Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Viata dupa moartea unui led tv

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Postunbrutus, on 10 februarie 2019 - 17:11, said:

frumos limbaj... ai grija sa nu zbori definitiv de pe aici

Și dacă voi fi suspendat o perioadă din cauza unuia ca tine care provoci scandal, ai impresia că mă doare undeva, sau o să-mi cer vreodată iertare vizavi de ce-ai comentat ??? Eu stau pe forum în ideea că discut cu oameni pozitivi care se ajută între ei, discuții pertinente unde îmi pot aduce și eu aportul prin experiența mea de viață !!!

Nu am nevoie de sarcasme nesimțite ca să citez ce-ai scris mai sus: ”Si peste 5 ani, tot asa o sa fie, o piesa de mobilier inutila pe care ai dat 450 ron” !!! Păi un fumător normal arde 450 ron pe lună și nu mai recuperează nimic, iar într-un an de zile aruncă pe fereastră cam 1200€, de ce mie mi-ar păsa că pierd odată pe an 450 lei, dacă nu fumez și n-am fumat niciodată până la 53 de ani ??? Chiar nu știu de ce trebuie să exagerezi atâta pentru o nimica toată, dar puteai să vii cu o părere pertinentă, fără să dai verdicte personale inutile, să faci haz de necaz pe o discuție serioasă !!!   Posted Image

Quote

Eu iti propun un troc:Iti vand niste tv-uri cu ecran bulit la 400$ bucata.
Tu le poti vinde apoi pe ebay pe bucati la 800$.Ai profit 400$ la unul.
La mai multe suma e deja considerabilă.
Ce zici te bagi? Daca accepti trocul si cumperi de la mine 10 bucati promit solemn ca o sa-mi retrag cuvintele si o sa te sustin pe topicul asta.
Stima!

Chiar ai impresia că vorbești cu un neica nimeni, un muritor de foame ??? Stai liniștit, mă pricep la electronică, construiesc o mulțime de lucruri și dacă am nevoie de ceva mi le caut singur. Fă bișniță cu cine vrei, dar nu cu mine pentru că nu mă interesează lucrurile tale, ba ți-aș indica același lucru pe care mi l-ai recomandat ” Ca si utilizator casnic nu poti decat sa-l dai la gunoi sau sa-l vinzi contra unei sume modice(gen 50-100lei) la un atelier care depaneaza televizoare”

Iar de susținerea ta pe acest topic, mă doare fix la bască dacă mă susții sau nu, cel mai bine ar fi să-ți vezi de bișnița ta și drumuri paralele fără nici o interferență cu mine !!! Posted Image

#38
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Ni ai acceptat trocul inseamna ca ce ai afirmat nu se poate pune in practica in viata reala.
Deci exact cum ma asteptam ai venit aici cu minciuni crezand ca manipulezi masele.
Suge o lamaie sa-ti mai taie greata si voma.


#39
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Postgeo123, on 11 februarie 2019 - 07:58, said:

Ni ai acceptat trocul inseamna ca ce ai afirmat nu se poate pune in practica in viata reala.
Deci exact cum ma asteptam ai venit aici cu minciuni crezand ca manipulezi masele.
Suge o lamaie sa-ti mai taie greata si voma.

Și care sunt minciunile alea ??? Dă-i pe mute, suge tu altceva, ca să ai gura plină !
După răspunsurile tale, matale ai cam manipulat masele cu minciuni, eu nu ți-am propus nici o bișniță !

Attached Files



#40
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
M...mda ce bine-i să ai prieteni la depanări, am găsit chiar acu” display intact de Sony xf9005 la un atelier din Italia, preț 200€, sper de paști să-l am acasă !!! Posted Image  Am un cumnat care sosește cu Vito să petreacă de paști și o să mi-l aducă că are spațiu suficient ! Vă țin la curent când o să-l înlocuiesc !

Edited by Viorelsolar, 11 February 2019 - 13:34.


#41
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007

View PostViorelsolar, on 11 februarie 2019 - 13:21, said:

M...mda ce bine-i să ai prieteni la depanări

nu faci o fapta buna de Sarbatori? poate prietenul tau are si un display pentru al meu 43UK6200 Posted Image

#42
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Postspargebule, on 11 februarie 2019 - 21:21, said:

nu faci o fapta buna de Sarbatori? poate prietenul tau are si un display pentru al meu 43UK6200 Posted Image

Dacă ai pe cineva în Anglia care să primească ACEST TV care este exact ca al tău, acelaşi panou de 50Hz IPS, chiar dacă diferă seria cu o cifră, intră și licitează, mă îndoiesc că o să fie prea mulți interesați și prețul va rămâne neschimbat. Englezii de obicei nu expediază obiecte cum sunt tv-urile, dar dacă ai un prieten să-l ridice personal și se nimerește în apropierea vânzătorului, sau să-l primească acasă, eu zic că-i afacere bună că mai apoi ți-l poate expedia în România cu o firmă de transport persoane sau cu Royal mail ! Posted Image

Unul din două tv-uri îi scoți toate modulele electronice și telecomanda și le pui la vânzare pe ebay, și în timp îți recuperezi banii sau măcar o parte din ei, în nici un caz pe olx că aici lumea este ”chitroasă” și mulți vor moka !  Posted Image

Încerc să te-ajut, dacă îți găsesc ceva în Italia, mai ieftin ! Eu am avut noroc cu un refurbished Sony defect electronic, la care panoul VA este intact !

Edited by Viorelsolar, 12 February 2019 - 00:05.


#43
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007
la 213 lire cat e acum + transportul... e cam mult :(

#44
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Mai așteaptă poate aflu ceva, cu siguranță se vor ivi ocazii, pentru că la orice marcă de tv smart 4k scade prețul lună de lună, după ce apare noua gamă pe anul respectiv, la noi la români începe de prin Martie să ajungă cele din gama 2019 ! Posted Image

#45
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostViorelsolar, on 12 februarie 2019 - 00:01, said:

Unul din două tv-uri îi scoți toate modulele electronice și telecomanda și le pui la vânzare pe ebay, și în timp îți recuperezi banii sau măcar o parte din ei, în nici un caz pe olx că aici lumea este ”chitroasă” și mulți vor moka !  Posted Image
intotdeauna luam de pe ebay ca e mai ieftin ca in ro, nu invers... pe ce ebay mai exact? .com, .co.uk sau care?
cine ar plati si transport sa cumpere o piesa netestata de la un roman?

View PostViorelsolar, on 12 februarie 2019 - 10:34, said:

Mai așteaptă poate aflu ceva, cu siguranță se vor ivi ocazii, pentru că la orice marcă de tv smart 4k scade prețul lună de lună, după ce apare noua gamă pe anul respectiv, la noi la români începe de prin Martie să ajungă cele din gama 2019 ! Posted Image
seria MUxxx de la samsung e in continuare mai scumpa ca cele din 2018 si 2019 si va ramane asa, poate chiar va creste, pt ca modelele mai noi nu mai au DTS, bluetooth, DirectLED etc

#46
Alexandru7250

Alexandru7250

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.09.2017
Observ aici certuri pe seama unor amarate de televizoare... Daca sunt asa de bune performante si scumpe, de ce se sparge ecranul asa usor? Luati televizoare CRT ca niciodata nu au dezamagit, cel putin pe mine. Piese se gasesc oriunde, problema apare doar cand se uzeaza fosforul.

#47
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007
incercam sa gasim o solutie la o problema deja existenta, nu sa ne intoarcem in timp...

#48
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.07.2007

View PostViorelsolar, on 12 februarie 2019 - 10:34, said:

Mai așteaptă poate aflu ceva

ceva noutati?

#49
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Am si eu un Televizor LED LG, 80 cm, 32LJ500V, Full HD cu ecranul spart.
N-a prins nici macar un an de functionare pana a dat ghinionul peste el.
Se vede cam un sfert din imagine.
Attached File  IMG_20190421_0930140_rewind.jpg   296.93K   26 downloads
Cine vrea cine doreste, sa-mi faca o oferta.

ps - telecomanda ca noua, a fost folosita una universala in locul celei originale

#50
trai_av

trai_av

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 26.12.2018
Mai bine il faci bucati si le pui la vanzare pe site-urile specializate. Ai foarte multe sanse sa scapi repede de ele si sa ai si un castig daca nu aplici politica unora care incearca sa vanda asa ceva (care in mod normal trebuiau sa ajunga la gunoi - sau unele chiar de acolo sunt provenite) la preturi cu foarte putin mai mici decat cele practicate de furnizori.

#51
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View PostAlexandru7250, on 12 februarie 2019 - 21:41, said:

Observ aici certuri pe seama unor amarate de televizoare... Daca sunt asa de bune performante si scumpe, de ce se sparge ecranul asa usor? Luati televizoare CRT ca niciodata nu au dezamagit, cel putin pe mine. Piese se gasesc oriunde, problema apare doar cand se uzeaza fosforul.
Pentru ca ecranul ala are 2-3mm grosime. Are o anumita flexibilitate...dar daca prinde un soc, se crapa. Imi aduc aminte cand mi-am scos de la naftalina un Toshiba acum vre-o 3 saptamani si a trebuit sa bijuteresc invertorul care era in spatele panelului....imi transpira mana sa nu cumva sa crape datorita greutatii...
Oricum, CRT-ul si-a trait viata. Decat un CRT, mai degraba plasma, cel putin iarna face caldura.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate