Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Nu ii inteleg pe crescatorii de caini, pisici etc

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#109
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,531
  • Înscris: 18.10.2011

 Freddy12, on 10 decembrie 2018 - 11:38, said:

O plimbare in parc cu catelul nu este timp pierdut. E benefic si pentru stapan, cat sipentru catel. Pe considerentele tale, oricine nu are preocupările tale, pierde timpul. Cei carora le plac manelele sau muzica populară, ii considera niste ciudați pe cei care prefera muzica clasica si exemplele pot continua. Si in fond, de ce ai tu grija altora? Nu cumva ai prea mult timp liber?
Sa scrii pe forum 10 minute pe zi, nu e bai. Nu te obliga nimeni. O faci cand ai timp. Cand ai un animalk, se schimba lucrurile. E o parere, nu o grija.

Dar, da, are anumite beneficii, dar nu multe (relaxare, plimbat, companie si cam atat). Mi se pare ca per ansamblu, in Romania de azi, la oras, nu prea merita, pentru oamenii ocupati. Nu mai spun ca exista coafor de caini etc. WTF is that?

Edited by aaaa4567, 11 December 2018 - 13:23.


#110
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015

 Freddy12, on 11 decembrie 2018 - 12:59, said:

@argent: oamenii sunt dispuși sa cheltuiască pentru confort psihic. Asa cum dau bani pe excursii, pe tutun, alcool haine de firma, nu vad de ce nu ai cheltui cu un animalut care te dez-stresează dupa o zi grea la serviciu sau cand ai vreun necaz. In plus, daca l-ai adunat de pe strada, ai si o mulțumire sufleteasca ca ai salvat un suflețel. In afara faptului ca-ti oferă iubire necondiționată, fac o multime de giumbușlucuri ca sa te bine dispună de tot.

Ar fi trebuit sa-i pun si io o hartie de gat pe care sa scriu:

"Eu sunt Pintzessa,
Cu mami nu ma prea joc dar din prostul asta fac ce vrea muschii mei.
E carpa mea de unghiute
Eu ma ocup cu el, il dresez sa stea sa faca pe mortu' etc.
E idiot rau!"

In rest, nu-ti dau dreptate.
Pentru ca daca ai avea dreptate nu s-ar mai arunca pe strada animalele de companie

#111
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Sunt aruncati in strada de prosti ce sunt oamenii. Nu stiu sa-i dreseze, nu vor sa-i sterilizeze, sunt calici. Uite, de exemplu catelusa mea care e identică cu a ta (desi le despart mii de kilometri deci nu ar avea cum sa fie rude) a fost abandonata intr-o zona de depozite. O am din 2009 si nu m-a deranjat cu nimic, nu a ros, nu si-a facut nevoile prin casa, nu fura mancare spre deosebire de setter care mi-a halit acum cateva saptamani juma’ de tava de pateuri cu branza puse la răcit. Un moment de neatenție, am uitat sa încui usa la bucatarie si nemernicul a profitat. Dar nu m-am supărat, asa e rasa, am mai avut un setter si avea aceleasi năravuri. Mai mult m-am speriat ca il apuca diareea dar n-a avut nimic, haplea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate