Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

pachet analogic vs digital

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Am si eu o problema pe care nu o inteleg... Am luat un card CI+ sa bag niste canale codate. TVul mergea in HD pe toate canalele prin tunerul lui. Dupa ce am luat cardul si am scanat au disparut toate canalele digitale si am ramas doar in analogice deci cardul vedea lipsa semnal la scanarea digitala. Astia la DIgi au zis ca nu am pachetul digital doar analogic, dar eu vedeam toate alea inainte sa bag nenorocitul de card.
Pot astia sa taie semnalul digital cumva?

Poate mai bine deschid topic separat ca asta e cam vechi...

Edited by GlCA_Contras, 30 July 2020 - 20:07.


#20
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007

 GlCA_Contras, pe 30 iulie 2020 - 20:00, a scris:

Am si eu o problema pe care nu o inteleg... Am luat un card CI+ sa bag niste canale codate. TVul mergea in HD pe toate canalele prin tunerul lui. Dupa ce am luat cardul si am scanat au disparut toate canalele digitale si am ramas doar in analogice deci cardul vedea lipsa semnal la scanarea digitala. Astia la DIgi au zis ca nu am pachetul digital doar analogic, dar eu vedeam toate alea inainte sa bag nenorocitul de card.
Pot astia sa taie semnalul digital cumva?

Poate mai bine deschid topic separat ca asta e cam vechi...
Nu iti poate taia nimeni semnalul pe digital. Singurul lucru care il poate face, este sa codeze canalele.
Verifica cand dai scanare sa alegi cablu nu antena sau la unele modele de tv schimbi analogic vs digital din telecomanda. Apesi pe butonul "source" si trebuie sa alegi intre ATV si DTV. In cazul tau DTV

#21
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019

 BogdanI33, pe 19 ianuarie 2019 - 11:42, a scris:

- Digital înseamnă cu 4 lei mai mult decât analogic...deci pentru toate  canalele pe care le vezi în plus acum față de analogic trebuie să dai 4 lei în plus.
- Dacă ai "Card" o să ai încă 5 canale (History Channel,Viasat History,Viasat Nature,TV 1000 şi BBC Earth) gratis.
- Pachetul Film Now (Film Now şi Film Now HD) va costa de la 1 martie 3 lei.
- Pachetul Adult (SuperOne şi SuperOne HD) costă 1 leu.
- Pachetul HBO (HBO,HBO HD,HBO 2, HBO 2 HD,HBO 3 şi HBO 3 HD) costă 10 lei.
- Pachetul MAXPACK (HBO,HBO HD,HBO  2,HBO 2 HD,HBO 3,HBO 3 HD, Cinemax,Cinemax HD şi Cinemax 2) costă 15 lei.
- Pachetul DIGI 4K (DIGI 4K) va costa de la 1 martie 5 lei.

Deci de la 1 martie cine vrea toate canalele la DIGI trebuie să treacă pe digital şi să plătească ceva extraopțiuni...diferența în bani față de analogic va fi de 27 lei pentru toate canalele,iar în grilă față de ce ai acum: History Channel,Viasat History,Viasat Nature,TV 1000,BBC Earth,Film Now, Film Now HD,SuperOne,SuperOne HD, HBO,HBO HD,HBO 2,HBO 2 HD,HBO 3, HBO 3 HD,Cinemax,Cinemax HD, Cinemax 2 şi DIGI 4K.
Acum fiecare se gândește dacă 19 canale merită 27 lei.
Eu le am pe toate şi am 2 carduri...deci plătesc 30 lei în plus față de ce plătești tu acum.

Pachetul MAXPACK conține  și Cinemax 2 HD.

#22
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Tu nu vezi ca postarea este din 19 ianuarie 2019 ?

Cinemax 2 HD a intrat in 20 februarie 2020

Edited by IceCoolExtreme, 31 July 2020 - 13:55.


#23
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 08.11.2019

 IceCoolExtreme, pe 31 iulie 2020 - 13:55, a scris:

Tu nu vezi ca postarea este din 19 ianuarie 2019 ?

Cinemax 2 HD a intrat in 20 februarie 2020

Acum am văzut.  Greșeala mea  George. Nu era nevoie să  scrii cu majuscule și bolduit.

#24
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Cred ca a fost o eroare, ca nimeni nu scrie chiar asa :lol:

#25
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010
Mor cu textul ăla Posted image

#26
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018

 novotab51, pe 31 iulie 2020 - 16:56, a scris:

Cred ca a fost o eroare, ca nimeni nu scrie chiar asa Posted image
Nu era o eroare, asa imi place sa scriu cateodata...Posted image Posted image

#27
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Salut,
Ca sa nu mai deschid o alta discutie: am inca abonamentul Analogic si as vrea sa trec la cel Digital.
Am doua tv-uri in casa, niciunul nu are slot CI+ asadar sunt conditionat de receiverul Digi.
Pe langa faptul ca n-as vrea inca o telecomanda/cutie in casa/priza ocupata, o sa am un receiver la 2 tv-uri, deci un TV ori risc sa nu mai prind canalele cum trebuie (asa zic astia de la Digi) ori va trebui sa iau inca un receiver in custodie.
Care sunt sansele sa-mi mearga canalele in continuare si fara receiver-ul vietii? Ambele tv-uri au tuner digital, deci ar trebui sa mearga, nu?
Multumesc

#28
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Dac ai tuner dvb-c, îți vor merge.


Acum ai probat și merg? Sau nu? Că dacă nu merg, înseamnă că ai ori doar tuner analog, ori analog și dvb-t.


Daca recepționezi posturile de pe dvb-c, și nu ai nevoie de FilmNow, pachetul HBO sau SuperOne, nu ai de ce trece momentan pe digital. Daca nu le recepționezi, înseamnă că nu ai tuner dvb-c și vei avea nevoie de doua receptoare de la Digi.

De curiozitate, ce modele sunt? Scrie seria de pe spatele lor.

#29
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Un Samsung syncmaster p2470hd si un LG 32ld350, sunt mai vechi. Sunt pe Digi Analog de ani buni, imi merg ok si canalele uzuale digitale, imi merg si cateva canale HD, stiu ca ambele au DVB-C si T.
Pai tocmai, ca ma bate gandul sa-mi pun FilmNow Posted Image asta si promotia pe care o au acum, cu 50% reducere la abonament, dar trebuie sa trec pe Digital... si nu vreau sa depind de receiver-ul ala.

Cu ocazia asta m-am mobilizat si-am trecut si la Fiberlink 300, ca stau pe Fiberlink 100 de ani de zile si mi-e suficient, ca nu prea descarc chestii, dar nah....

Edited by Tuliman, 14 November 2020 - 00:26.


#30
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Ti s-a explicat, pentru extraoptiuni e nevoie de CAM sau receiver.
In cazul tau e nevoie de receiver.

#31
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Ori receiver, ori alt tv cu card ci+

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate