Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Credeti ca Google ne poate citi gandurile ?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#1
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Am observat in ultimul an ceva care deja nu mai poate fi doar targeted advertising...spre exemplu: ma gandeam acum vreo cateva zile la cizme Timberland si la interval de doar cateva minute am primit adds in legatura cu Timberland &  recomandari video pe YT similare. Eu cred ca  ei au dezvoltat impreuna cu DARPA si CIA o tehnologie emergenta care poate capta, stoca si interpreta undele electromagnetice emise de catre creierul uman...probabilil folosesc smartphonurile & bratarile de fitness ca mijloace de input, totul procesat in centrele de date patronate de NSA, cu ajutorul unui AI sentient care deja ne poate prezice toate miscarile si comportamentul social.

Edited by doxan, 11 December 2018 - 13:21.


#2
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018
Sunt convins ca exista asa ceva! Totusi nu cred ca inca se poate prin mijloacele clasice. Probabil au un algoritm cu contul tau si pe baza asta te stiu mai bine decat te sti tu.

P.S. Avem exemplul cel mai bun cum au fost manipulati Romanii cu facebook-ul in 2014.

Edited by LivTED35, 11 December 2018 - 13:24.


#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
De obicei se deschideau topicurile astea in weekend dupa chefuri.

Dar ca sa fiu on topic: DNA are licenta de citit ganduri de la CIA. Chiar Kovesi avea un aparat din asta, il folosea la anchete.

#4
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Titlul zici ca-i pus de unul paranoic.
Google poate sa-ti faca profilul psihologic si sa afle ce-ti place si ce faci in proportie de 90%, dar momentan nu-ti poate citi gandurile.

Edited by notrust, 11 December 2018 - 13:25.


#5
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,524
  • Înscris: 18.10.2011

View Postdoxan, on 11 decembrie 2018 - 13:19, said:

Am observat in ultimul an ceva care deja nu mai poate fi doar targeted advertising...spre exemplu: ma gandeam acum vreo cateva zile la cizme Timberland si la interval de doar cateva minute am primit adds in legatura cu Timberland &  recomandari video pe YT similare. Eu cred ca  ei au dezvoltat impreuna cu DARPA si CIA o tehnologie emergenta care poate capta, stoca si interpreta undele electromagnetice emise de catre creierul uman...probabilil folosesc smartphonurile & bratarile de fitness ca mijloace de input, totul procesat in centrele de date patronate de NSA, cu ajutorul unui AI sentient care deja ne poate prezice toate miscarile si comportamentul social.
Eh... "Hai, lasa-ne" Posted Image
Probabil ca fac mining pe datele pe care le lasi cand cauti sau vizitezi. Plus ce mai sharuiesc cu cei de la facebook (faebook sigur se foloseste de cautarile cu google, se observa asta dupa reclamele ce iti apar pe acolo). E o coincidenta. Similar functioneaza si rationamentele conform carora rugaciunile te vindeca de boli sau amestecurile alea cu 99.99999999999 apa... Posted Image

Edited by aaaa4567, 11 December 2018 - 13:26.


#6
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postdoxan, on 11 decembrie 2018 - 13:19, said:

Am observat in ultimul an ceva care deja nu mai poate fi doar targeted advertising...spre exemplu: ma gandeam acum vreo cateva zile la cizme Timberland si la interval de doar cateva minute am primit adds in legatura cu Timberland &  recomandari video pe YT similare. Eu cred ca  ei au dezvoltat impreuna cu DARPA si CIA o tehnologie emergenta care poate capta, stoca si interpreta undele electromagnetice emise de catre creierul uman...probabilil folosesc smartphonurile & bratarile de fitness ca mijloace de input, totul procesat in centrele de date patronate de NSA, cu ajutorul unui AI sentient care deja ne poate prezice toate miscarile si comportamentul social.

Io zic sa apelezi cu incredere la o vrajitoare din Ilfov, ca ceva necurat se intampla in jurul tau! Intreab-o pe Oana unde a fost ea, ca alea rezolva orice!

Edited by gabyxm, 11 December 2018 - 13:26.


#7
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018
Kovesi nu avea un aparat de citit gandurile, avea un aparat de falsificat dosare. Ba chiar avea si butoane aparatul, unu era Onea, altul Uncheselu, altu Portocala...

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Normal ca poate citi gandurile, Au si anuntat ca au angajat-o pe mama Omida special pentru userii din Romania...

#9
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postdoxan, on 11 decembrie 2018 - 13:19, said:

Am observat in ultimul an ceva care deja nu mai poate fi doar targeted advertising...spre exemplu: ma gandeam acum vreo cateva zile la cizme Timberland si la interval de doar cateva minute am primit adds in legatura cu Timberland &  recomandari video pe YT similare. Eu cred ca  ei au dezvoltat impreuna cu DARPA si CIA o tehnologie emergenta care poate capta, stoca si interpreta undele electromagnetice emise de catre creierul uman...probabilil folosesc smartphonurile & bratarile de fitness ca mijloace de input, totul procesat in centrele de date patronate de NSA, cu ajutorul unui AI sentient care deja ne poate prezice toate miscarile si comportamentul social.
Sau poate au pile la extraterestrii si ii ajuta aia. Insa cel mai probabil e o intamplare(sau poate ai cautat tu timberland pe net mai inainte)

#10
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
on topic:
- o persoană apropiată a discutat cu famelia în bucătărie despre niște boxe axctive
-mai târziu, în aceeași seară, toate calculatoarele din casă afișau reclame la boxe, sisteme audio...

părerea mea e că ei ascultă telefoanele pe care le ținem cu sfințenie lângă noi în toate momentele zilei...
(chiar de e închis... asta e dovedit!!!)

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Daca ai cautat alt brand de cizme, ai fost taguit cu acest interes.

View Postgushpi, on 11 decembrie 2018 - 13:33, said:

on topic:


Faceti un experiment.
Urlati cu totii ADIDAS si vedeti ce se intampla.

#12
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,401
  • Înscris: 28.11.2017

View PostBursul, on 11 decembrie 2018 - 13:23, said:

De obicei se deschideau topicurile astea in weekend dupa chefuri.

Dar ca sa fiu on topic: DNA are licenta de citit ganduri de la CIA. Chiar Kovesi avea un aparat din asta, il folosea la anchete.


Subiecte atat de inteligente nu se deschid doar dupa chefuri, deschid si sustinatorii pesede.  Avem dovada.

Acum on topic, da, Google citeste gandurile!  Dar doar daca sunt corect exprimate gramatical.   Deci poti fi mandu, ti-ai expirmat gandurile corect gramatical.  
Daca te gandesti in versuri atunci Google iti trimite si prin posta niste mesaje, dar doar daca gandesti in versuri!

Edited by zartdato1-0, 11 December 2018 - 13:52.


#13
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Google poate citi definitiv gandurile.
Saptamana trecuta, mi-am cautat cu Google un vin mai special Tokaji, si m-am gandit sa-l sun pe amicul mei din Miskolc sa-mi trimita
trei sticle de vin Tokaji din acelea, si ce sa vezi, la pranz primesc posta din Ungaria cu radar 30.k Forinti. din vara...

Edited by WestPoint, 11 December 2018 - 13:39.


#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
michimaus.gif

#15
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

View Postoverseas, on 11 decembrie 2018 - 13:35, said:

Faceti un experiment.
Urlati cu totii ADIDAS si vedeti ce se intampla.
Vor primi prin posta Nike-uri ...

Edited by shymano, 11 December 2018 - 13:42.


#16
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Nu Google citeste gandurile, ci creierul vostru a devenit receptiv dupa ani de stat in fata computerului si poate prezice ce o sa se afiseze pe o pagina, mi s-a intamplat si mie de cateva ori sa ma gandesc la o chestie relativ obscura, si cand intru pe Softpedia, taman un topic despre aia a fost deschis in urma cu cateva minute.

#17
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu. Dar dupa algoritmuri bazate pe istoricul cautarilor din diversele site-uri pe care ai intrat ti le-a sugerat .Tu poate ai uitat, dar algoritmul  nu uita niciodata .

#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Google iti citeste cookie-urile - vede pe ce site-uri ai intrat, ce cautari ai dat si iti afiseaza rezultate corespunzatoare. La fel fac si cei de la Facepalm ( book ) si altii.
Iti ofera reclame personalizate in functie de obiceiurile tale.

Mai era unul care se plangea acu vreo 3 ani ca pe forum ii apar reclame xxx. Ghici ce site-uri vizita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate