Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Cum se procedeaza in caz de mutare?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005

View PostEMPP, on 24 ianuarie 2019 - 16:20, said:

colegul Gerbil ai un cont la bt?

Ce este acela?

Nu raspund la telefon, probabil au fost liberi azi. La fel si la email, asta e ma mut si o sa o trimit pe matusa mea dupa ce o sa reusesc sa vorbesc cu ei. Daca s-o ajunge la imputernicire pana la urma si nu s-o putea altfel, oi vedea. Poate totusi merge, nici la Vodafone nu mergea initial dar m-a ajutat helperul Vodafone cu o solutie.

Cu Enelul nu trebuie debransat, se face simplu transferul fara a avea nevoie de imputernicire, In noul apartament a vorbit matusa mea telefonic cu cineva de la Enel si venit contractul la cutia de scrisori. Nici macar nu a mai fost la ei. Deci daca se vrea, se poate.

Edited by gerbil, 24 January 2019 - 19:15.


#20
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
BT = Banca Transilvania
Care a fost solutia la Vodafone ?!

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
Ai card sau cont la banca transilvania.vreau sa-ti fac cadou de casa noua

#22
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005

View Postbuyonevideo, on 24 ianuarie 2019 - 15:27, said:

Ah, vrei si ieftin sau gratis ?!
Scuza-ma, n-am inteles asta din prima.
Da' tu pe aia cu "da telefon si intreaba" ai inteles-o ?!
Da telefon si intreaba "cum inchid contractul fara sa ma deplasez la sediu, nu pot sa ma deplasez" ?!
O sa spuna: "faceti imputernicire", as paria eu cam 90% Posted Image

Nu e vorba ca vreau gratis insa daca ai stii cati bani s-au dus pe imputerniciri.... Ma rog dupa cum am zis daca nu s-o putea altfel o sa fac alta, asta e.
Solutia Vodafone: Am trimit pe email certificatul de deces al tatalui meu si buletinul meu, au inchis abonamentul si au trecut cartela pe prepaid apoi am cumparat din magazinul online un abonament. In cateva zile a venit prin curier si o cartela noua. Deci practic am ramas cu acelasi numar si acum e pe numele meu.

Colegul empp, nu am cont la BT. Stai linistit ca nu de asta am scris aici, oricum mersi frumos de intentie.

Edited by gerbil, 24 January 2019 - 19:39.


#23
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ai sunat la RDS sa intrebi ?!

#24
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Da, am sunat dar nu au raspuns, e robotul ala care te tot invarte in cerc. Incerc maine cand ajung acasa. Probabil au fost liberi azi. Si pe facebook am incercat si zice botul la fel, ca nu sunt disponibili azi.

Edited by gerbil, 24 January 2019 - 19:46.


#25
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Suna la informatii clienti rcd-rds si intreaba si spune-le problema ta. Stiu ca acum ceva ani aveau agenti care vindeau servicii (inclusiv abonamente) din usa in usa, cred ca vor trimite pe cineva la tine.
Cu vechiul abonament nu mai ai nici o treaba, mai ales ca e pe numele tatalui decedat. Noul proprietar se va descurca, treaba lui.

#26
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Aseara a fost activ pe forum. Da un Pm Vio, lui DIGI HELPER !
https://forum.softpe...60-digi-helper/

#27
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Mersi!

#28
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
In sfârșit m-am mutat! Se rezolvă și cu abonamentul online, am fost sunat azi in urma emailului de ieri. Le voi trimite actul deces și o cerere.
Altă problema acum.La noua locație am tot RDS și prize in cele doua camere de internet și tv. Am înfipt un cablu utp in priza dar nu merge netul, apare Unindentified network. Pe telefon wireless merge. Trebuie sa fac vreo setare?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate