Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare aspirator

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017

View Postunbrutus, on 13 ianuarie 2019 - 00:30, said:

nu ocupa f mult spatiu inutil sa ai cate un aspirator in fiecare camera?
Ma refeream la ce poate lua de 500 lei . Normal ca nu cumperi in regim hotelier unde ai cate 1-2 aspiratoare pe nivel Posted Image

View Postunbrutus, on 13 ianuarie 2019 - 00:39, said:

gresit. vechile aspiratoare cu motoare de 2000W aveau o putere de aspirare apropiata de 400W

Cele noi, cu motoare sub 1000, au sub 200W putere aspirare.

Cele 2 Karcher recomandate de colegi mai sus, cu motoare de 1000W, au 200W putere aspirare (WD4 are 220W)

Uniunea europeana a cam zbarcit-o aici, nu la aspirat vrem sa facem economie de curent!
Sa sti ca cel de 700-750W trage char bine , am un AEG cu spalare cu motor de 2200W real power nu pmpo si la suctiune folosit in casa mari diferente nu vad , inclusiv la mizeria adunata in sac . Un obiect din lantul de aspirare nu-l baga nimeni in seama - peria, este foarte importanta si de multe ori "aici sunt banii dumneavoastra" , o perie desteapta depaseste 200 lei la achizitionare separata .
Si eu sunt de parere ca UE s-a legat aici exact de ce nu trebuie avand in vedere perioada scurta de utilizare fata de alt device din casa plus puterea de aspirare marita care evident scurteaza timpul de folosire prin eliminarea necesitatii de a trece de 2-3 ori pe acelasi loc .

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Karcher wd3 cel mai bun aspirator pe care l-am intalnit

#21
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022

View PostMembruAnonim, on 27 ianuarie 2019 - 21:52, said:

Karcher wd3 cel mai bun aspirator pe care l-am intalnit
O sa-mi iau si eu unul desi ana acum n-am intalnit aspiratorul perfect; macar asta e popular se gasesc consumabile originale sau compatibile si are capacitate mare de inmagazinare. Contra ar fi dimensiunea, lipsa anumitor accesorii,  si cred ca nu poate fi reglata puterea. Sau se poate fi reglata, macar prin aer fals?!

#22
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 05.12.2004

View Postrich1974, on 12 ianuarie 2019 - 19:18, said:

orice ai lua, sa iei cu sac de unica folosinta.

De ce aspirator cu sac de unica folosinta ? Sa platesti sacul la fiecare umplere de sac ? Adica sa aiba magazinele de electrocasnice incasari ? Sau care e rationamentul ?

Nu-i mai bun un aspirator fara sac ?

#23
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006
Filtrele sunt mai scumpe decat un sac de unica folosita. Iar un filtru aftermarket pot pune pe butuci motorul, daca e naspa. PE cand unul de unica folosinta mia de proasta calitate, il arunci oricum cand se umple.

#24
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 05.12.2004

View Postkretzu77, on 21 martie 2024 - 22:49, said:

Filtrele sunt mai scumpe decat un sac de unica folosita. Iar un filtru aftermarket pot pune pe butuci motorul, daca e naspa. PE cand unul de unica folosinta mia de proasta calitate, il arunci oricum cand se umple.

La filtre te referi : aspirator fara sac ?

Si zici ca e mai bun aspiratorul cu sac de unica folosinta ?

#25
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,969
  • Înscris: 25.04.2016
Sacul de "unica" folosinta exista si de 3-4 litri, astfel incat se poate utiliza de mai multe ori pana se umple. De evitat sacii din hartie (carton). Se pot cumpara la set, mai multi saci.

750 w putere de suctiune e mare. Am un Philips si pe treapta a doua, peria e lipita de covor, trage bine si pe treapta intai de viteza a motorului (aspirator cu sac). La cei fara sac, le trebuie putere mai mare.

 andrei_221, on 12 ianuarie 2019 - 18:53, said:

KArcher WD3 de la Dedeman recomand si eu.

Extraordinar. Exact cum spunea mai sus cineva, motor de 1000W si putere de aspirare foarte foarte mare. Nu are minuni de ciclon, filtrare in apa, etc ( aberatii mai mult sau mai putin bune), insa isi face treaba .
E foarte bun pentru cine sta la curte, aspira foarte bine si curtea (unde e ciment, gresie) de praf, pamant de flori, frunze.

 Adm, on 12 ianuarie 2019 - 18:22, said:

UE a limita aberatia cu motoare de 1 mil de W.
https://www.emag.ro/...e/pd/DHMXFDBBM/

Asta am eu.
Eu am varianta veche, de 2000w. Foarte bun, dar desi are aceasta mare putere, care se simte clar, fiind fara sac, tot nu reuseste sa aspire ca unul cu sac de putere mai mica.

Edited by MMike, 23 March 2024 - 14:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate