Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Achizitionare telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011
Va rog sa ma ajutati intr-o problema,as dori sa achizitionez un telefon sa aiba camere foarte bune cu AI ,sa aiba locasul pentru SIM-uri format din 3 locuri pt. SIM 1 , SIM 2 si card memorie separat nu vreau sa fie HIbride locasurile, intr-un buget de 2000 Lei!  Va multumesc frumos .

Edited by Valyca74, 02 January 2019 - 08:59.


#2
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Aș zice Xiaomi Mi8, nu are suport pt memory card, dar găsești versiuni cu 64gb, 128gb și 256gb.

Edited by silviubs, 02 January 2019 - 10:04.


#3
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Si are camera foarte buna pe AI? Intreb, deoarece initiatorul doreste camere foarte bune cu AI.....cea ce in buget de de 2000 Lei mai greu de gasit....

Edited by feribalint, 02 January 2019 - 10:37.


#4
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Cam greu de gasit ce cauti, iar in 2000 lei si mai putin probabil. Mai exact, cam la toate modelele la care m-am uitat acum in vreo 5 minute, am gasit doar asa: Ori au acel sertar pentru 2 sim-uri + card si camera mediocra, ori au camera buna si sunt dual-sim, insa alegi daca vrei sa pui 2 sim-uri sau 1 sim si un card. La astea chinezesti gasesti cu sertaras de ala, insa camera nu prea surprinde cu nimic.

Edited by Zark, 02 January 2019 - 11:28.


#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ce inseamna "camere foarte bune cu AI" ?!
Ce vrei sa faca acele camere ?
Oricum, ce vrei tu acolo nu prea exista.
Dual sim  + dedicated card slot + OIS = 27 de bucati https://www.gsmarena...=1&idCardslot=2
Nu stiu pret, nu stiu daca au si AI la camera.

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
singurul telefon dupa parerea mea cu procesor AI si camera foarte buna este Mate 20 Pro, dar in nici un caz in bugetul tau.

#7
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011

View Postsilviubs, on 02 ianuarie 2019 - 10:04, said:

Aș zice Xiaomi Mi8, nu are suport pt memory card, dar găsești versiuni cu 64gb, 128gb și 256gb.

dar ce fac cu cardul meu de 128gb!Posted Image de aceea vroiam sa aiba doua sloturi sim ca am doua retele de telefonie, plus un slotul pentru cardul meu de 128Posted Image

View Postbusiness11, on 02 ianuarie 2019 - 12:39, said:

singurul telefon dupa parerea mea cu procesor AI si camera foarte buna este Mate 20 Pro, dar in nici un caz in bugetul tau.

intradevar aveti dreptate ,e vorba de buget!dar cred ca nu are pentru 2 simuri locas plus separat pentru SD

View Postferibalint, on 02 ianuarie 2019 - 10:35, said:

Si are camera foarte buna pe AI? Intreb, deoarece initiatorul doreste camere foarte bune cu AI.....cea ce in buget de de 2000 Lei mai greu de gasit....

da .scrie ca au camerele inteligenta artificiala,dar nu stiu daca are jack stereo!

#8
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008
Din ce am citit mi 8 lit3 are suport card renuntand la unul din simuri

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostValyca74, on 02 ianuarie 2019 - 19:15, said:

dar ce fac cu cardul meu de 128gb!Posted Image de aceea vroiam sa aiba doua sloturi sim ca am doua retele de telefonie, plus un slotul pentru cardul meu de 128Posted Image
da .scrie ca au camerele inteligenta artificiala,dar nu stiu daca are jack stereo!
Pai, ai neaparat nevoie de card de 128 gb ?!
Faci atit d emulte video si nu ai timp/cind/unde sa le descarci in calculator/cloud ?
Repet intrebarea: ce vrei tu de la AI camera ????
Mai vrei si jack 3.5" pe deasupra ??!?!?!

#10
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011

View Postbuyonevideo, on 02 ianuarie 2019 - 19:33, said:

Pai, ai neaparat nevoie de card de 128 gb ?!
Faci atit d emulte video si nu ai timp/cind/unde sa le descarci in calculator/cloud ?
Repet intrebarea: ce vrei tu de la AI camera ????
Mai vrei si jack 3.5" pe deasupra ??!?!?!

pai de ce nu!?cand filmezi in format 4k automat ai fisiere mari de cativa gb doar cateva minute!cand le salvezi cloud iti micsoreaza sau compreseaza fisierul video si pierzi din calitate!si ce este asa dezastruos sa ai jack 3,5mm pe deasupra?dar dedesupt ce are?Posted Image Posted Image

View PostAladin66, on 02 ianuarie 2019 - 19:24, said:

Din ce am citit mi 8 lit3 are suport card renuntand la unul din simuri
cum adica mi 8 lit3?

#11
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Cu atitudinea asta nu prea meriti sfaturi ;)

#12
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011
Dupa cat am studiat si am cautat,am descoperit ca doar Samsung A9 2018 are ce vreau eu,ce parere aveti de acest telefon?vad ca are suport de 2 sim-uri plus card memorie separat,are si jack de 3,5mm dar nu stiu camerele daca au AI ?D-VSTRA DRAGI Colegi ce parere aveti?va multumesc!Posted Image Posted Image
Posted Image Posted Image

View Postsilviu03, on 02 ianuarie 2019 - 22:06, said:

Cu atitudinea asta nu prea meriti sfaturi Posted Image
cu scuzele de rigoare!ce atitudine?eu am fost cel care am fost luat peste picior!cica ce mai vrei pe deasupra .......dar daca ziceam ca am 6000 lei si ceream nu stiu ce sfaturi sa vedeti ce frumos vorbea lumea despre cererile mele.asa ca doar cer niste sfaturi ca doar si eu am dat la randul meu ca doar am ceva vechime pe acest forum!cu respect LA MULTI ANI!!!

#13
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Ce intelegi tu ca face AI acesta? Daca te gandesti ca invata ce tipuri de poze faci si se imbunatateste camera de inseli. Daca te referi la AI ca asa spune huawei la modul auto, atunci afla ca orice camera ce are mod auto si recunoaste singur scenele are "AI" (prosteala marca Huawei) . Sony o numeste Superior Auto (Inteligent Auto) de ani de zile, Samsung ii spune Auto, Apple la fel etc. Este pur si simplu modul auto al camerei foto. Cu cat e mai de top, cu atat e mai rafinat softul.

Partea cu machine learning, AI score la procesor etc tine de OS si de faptul ca procesorul/softul invata ce aplicatii deschizi frecvent si le are pregatite pt a reduce timpul. De asemenea e util pt partea de asistent, de language recognition si o multime de alte chestii. Pt asa ceva trebuie sa scoti bani pt flagshipuri de anul acesta sau pt cele viitoare, e abia la inceput implementare in procesoare chestia asta.

#14
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View PostValyca74, on 02 ianuarie 2019 - 22:00, said:



pai de ce nu!?cand filmezi in format 4k automat ai fisiere mari de cativa gb doar cateva minute!cand le salvezi cloud iti micsoreaza sau compreseaza fisierul video si pierzi din calitate!si ce este asa dezastruos sa ai jack 3,5mm pe deasupra?dar dedesupt ce are?Posted Image Posted Image


cum adica mi 8 lit3?
mi 8 lite are suport card

#15
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011
Dupa cat am studiat si am cautat,am descoperit ca doar Samsung A9 2018 are ce vreau eu,ce parere aveti de acest telefon?

Posted Image

#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Pai daca asta este criteriu de netrecut,inseamna ca nu ai alte optiuni nu?telefonul este ok dar tot un midrange este,fiind de la samsung este overprice.
Nu as da 2000 si ceva pe el niciodata,ai optiuni mai bune clar.


#17
Valyca74

Valyca74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 18.09.2011

View Postsilviu03, on 03 ianuarie 2019 - 02:21, said:

Pai daca asta este criteriu de netrecut,inseamna ca nu ai alte optiuni nu?telefonul este ok dar tot un midrange este,fiind de la samsung este overprice.
Nu as da 2000 si ceva pe el niciodata,ai optiuni mai bune clar.
obtiuni mult mai bune cum ar fi?!dati-mi un sfat va rog!

#18
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Eu as alege LG G7,colegii l au tot recomandat si ei,este un flagship de anul acesta,are cateva minusuri fata de concurenta,dar este peste orice midrange,am mai spus asta,pretul fiind 2000 de lei la pc garage daca nu ma insel.
A9 la altex si la emag este 2500,scuza ma dar trebuie sa fii nebun sa platesti suma aia.
La 2500 de lei iei OP6T,S9 ...


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate