Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

pot sa schimb medicul ortodont?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 21.04.2016
Am deja aparatul si am fost de cateva ori sa imi regleze aparatul, dar nu in timp ce unii dinti s-au indreptat altii s-au instrambat, si ma gandesc sa merg la alt medic ortodont, se poate?
Am vreo obligatie morala sa merg la acelasi medic ortodont?
e

#2
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
Si dacă ai avea vreo obligatie morală, ce te opreste concret sa schimbi medicul?

#3
Crazy-Cat

Crazy-Cat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 15.01.2019
Poti schimba medicul curant linistit.

Singura "obligatie" pe care o ai ar fi sa te duci la noul medic cu toate radiografiile facute la medicul actual pentru ca noul doctor sa stie exact istoricul interventilor asupra danturii tale.

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Doar sa te si accepte un alt medic, pentru ca de obicei nu se prea baga peste lucrarile altora.

#5
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Ar tb sa stii ca nu toti dintii se indreapta in acelasi timp, poate nu e loc sa ii traga pe toti odata in pozitia finala si atunci ti-i stramba un pic pe unii ca sa faca loc.

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
in principiu da. practic nu stiu cine o sa se bage la o lucrare inceputa de altul si un pacient fara rabdare.

#7
Crazy-Cat

Crazy-Cat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 15.01.2019
Cand e vorba de bani fi sigur ca o sa se bage,mai ales ca vorbim de dentisti unde tarifele sunt mari.

#8
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

 AndreY2u, on 29 ianuarie 2019 - 13:34, said:

Am deja aparatul si am fost de cateva ori sa imi regleze aparatul, dar nu in timp ce unii dinti s-au indreptat altii s-au instrambat, si ma gandesc sa merg la alt medic ortodont, se poate?
Am vreo obligatie morala sa merg la acelasi medic ortodont?
e
N-ai nici o obligatie nici morala, nici de alta natura.

#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
La mine a durat 4 ani sa se indrepte dintii. Depinde de pacient, de structura si forma dintilor. Nu se intampla nimic peste noapte.

#10
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 21.04.2016
Nu e vorba de rabdare .
In decembrie dintii erau aliniati cat de cat, dar in decembrie s-a desprins un bracket, cu vreo 2 saptamani inainte de data programata pentru ortodont. Cand am mers la ortodont mi s-a spus ca nu mai pune bracketul acum, il pune data viitoare (peste o luna ) intre timp in ianuarie mi-a sarit elasticul de la maseaua vecina si dintii au inceput sa se plimbe.
Dr a spus daca mi se desprinde sarma de la ultimii dinti sa o tai cu unghera sau cu ceva , pana data viitoare, nu mi se pare normal si normal mi se pare sa ma reprogrameze mai repede pentru a nu prelungi tratamentul inutil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate