Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Razer kraken pro v2

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
Salut baieti ieri mi-am cumparat Razer kraken pro v2

https://www.pcgarage...-v2-black-oval/

si nu se aud bine deloc parca sunt casti de 30 de lei eu initial am vrut sa cumpar hyperx cloud alpha dar am citit ceva review-uri si toti spuneau ca nu au bass ok am zis mai pun 50 de lei 100 si iau ceva mai bun la acestea am citit ca au bass si se aud foarte "misto" etc. am zis ok pe astea le iau cand le-am conectat am ramas socat..parca sunt casti no name eu le am conectate la placa audio integrata de la aceasta placa de baza

https://www.pcgarage...rock/b85m-pro3/

dupa aceea am instalat synapse si razer surround are optiuni de reglaj pentru aproape orice EQ bass voice dar trebuie sa deblochez surround pro care mai costa 50 de lei

acolo scrie ca daca vreau sa-l deblochez or inregistrez castile pe contul mei de razer si imi vor trimite or sa-l cumpar acel cod.

Le-am inregistrat dar n-am primit codul.
da-ti-mi un sfat va rog,sunt disperat am dat 400 de lei si am ramas socat.

ma scuzati daca am scris gresit.
va multumesc.

#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Da și tu un email la producător pt codul ala

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Unde dai 400 de lei pe casti nu te mai uiti la alti 50 de lei, cum adica esti disperat ?  Asta presupunand ca nu primesti codul gratis de la producator ...


In alta ordine de idei ALC662 nu-i cine stie ce codec audio grozav, se folosea pe placi vechi de 10 ani sau mai mult.

#4
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Castile se aud cum se aud, alea sint. Daca dupa de deblochezi bucata aia de soft se vor auzi altfel, e meritul softului, nu al castilor, pentru ca daca le vei muta pe un sistem care nu are softul minune instalat, se vor auzi din nou jalnic.
Rezulta ca ai dat banii pe niste petarde laudate, doar pentru ca scria razer pe ele. Sper ca le poti da inapoi, ca se pare ca paguba e mare pentru bugetul tau.

Edit:

Uite recenziile de pe amazon aici https://www.amazon.c...iews/B06Y3YN2C8
Dupa cum vezi, parerile sint foarte impartite, 11% recenzii de o stea nu suna bine.

Si uite ce zice nenea asta care a dat trei stele:

"0 out of 5 starsLots of work to be done for these to shine.August 4, 2018
Style: Kraken Pro V2 - BlackVerified Purchase
I've only had these for a few days with limited use. But had some things that needed to be said to warn the next potential buyer. These headphones come with a present eq that's not flat. It automatically comes with a ridiculous amount of bass boosting that drowns out all mids and highs. In order to fix this, I had to register the product, download the Razer Synapse program in order for me to adjust the eq. Turned off bass boost raised the normalization and set it to a flat eq. I hate virtual surround sound. But with out it turned on these headphones are awful so keep that in mind. Once this was all done, the headset sounded great for all music and video games. Very detailed sound. I will give an update once I have more time with them.


6 people found this helpful"

Edited by dan78rom, 19 January 2019 - 10:00.


#5
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
Multumesc de raspuns chiar nu stiu ce sa fac mie imi plac cum arata acum sunt la munca in 3 ore scap si sa vad ce voi face inloc sa ma distrez cu prieteni la un cs acum o sa stau sa alerg...

#6
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Synapse nu e prea bun decat daca vrei de exemplu sa vezi un film ca star wars, sa auzi efectele, altfel e prea obositor.

Incearca pe reddit.com/r/razer sa intrebi, acolo stau o gramada de angajati razer care raspund la cei cu probleme.

Mie castile mi se par foarte ok ca sunet.

#7
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
Ai acelasi tip? Eu le-am incercat si la telefon dar se aud la fel,tu la ce le ai conectate placa audio integrata sau dedicata?

#8
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006

View Postsheky203, on 19 ianuarie 2019 - 12:50, said:

Ai acelasi tip? Eu le-am incercat si la telefon dar se aud la fel,tu la ce le ai conectate placa audio integrata sau dedicata?

Am acelasi model, doar castile sunt rotunde, nu ovale.
Am placa audio normala de pe cea de baza.

#9
sheky203

sheky203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 14.09.2011
Macar zi-mi se aud frumos cu bass ca sa stiu sa-mi bat capul sau le returnez direct

#10
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006

View Postsheky203, on 19 ianuarie 2019 - 14:37, said:

Macar zi-mi se aud frumos cu bass ca sa stiu sa-mi bat capul sau le returnez direct

Gasesti aici un demo: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kTqdjLHw4xc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate