Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Stick usb nu apare in explorer

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View PostMichele-, on 19 decembrie 2018 - 09:29, said:

mulțumesc userilor Softpedia. ontopic ca de fiecare data.
Ai incercat sa refaci lipiturile la mufa?Lasa-i pe ei cu virusi gasiti pe strada pusi special sa arda pc-ul celui care a gasit stick-ul!

#20
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
n-am cum sa îl desfac, e ori prins cu vreun clips in carcasa ori turnat în ea.

#21
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
16 lei unul de 16Gb la garaj cu transport gratuit in tara la plata prin card.

#22
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Aici i-ti apare?

L.e  gasesti la sectiunea create and format ......

Attached Files


Edited by emilmihai, 19 December 2018 - 10:17.


#23
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postwaterman, on 18 decembrie 2018 - 22:06, said:

Protejează placa de ce bagi în usb ?
nu.

View PostMichele-, on 19 decembrie 2018 - 09:29, said:

mulțumesc userilor Softpedia. ontopic ca de fiecare data.
pai ti-am zis sa il incerci si in alt laptop sa vezi daca problema e de la stick sau de la laptop. aparent nu vrei.

astepti ce? o solutie minune bazata pe o poza cropuita cu un drive in my computer care are ceva ce nu ii convine lu computeru tau? o eroare ceva din error log ai pus? ceva mai multe detalii? NIMIC.

in plus ti-am spus: daca te bazezi pe stick, mai bine iti iei altu. daca asta incepe sa faca figuri, nu stii cat o sa mai tina.

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum a zis și onor colegul SHMU dacă îl al doilea calculator face la fel îl arunci în stradă că sigur se găsește vreun priceput care-l bagă la el în hubul usb și nu pățește nimic că are 2 antiviruși.

Vezi nenea că nu se pun 2 antiviruși pe calculator că se bat între ei până se omoară. Sau omoară calculatorul.

Sunt foarte ieftine acum nu se merită să arzi placa de bază cu vreo chinezărie. E drept că cele de acum sunt și proaste. Am stickuri de 10 ani și tot merg.

#25
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View Postwaterman, on 19 decembrie 2018 - 11:16, said:

Vezi nenea că nu se pun 2 antiviruși pe calculator că se bat între ei până se omoară. Sau omoară calculatorul.
Nenea am un anti-malware si un internet security!Cand intru pe site de filme online blocheaza primul tot!apare tot timpul ferestre cu ce blocheaza el,si al 2 cand descarc filme sau muzica si l-e deschid daca nu sunt curate l-e sterge antivirusul imediat uneori l-e sterge pana sa l-e deschid eu!Am calculator puternic nenea!cu 8 nuclee si in mod normal cand ma uit la filme hd nu trece de 30% procent de folosire cpu!in rest cand ma uit la clipuri pe net sau ascult muzica nu lucreaza decat un nucleu la 1%!iti dai seama ce multe resurse iau acesti 2 antivirusi!

#26
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,697
  • Înscris: 21.08.2008
L-e???

#27
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View Postdanghetau, on 19 decembrie 2018 - 16:31, said:

L-e???
Mulţumesc celor ce îmi corectează erorile gramaticale şi nu cele tehnice.
aşa voi deveni un electronist la fel de bun ca e
i
.
Toate greselile le-am facut cu rea intentie

#28
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postemilmihai, on 19 decembrie 2018 - 15:56, said:

Nenea am un anti-malware si un internet security!Cand intru pe site de filme online blocheaza primul tot!apare tot timpul ferestre cu ce blocheaza el,si al 2 cand descarc filme sau muzica si l-e deschid daca nu sunt curate l-e sterge antivirusul imediat uneori l-e sterge pana sa l-e deschid eu!Am calculator puternic nenea!cu 8 nuclee si in mod normal cand ma uit la filme hd nu trece de 30% procent de folosire cpu!in rest cand ma uit la clipuri pe net sau ascult muzica nu lucreaza decat un nucleu la 1%!iti dai seama ce multe resurse iau acesti 2 antivirusi!
Deci așadar și prin urmare.

Antivirus nu este egal cu internet security și nici cu anti-malware.

Dacă eu spun că am 3 oi înseamnă că am 3 oi nu 2 rațe și-o găină.

Aici ai material de studiu.

Diferența dintre antivirus și antimalware

Diferența dintre antivirus și internet security

E bine că știi electronică dar scrie și tu corect. E o rugăminte. Pentru unii dintre noi e obositor și deranjant. L-e, apare ferestre.

Și ca să lămuresc problema, ai menționat mai devreme că ai găsit un stick pe stradă și l-ai băgat în hubul usb.
1. Ori că îl băgai direct în usb ori că îl bagi în hub e tot un drac. Dacă e ceva bubuit în el la fel se strică placa. Zici că ești electronist,  faptul că ai crezut că hubul e o protecție e destul de semnificativ.
2. Putea să fie orice pe el putea să fie un virus nașpa, un ransomware, orice.
3. Gestul în sine e ciudat. Corect ești pasionat, am luat și eu stick de la un coleg. Călcase pe el și îl rupsese și i-am refăcut lipiturile, omul nu l-a mai vrut, Are 32 de giga. Da bun așa dar nu de pe jos de pe stradă. Și pentru 2 giga nu m-aplecam.
Asta a fost doar o opinie. A mea. Poate e greșită. Dar nu era o critică la adresa ta. Cum ai înțeles tu.

Uite stickul reparat de mine în forma actuală.
Attached File  IMG_0200.JPG   347.3K   2 downloadsAttached File  IMG_0201.JPG   363.9K   4 downloads

Da e ok cheie de Mercedes. A fost de fapt.



Și asta e colecția mea de stickuri.
+HDD. Pe care obsesiv le port după mine.
Attached File  IMG_0202.JPG   311.73K   4 downloadsAttached File  IMG_0204.JPG   317K   4 downloads

Edited by waterman, 20 December 2018 - 10:58.


#29
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View Postwaterman, on 20 decembrie 2018 - 10:35, said:

Deci așadar și prin urmare.

Antivirus nu este egal cu internet security și nici cu anti-malware.
Asadar si prin urmare poate ca nu am scris clar!Scriu acum!Am Malwarebytes care ma apara de ce spune numele lui si am si eset internet security care ma apara de virusi dar care pe langa internet sec... este si anti virus!Am bagat win pe un laptop care avea 2  partiti pe hdd,si ala mia spus sa nu sterg ce are in D,dupa instalere win am zis sa instalez si acest antivirus  si malwarebytes cum am eu!le-am instalat si imediat a inceput sa apara in eset ferestre cu virusi gasiti in D!Asadar si prin urmare este si antivirus nu numai IS!Stick_ul asta propabil l-a folosit unul la masina ca suport de stocare muzica,l-a lovit si sa desfacut lipiturile la mufa,daca asta a vazut ca nu ii mai apare in player a facut ce face tot romanul!Adica a deschis geamul la masina sa l-a aruncat!In viata nu este ca in filme!Putini au capacitatea de a face ce spui dumneata!Adica sa creeze sau sa gaseasca un virus si sa il puna pe un stick doar pentru a distruge pc-ul unui neica nimeni!

Edited by emilmihai, 20 December 2018 - 12:27.


#30
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
nu am avut la momentul respectiv un alt laptop pe care sa il testez. nu apare in disk management.
la final stick-ul e lafel de mort precum e topicul asta. multumesc in continuare userilor softpedia pentru ontopic.
asta de mai sus scrie ca are Malwarebytes instalat. de parca imi e mie in interes.

rip.

Edited by Michele-, 20 December 2018 - 12:28.


#31
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Trimite-mi un fisier virusat sa vezi daca il pot salva eu in PC!

Am vorbit de antivirus pentru colegul care spune ca poti distruge pc cu ce bagi in portul usb!

#32
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View PostMichele-, on 20 decembrie 2018 - 12:27, said:

nu am avut la momentul respectiv un alt laptop pe care sa il testez. nu apare in disk management.
la final stick-ul e lafel de mort precum e topicul asta. multumesc in continuare userilor softpedia pentru ontopic.
asta de mai sus scrie ca are Malwarebytes instalat. de parca imi e mie in interes.

rip.
da, uneori se face si mult offtopic. dar printre randuri, unii din noi au mai dat si posibile solutii ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate