Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Idei, sugestii Led, acumulatori, etc

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Bulanu

Bulanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.01.2007
Salutare baieti...
Tema... "caseta luminoasa mobila"

Am o caseta 40x60cm, pe care vreau sa o iluminez led, si sa mentin pretul in maxim 100 lei...

Prima varianta... banda led 5v, alimentata de un power bank 3000-3000mah, ar fi misto, ca e 2 in 1... caseta si powerbank in acelasi pret...
Varianta nr 2... banda led 12v, alimentata de 3 acumulatori 18650 inseriati... capacitate 3000mah, 11.1v... sau 12.6, ca am inteles ca au 4.2v incarcqti maxim...

Care ar fi cea mai fiabila si sigura varianta, si usor de folosit si incarcat si de catre o femeie?...

Imi este frica de 18650 ca, pot exploda, se pot incinge, sau se pot deteriora mult prea repede... e nevoie de module de incarcare prin balansare, la fel module de protecrtie supra incarcare si supra descarcare, deci e complicata putin treaba...


Dati-mi va rog un sfat...
Multumesc

#2
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Power bank legat la un innvertor 5/12V, sunt de-a gata de cumpărat,dacă e vorba de o femeie.

Vă pregătiţi de proteste în stradă?

#3
Bulanu

Bulanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.01.2007
Multumesc mult de idee... deja am achizitionat modulele de step up, astazi testez.. cea mai buna idee pe 2019 :))) sper sa si tina power bankul de 3000mah, daca nu tine suficient de mult, cautam unul mai mare... 10000mah...

Cat de proteste, nu, nu sunt adeptul, desi nu sustin psd, si nu as sustine niciodata acest partid, mai noi, intreaga coalitie, am alte prioritati legate de timpul meu... cum ar fi sa il petrec cu baietelul meu... aceasta putere politica nu o sa cada prea curand sau prea usor, asa ca trebuie lasati sa isi faca jocurile, apoi vor pleca singuri si vom avea ocazia de a re-cladi din nou ce au stricat... asta este

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate