Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

De ce nu exista un rover activ pe Luna?

  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004
"Toţi cei care citim cărţi, reviste sau alte publicaţii, ştim că...dacă recitim ceva, putem descoperi o idee nouă, în acelaşi text pe care l-am citit de mai multe ori înainte, şi nu o intuisem."

După recitirea acestor postări inutile, mă simt dator să revin cu o scurtă psihanaliză irațională asupra cosmosului, încercând să explic pentru toți inconștienții conștienți sau inconștienți de la Colectiv.

Puțină lume știe că în urmă cu 40 de ani am fost primul "anonymous" din România. Veți spune că sunt absurd, că mișcarea "anonymous" a luat ființă în 2003, ceea-ce este eronat.

În anul 1978 am fost primul "anonymous" din România iar Adrian Copilul Minune a fost cel de-al doilea "anonymous", diferența dintre mine și Adrian Copilul Minune fiind imensă, adică "EU" am crescut rămânând același ilustru necunoscut.

Mișcarea "anonymous" din România a fost înființată la Colectiv din inițiativa regretaților muzicologi Iosif Sava și Alexandru Jula, muzicologi docenți ce au compus la patru mâini pe acordeonul meu proprietate personală, melodia "OOOOOOOFFFFF, VIAȚA MEA" o melodie considerată la acea vreme vulgară ce avea să devină peste ani și ani un mega-hit de succes, se știe, știe, știe..., cu foarte mult ecou la microfonul magnetofonului "FĂ DOINA".

Dar să revenim la oile noastre de la Colectiv, adică la Rover-ul de pe Lună.

Iosif Sava nu putea să compună pentru Colectiv o astfel de melodie fără să afle securitatea. Securitatea afla tot ce mișcă în România promovând în societate celebra metodă "lupul paznic la oi".

ȘI cum cântam noi, așa fără gravitație, melodia "OOOOOOOFFFFFF, VIAȚA MEA" ne trezim că vine lângă noi viitorul președinte-milițian Klaus care ne ceruse actele la barieră pe motiv că suntem din "MITICOSTAN" și întinăm idealurile partidului comunist american.

Vă asigur că nu este nicio eroare. Roverul americanilor aterizase în "MITICOSTAN" iar cei de la NASA formaseră un grup de commando alcătuit din Ray Charles, Donald Trump și Mark Zuckerberg pentru a recupera Rover-ul de la Colectiv.

Duamna Veorica înțelesese importanța misiunii de commando american și se gândise la planul B, adică fie îi propunea lui Donald Trump un "gang-bang" cu Andreea Marin deghizată în măicuță, fie îl numea pe Mark Zuckenberg guvernator la BNR în locul lui Isărescu, "<<fie cio fi>>, dar nu putea să îl lase pe Ray Charles să vadă cu ochii lui cum roverul de pe lună aterizase în Miticostanul de la Colectiv."

Cum primele două condiții ale planului B fuseseră îndeplinite în mod natural de către americanii din trupa de commando, duamna Veorica îl luase de mână pe Ray Charles, îl condusese spre secția mecanizată din Colectiv până la primul tractor românesc U650 care aterizare primul pe Lună, cu mult înainte de roverul chinezilor și îl întrebase sincer pe artist: - Ei, ce părere aveți despre roverul nostru?

Îcercând să distingă prin pipăit toată tehnologia spațială a tractorului U650, Ray Charles rămăsese plăcut surprins că nu găsise nicio diferență între universalitatea tractorului românesc U650 și roverul american, concluzionând plin de entuziasm către duamna Veorica: - What a Wonderful World!


OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOFFFFFFFFFFFFFFFF, VIA-ȚAAAAAAAA MEEEEEEEA! Mega-hit vulgar compus în 1978 de primii "anonymous" din România, celebrii muzicologi docenți Sava și Jula în timp ce milițianul Klaus ne ceruse actele la barieră.

Tot ce am scris în cele două postări inutile reprezintă cazuri reale și îmi asum cu absolută sinceritate.

Oui prodest, Colectiv?

#38
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

Quote

..
Oui prodest, Colectiv?

Fiecare cu ..."frustrarile" sale, cum ar zice un oarecare cititor de forum !

Asta in timp ce unii rad cu lacrimi la o banala postare ...

Quote

...mai facut sa rad cu lacrimi ...
...

...altii trag cu prastia...

Quote

... se zvoneste, conform unor ...

...altii sunt convinsi de autoritati "stiintifice in domeniu, adica un fel de apel la autoritate, ignorand propria posibilitate de cunoastere...

Quote

...Scopul unui Rover pe Luna a fost indeplinit mai bine de 40-50 de ani....

...altii raman "blocati" in fata unor "desene animate" chinezesti, atentie...chinezesti nu ..made in japan !

Quote

Dar exista un rover activ pe Luna - Chang'e 4 (Yutu-2 fiind roverul) al chinezilor ce a aselenizat pe 2 ianuarie.


#39
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004
#vezicăaidosarpenal...

FIEECARE CU FRUSTRĂRILE SALE...

Adică unii comit infracțiuni sub umbrela imunității iar alții se aleg cu dosare penale.

Și cum spuneam, căci dacă nu ar fi nu s-ar povesti. Sava și Jula au lansat în urmă cu 40 de ani "Of viața mea", la postul Mezzo TV, adică "nici o masă fără pește" căci peștele se terminase și stătea cuminte pe mileul de pe televizor iar manelele încă nu apăruseră la la televiziunile "culte" unde se difuzau numai opere rock.

Balta de la Colectiv nu mai avea pește și se făcuse neagră ca Marea Neagră. Trebuiau deschise granițele țării pentru ca flota comercială de pescuit să poată să poată face bișniță cu blugi de balene ucigașe.

Cum ștabii PCR-ului nu aveau nicio idee, trebuia inventată o "prietenie cu drujba" pentru a sparge granițele impuse de komisarii europeni la bariera lui Klaus.

Atunci Petre Daea a avut o idee genială.
Dacă unii comuniști trec ca gâștele prin apă pe la conducerea țării, de ce nu am putea trece și noi prin bariera lui Klaus fără să ne murdărim de <<prafuri de stele>> care se pot observa la microunde sau la lumina ultraviolet a serviciilor secrete?

(#ȘI S-A PUS TOTUL ÎNTRE PARANTEZE, AȘA CUM DOAR SECURITATEA ȘTIE SĂ O FACĂ).

"-Asta ne mai lipsea la COLECTIV! A început Petre să se tânguie în fața Komisarilor.
-S-a umplut domne` COLECTIVUL de foci și de cormorani MADE ÎN CHINA." Am ajuns mai rău ca chinezii. Dacă balta nu mai are pește, o să fim nevoiți să mâncăm șerpi și broaște.

Komisarii UE au aplaudat discursul lui Petre Daea dar nu au fost de acord cu majorarea cotelor de pescuit atribuite României în urmă cu 40 de ani.

Petre Daea a rămas cu paranteze pe obraji primite ca avertizment din partea Partidului Comunist, Mihail Șora a început să plângă ca un chinez bătrân când a văzut la Colectiv atâția șerpi și broaște, iar cormoranii chinezi de la Colectiv au fugit cu Roverul în țărtile calde, în timp ce unii unii comit tot felul de infracțiuni sub umbrela imunității (inclusiv infracțiuni cibernetice) iar alții se aleg cu dosare penale.

Oui prodest, Colectiv?

#40
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

View Postredbotos, on 10 ianuarie 2019 - 10:01, said:

Chiar de ce nu este un rover activ pe luna?
De ce, vrei niște bânză de Sibiu?

#41
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004

View Postsfantu.dracu, on 31 ianuarie 2019 - 17:16, said:

De ce, vrei niște bânză de Sibiu?

Cormoranii din piscine mănâncă "cașcaval din pește"?
Cașcavalul de Sibiu se joacă la ruleta rusească?
Cât cașcaval au câștigat cormoranii lui Petre Daea?
Doar întreb, nu dau cu parul în cormoranii PSD-ului.

#42
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004
În sfârșit!

  Petre Daea a prins cormoranul de acum 40 de ani, acest păsăroi care a mâncat toți peștii de la Colectivul tovarășului Nicolae Ceaușescu.
L-a găsit internat fără bilet în spitalul lui Dragnea, iar după aprobarea bugetului de stat pe anul 2019, cormoranul prezenta simptome grave de boală păsărească și nu îi mai funcționa <<dubla comandă>>.

Iată-l://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/186/3927/17862351/1/daea-si-cormoranii.jpg?width=934


Acum întreb din nou, fără nicio ironie, deoarece ar fi păcat să rămână cormoranul singur la "întristare" la Colectiv.

- Îl vreți la "Stiaua" sau la "Mimamo"?
- Îl punem să candideze pe listele europarlamentare?
- Îl facem Procuror General?
- Îl lăsăm să urce în elicopterul Prezidențial  al lui Iohanis sau îl lăsăm să caute <<pește>> în tunelurile metroului Bucureștean al doamnei primar Gabriela Firea?

Acest cormoran bătrân beneficiază de pensie specială din partea statului?
Pe ce fel de <<rețele>> a zburat acest cormoran bătrân timp de 40 de ani?

Vrea să îl cumpere cineva? Domnul Becali sau domnul Țiriac?

Dacă nu îl vreți niciunde pe acest cormoran, înseamnă că sigur cineva a făcut "blat" cu cormoranii.

EU doar întreb, nu dau cu parul.


PS. #NUÎMIPASĂDEEVERTISMENTELEAVERTIZORILORDEREACREDINȚĂ.

PS.1 Omul a inventat "Deus ex Machina" și nu cormoranii.

Oui prodest, Colectiv?

#43
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Ce este luna? Nimeni nu stie. Si aselenizarea nu a avut niciodata loc... Posted Image

#44
LiviuStefanLiviu

LiviuStefanLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 20.02.2019

View PostLORELYAN, on 20 ianuarie 2019 - 11:49, said:

Si eu care credeam ca lumina soarelui cade pe toata suprafata orientata catre soare, aproape jumatate de sfera, a Lunii !
nefiind atmosfera care s-o imprastie, lumina de la soare poate avea aprox aceeasi intensitate
cel mai bun coment de pe topic.
deala care plesneste rau un om adormit

dar n-ai nici o sansa lorelyane !!!
treaba cu lumina functioneaza doar pe Pamant
acolo pe luna sunt alte basme predicate de scientism

Edited by LiviuStefanLiviu, 01 March 2019 - 14:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate