Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Ambasada Rusiei - comunicat despre "atrocitățile" soldaților sovietici

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
503 replies to this topic

#19
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Paz, on 30 decembrie 2018 - 20:27, said:

Da, noi cei care nu iubim ororile fasciste, ne bucuram ca ne-au eliberat de ei, mai ales ca daca razboiul ar fi fost castigat de nazisti, ma indoiesc ca am mai fi fost aici ca sa ne mai povestim.

Pacat pentru ceea ce a urmat, dar poporul rus a suferit comunismul ca si noi daca nu chiar mai rau.
- in bucuresti inca functioneaza alimentarea cu gaze facuta de nemti in scurta perioada de ocupatie

- daca intrebi batranii, afli ca nemtii erau politicosi, nu furau, protejau arta, statui etc

- in contrast, aceeasi batrani iti vor spune ca rusii erau beti tot timpul, violau, distrugeau totul fara un motiv anume etc

- Romania inca are poduri si drumuri facute de nemti in scurta perioada cat am fost sub ocupatia lor

Daca aveam norocul sa ne ocupe nemtii vreo 20-30 de ani... acum aveam si autostrazi!
Asa, i-am avut pe rusi... care duceau in rusia tot ce puteau fura.

De deportarile rusesti ai auzit ceva? Pare ca nu prea...

#20
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Declaratiile astea nu prea isi au rostul. Nu au inventat sovieticii razboiul curat; poate cel mult au perfectionat propaganda care inalbeste si parfumeazaTM. Oricum azi nu are rost sa sapam in cimitir si sa dezgropam trecutul. Au trecut 73 de ani. Rusia a renuntat la comunism. Noi ne-am schimbat mult. Intre noi functioneaza cu totul alt cadru. Eu zic sa traim in prezent.

#21
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 waterman, on 30 decembrie 2018 - 21:02, said:

Le-au dat și ăia rușilor tezaurul României. Spre păstrare. Unui țar. Care după aia a fost dat jos și pa pa tezaur. Suntem buni noi românii cu rușii le tot dăm.
Doar cu rusii ??? Noi am dat la greu si la turci, si lui Gadaffi, iar acum si eglezilor. Avem chiar o manie.

Fii atent ce justificare infantila.

Quote

menținerea la Londra a unei părți a rezervei de aur în custodie la Banca Angliei este similar practicii majorităţii băncilor centrale europene ce deţin rezervă de aur. Aceasta are ca scop garantarea faptului că există o rezervă disponibilă a fi utilizată ca și colateral în cazul unor operațiuni de finanțare în situații de criză. În subsidiar, această deținere permite valorificarea oportunităţilor oferite de evoluţia favorabilă a ratelor dobânzilor pentru depozitele de metal prețios. Rezerva  României este deținută atât în Tezaurul BNR cât și la Londra la Banca Angliei. Londra reprezintă cel mai important centru financiar pentru tranzacţionarea şi decontarea operaţiunilor cu aur din lume. Banca Angliei a participat încă de la înfiinţare (1694) la crearea şi dezvoltarea infrastructurii pieţei aurului la Londra.

https://www.cancan.r...o-deja-19650821

Partea ingrosata e o minciuna nerusinata. Germania si Italia au aurul in SUA inca de dupa al doilea razboi mondial pentru nu stiu care motiv. Germania a indraznit sa-l ceara inapoi acum vreo 50 de ani. Le-a fost data o mica parte si de atunci inca il mai asteapta.

Noi o sa-l mai primim inapoi din Anglia cand o intarca mutu iapa.

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Lasă bre noi să fim sănătoși.

Aur mai avem la Roșia Montană.

#23
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Zici Rusia si tragi apa! Si mai tragi de doua ori! Si mai tragi de zece ori! Si e nevoie sa arunci vasul de toaleta si sa inlocuiesti tevile pana la Dunare ca asa rahat mai rar gasesti!

#24
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Astora le place sa manance kkt cu polonicul.

#25
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,700
  • Înscris: 09.05.2008

 Paz, on 30 decembrie 2018 - 20:45, said:

Ce sansa ? Sa fie populata DOAR de germani ?
Why not?

#26
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 Dihorul Razboinic, on 30 decembrie 2018 - 21:05, said:

Declaratiile astea nu prea isi au rostul. Nu au inventat sovieticii razboiul curat; poate cel mult au perfectionat propaganda care inalbeste si parfumeazaTM. Oricum azi nu are rost sa sapam in cimitir si sa dezgropam trecutul. Au trecut 73 de ani. Rusia a renuntat la comunism. Noi ne-am schimbat mult. Intre noi functioneaza cu totul alt cadru. Eu zic sa traim in prezent.
Nu avem voie. Pretenii nostri de pe forum nu sunt de acord. Trebe sa injuram si sa scuipam, si sa impartasim hatareala lor bolnava. Ca asa le-au zis lor bunicii.

#27
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
@Paz: Pai cine a inceput? :huh:

#28
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

Quote

În teritoriul cucerit, relaţiile sexuale cu sexul feminin nu sunt permise.
sa intelegem ca era discriminare sexuala in armata rosie?

#29
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 Dihorul Razboinic, on 30 decembrie 2018 - 21:29, said:

@Paz: Pai cine a inceput? Posted Image
Ce anume ?

#30
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
MAE despre postarea Ambasadei Ruse: Regretăm că Ambasada Federaţiei Ruse continuă seria "episoadelor istorice"

 Paz, on 30 decembrie 2018 - 21:32, said:

Ce anume ?
Tot tambalaul.

#31
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Eu cred ca exagereaza si rusii dar si romanii.
De cand e lumea si pamantul, in razboi soldatii au furat, ucis si violat civili pe drumul lor, nici rusii nici nemtii si nici romanii nu sunt au fost usi de biserica.
Nici macar americanii....
Totusi, sa nu recunosti ca rusii puteau foarte bine sa se opreasca la granitele lor si sa se intoarca, este o chestie de prost gust.
Partea de est a Europai a fost eliberata de rusi, asta este incontestabil...

#32
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Pai razboaiele sunt o mizerie. Nu are rost sa fie inalbite de dragul propagandei nationaliste.

#33
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
De asa eliberare eu zic mai bine lipsa

#34
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 WestPoint, on 30 decembrie 2018 - 21:45, said:

Totusi, sa nu recunosti ca rusii puteau foarte bine sa se opreasca la granitele lor si sa se intoarca, este o chestie de prost gust.
Eh ? Daca erai tu asa faceai ? :)

 WestPoint, on 30 decembrie 2018 - 21:45, said:

Partea de est a Europai a fost eliberata de rusi, asta este incontestabil...
Eliberata si ocupata in acelasi timp.

#35
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Paz, mon cher, stii cum zice romanul....dupa ploaie chepeneag.
1. Nici Romania, nici Ungaria, Cehoslovacia sau Polonia nu s-au eliberat singuri.
2. Ne-au eliberat rusii de nazisti in drumul lor spre Berlin.
3. de ocupat nu ne-au ocupat de capul lor ci cu acordul marilor puteri, exact ca semn de merite si jertfele aduse de rusi.

Sfera de influenta a fost discutata si consfiintita de americani, englezi, si francezi.

#36
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

 mercur68, on 30 decembrie 2018 - 20:33, said:

Povesti nemuritoare. Afirmatia "trupele sovietice au jefuit masiv populaţia românească în 1944" este perfect adevarata. Pe unde treceau rusii nici iarba nu crestea. Intrebati batranii, nu va lasati manipulati.
Ai dreptate,dar si noi am facut la fel cand am fost in Rusia  Spargea sifonieru si faceau focui in mijlocul casei. Stiu de la cineva care a luptat pe front.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate