Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Hescaltinhen.club

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
De o vreme primesc mesaje ca astea din atasament. Scanarea cu diverse programe nu returneaza vreo infectare (oricum nu intru aiurea), ma gandeam sa nu fie ceva din Chrome. Extensii nu am decat doua (pentru Gmail si *****Plus). Cum elimin mizeriile astea?
Attached File  2018-12-27.png   82.03K   45 downloads

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Vezi aici: https://forum.softpe...hide-topic-nou/
Daca nu te descurci, atunci deschide topic la "Devirusare"...

#3
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Se pare ca problemele nu dispar nici dupa ce am facut tot ce e pana la punctul 5. Oricum le facusem, aveam aplicatiile deja instalate, rulez zilnic destule programe de curatare. Nimic nu este gasit, am mai spus.
Folosesc doar Windows Defender.

O mai iau inca o data cu verificarile, poate scap de minunile astea.
PS: topicul indicat a mai fost vazut de mine, de acolo am descarcat ce nu aveam deja, a prins bine in trecut.

Edited by danghetau, 28 December 2018 - 12:04.


#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mesaj moderator:
Discutie separata din topicul Problema Chrome in Windows 10.

@initiator
Solutia o gasesti aici: http://www.myantispy...irefox-ie-edge/

#5
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Se poate sterge topicul.
Intre timp deja ma descurcasem, nu trebuia deschis topic nou.

Edited by danghetau, 28 December 2018 - 14:10.


#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pai, si care a fost problema si solutia ?!
Poate ajuti si pe altii.

#7
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Cred ca JRT a facut diferenta, restul nu au gasit nimic.
Oricum am luat toate programele la rand (din linkul mentionat)...

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Si ca de obicei nu ai citit tot topicul mentionat.
Mai la subsol e o nota speciala ptr Chrome.

#9
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Nu te supara dar nu ai dreptate si o sa spun de ce. Am facut absolut tot ce era mentionat, am verificat si acele chestii speciale pentru Chrome (am si spus ca am doar doua extensii) dar dupa ce am "tras" cu JRT a gasit 3 mizerii pe care le-a eliminat si apoi totul ok.
Folosesc zilnic CCleaner, SUPERAntiSpyware,Malwarebytes, Adaware ca un ritual... singurul neutilizat a fost JRT si asta a rezolvat.

De unde acel "ca de obicei"? Mai ales ca am si spus: topicul indicat a mai fost vazut de mine, de acolo am descarcat ce nu aveam deja, a prins bine in trecut.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pai tocmai ca ti-am mai indicat topicul de cateva ori, si tu te opresti mereu la pasii respectivi si la programele mentionate.
Eu ma refeream strict al nota legata de Chrome:

Quote

Nota: Legat de Chrome - in ultimul timp a devenit din ce in ce mai greu de a scapa de extensiile nedorite. Daca pasii de mai sus nu ajuta, incercati in ordine urmatoarele:
- Mergeti in setari la extensii si dezinstalati extenbsiile nedorite, daca apar acolo.
- La fel, verificati in Control Panel - Programs daca pot fi dezinstalate de acolo.
- Incercati tool-ul oferit de Google - http://www.softpedia...oval-Tool.shtml
- Verificati shortcut-urile catre Chrome - click dreapta - Properties si verificati campurile Target si Start In - sa nu existe nimic dupa terminatia .exe" a programului..
- Dezinstalati Chrome si stergeti orice link catre el precum si orice folder Chrome din C ( Program Files, Program Data, Common Files - User, etc ) - Unele sunt ascunse - bifati "show hidden and system files" in Folder View.
- Rulati din nou CCleaner - inclusiv ptr registrii si apoi reinstalati Chrome. Daca tot nu merge, deschideti topic si specificati extensia nedorita.


#11
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
Tot de cateva ori am spus ca doar JRT a rezolvat problema... Pasii facuti pentru Chrome au fost "curati".

Sau daca printr-o intamplare nu as mai fi ajuns la pasii pentru Chrome si as fi rezolvat cu unul dintre programele mentionate, as fi facut ceva gresit ca nu am rezolvat prin metoda Chrome? Important e ca s-a rezolvat, nu trebuie doar prin metoda spusa de X sau Y, strict in ordinea aia.

Edited by danghetau, 04 January 2019 - 11:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate