Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Cafeneaua Orange

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
2718 replies to this topic

#937
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Adevar grait-ai !

#938
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017
Din păcate...asta e realitatea!

Edited by A-ONE, 14 May 2019 - 10:46.


#939
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://media.vanityfair.com/photos/5b2fedeff47a36695449ccf2/master/w_690,c_limit/choices.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://media0.giphy.com/media/xqn7gb9F4tl2U/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cin' să fie, oare?

Dragoș Rebegea@Ericsson said:

Un pariu pe care nu mi-ar fi frică să-l fac este că până la sfârşitul anului vom vedea câteva implementări ale tehnologiei 5G, evident la o scară redusă, dar nu un test, ci echipamente comerciale, deci reţele comerciale, staţii de bază, terminale comerciale

Nu ar fi exclus să vedem implementări ale 5G şi în ţară, dar este foarte probabil ca majoritatea operatorilor să înceapă din Bucureşti


#940
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Bună dimineața!
[ https://66.media.tumblr.com/f7cb26a3fc3e28d721788f94e9e3491d/tumblr_ppjlqvjzqU1udqrrdo1_400.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se-ntorc ploile…

#941
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Plecaseră? :)

#942
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Cam asa ceva in capitala:

Attached File  prognoza.png   91.4K   25 downloads

#943
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://media3.giphy.com/media/GhbX7f15z0V3i/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#944
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Bună dimineața!
[ https://media.giphy.com/media/xUOxeVA6RYgBYVQCMo/giphy-downsized-large.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VwohVk2TyaQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#945
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Bună dimineața!
[ https://www.theispot.com/assets/images/source/ezgif11111111111111111.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De ce oare orange nu mai aduce terminale Nokia?

#946
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
SUSȚIN INTERZICERE UBER



Este adevărat că Uber, aparent, era o chestie bună. Apăsai pe niște butoane și în câteva minute apărea un nene care te ducea unde aveai treabă, la un preț pe care îl știai dinainte și pe care și-l trăgea singur de pe card.

Bo – ring.

Dar mă rog, unora le plăcea chestia asta.

Mie de exemplu nu. Mie îmi place să lupt un pic mai mult, să am cât de cât o emoție, o incertitudine. Oi găsi taxi? O vrea să mă ia? Cât mi-o cere? Mă lasă în pace sau cheamă prin stație câțiva colegi să mă bată?

Da, mersul de colo colo trebuie să fie un chalenge, nu este ceva pentru toți papă lapte.

Plus că era enervantă toată această competiție neloială, de care de altfel vorbesc oamenii de bine din mașinile galbene.

Păi este corect așa? Să vii cu mașina mereu curată? Să fii dat cu gel de duș și cu șampon, eventual bărbierit și aranjat, cât să pui în inferioritate un biet om al muncii care mai mult decât periuța de dinți a bunciului nu îți permite în viață? Să nu fumezi în mașină, să nu pui o manea, doar ca să arunci în mod incorect o lumină proastă asupra celor făcuți din carne și oase care o fac?

Da, are dreptate PSD că interzice UBER. La urma urmei suntem europeni, ce aia mea...

#947
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b196T3z5O6k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#948
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
@Nimcid25: Aceste imagini ne doare!
S-a-ncheiat „Tornada”? Posted Image

#949
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Azi este ziua mondială a telecomunicațiilor și societății informaționale!
La Mulți Ani! Posted Image

#950
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Cică deunăzi în citadela jurnalismului flatulent, Antena 3,doi dintre obișnuiții locului, Badea și, scuzați expresia, Ciuvică s-au ofuscat și și-au dat ochii peste cap în privința eficienței cu care Ana Birchal, ministrul interimar al justiției, a efectuat cele necesare pentru ca Radu Mazăre, telegondolierul hoțoman să fie adus acasă la programul de "zece ani ca mâine trece" stabilit de instanță de judecată.
Acolo unde un ministru hârșâit și cu șorici în obraji ar fi făcut doar jumătate de ievaluare, tânăra doamnă de la justiție a și livrat la Poartă Albă prospătura. Cum dracu să nu reacționeze citadela jurnalismului benefic de la noi?

#951
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 25.07.2008
Parca era Cafeneaua Orange, nu Cafeneaua Antena 3....

#952
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
A zis că votează la referendum, face o vizită la Poarta Albă, apoi se-ntoarce salvamarul în Madagascar!
[ https://thumbs.gfycat.com/EarnestTepidAfricanparadiseflycatcher-size_restricted.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#953
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View PostObivankenobi, on 17 mai 2019 - 12:52, said:

Parca era Cafeneaua Orange, nu Cafeneaua Antena 3....
E deranjant,nu?

#954
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
REFERENDUM ȘI TĂLÂMB

Mi-am manifestat de curând circumspecția privind necesitatea unui referendum pe teme de justiție, la atât de mult timp după declararea decesului acesteia. Și am notat faptul că întrebările sunt un pic cam cretine, un pic cam prea elaborate și deschise la critici și interpretări. În fine mai cred că acest referendum este o idee proastă din punct de vedere politic pentru că un eșec se va răsfrânge devastator asupra președintelui și de aici asupra opoziției pe când un succes va trece neobservat prin lipsa forței politice necesare de a transforma la noi voința poporului în lege.
La urma urmei am mai experimentat chestii din astea cu reducerea numărului de parlamentari și cu demiterea lui Băse.
Dar, ce să facem, se merge înainte cu referendumul; fără el, la final de mandat, Iohannis va trebui să admită că nu a făcut chiar nimic.
Altfel marele președinte, dacă este luat repede, peste turația de juma de gând pe minut cu care este obișnuit, mai și uită întrebările din referendum deși este posibil ca domnia sa și cu doamna să fie principalii votanți la acesta. .
Nu cred că este corect să râdem permanent de prostiile, agramatismele, nucile nelipite de perete și boncăluitul tălâmb ale Veoricăi fără a omagia, de dragul obiectivității și statutului de observator nevinovat, tâmpeniile celui pe care soarta noastră tristă de români ni l-a făcut reprezentant și principală speranță politică, domnul Iohannis...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate