Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Tamponare mașina parcata neregulamentar la viraj dreapa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

#73
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 pasilla, on 06 decembrie 2018 - 23:03, said:

Despre accident, tu esti vinovata 100 %.
50%.
E culpa comuna.

@initiatoare: bine era daca ii faceai si o poza.

 Maria2018, on 06 decembrie 2018 - 23:11, said:

Nu mi-e rușine sa îmi asum un fapt. Accidentul îmi aparține. Da, nu PAR, MORALMENTE CRED ca acela are o vina pentru parcatul neregulamentar încât sa nu existe vizibilitate pentru intrarea în intersecție Și pentru asta mi se pare firesc sa primească amenda pentru parcat neregulamentar.  Cu tot respectul pentru sexul puternic, dar și dvs. ați fi atins acea mașina la halul in care era parcata.
Repet, daca ii faceai o poza, se vedea (daca era) parcarea neregulamentara.
Altminteri, cine decide ca era parcat neregulamentar ?

#74
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
eu pot "parca" de-a curmezisul blocand ambele sensuri de circulatie ! ....
cel care ma atinge este vinovat de accident ! ...
deoarece auto meu nu se afla in miscare ! ...punct !

Edited by realduc, 07 December 2018 - 09:51.


#75
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013

 realduc, on 07 decembrie 2018 - 09:49, said:

eu pot "parca" de-a curmezisul blocand ambele sensuri de circulatie ! ....
cel care ma atinge este vinovat de accident ! ...
deoarece auto meu nu se afla in miscare ! ...punct !
Poate la tine in curte pe alee. Hai sa fim seriosi. Da-ti doua palme, trezeste-te si apoi mai vorbim. Punct (cum iti place tie) Posted Image

Edited by jm2010, 07 December 2018 - 09:58.


#76
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Poate parca si bloca, el va plati amenda pentru blocare drum si eventuale prejudicii.

#77
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016

 Hunor_66, on 07 decembrie 2018 - 09:47, said:

50%.
E culpa comuna.

@initiatoare: bine era daca ii faceai si o poza.


Repet, daca ii faceai o poza, se vedea (daca era) parcarea neregulamentara.
Altminteri, cine decide ca era parcat neregulamentar ?
Cupla comuna zici? Nu prea cred.
Pe stradutele din sectoarele  Bucurestiului  sunt masini parcate pe ambele parti, evident total neregulamentar, dar asta nu inseamna ca le poti lovi si cineva sa-l oblige pe ala cu masina parcata astfel sa-si suporte cheltuielile de reparatie, pentru dauna pe care i-ai provocat-o.
Si pana la urma cu ce te incalzeste ca ala a parcat intr-o zona delicata; cine n-a facut asa ceva macar o singura data?

#78
Maria2018

Maria2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 19.08.2018

 Hunor_66, on 07 decembrie 2018 - 09:47, said:


50%.
E culpa comuna.

@initiatoare: bine era daca ii faceai si o poza.


Repet, daca ii faceai o poza, se vedea (daca era) parcarea neregulamentara.
Altminteri, cine decide ca era parcat neregulamentar ?
Au fost făcute multe poze, din toate unghiurile. A fost chemata politia RUTIERA CARE S-A LĂMURIT CUM AU STAT LUCRURILE.  A fost chemata politia locala (care nu a putut aplica nicio sancțiune pentru ca legea nu le permite sa sancționeze un conducător auto care are domiciliul în alt județ și în orașul meu ÎNCĂ NU SE POT RIDICA MAȘINILE) . Am scris de doua ori CA ÎMI ASUM ÎN TOTALITATE VINA. DAR CUM UNII CITESC precum se dau cocoși.... Întrebarea mea a fost alta. Nu am cerut părerile celor care nu au fost în aceasta situație și tuturor cocoșilor misogini și perfecți in trafic care nu au mame, soții, iubite în trafic. Dați-vă cu părerea în continuare și judecați cât doriți. Atât am avut sa mai adaug. Voi comunica aici când voi avea răspunsul oficial al politiei.

#79
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Mai trebuiau chemati pompierii, SMURDul, anti-tero si jandarmeria. Ca sa nu mai vorbim de SRI si armata.

#80
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Tsunami, ti-ai dat schimbul cu vata pe batz ?

#81
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Apropos, politia rutiera nu se mai deplaseaza de mult la tamponari sau zgarieturi fara victime asa ca fraza "A fost chemata politia RUTIERA CARE S-A LĂMURIT CUM AU STAT LUCRURILE" e o minciunica gogonata ;)

#82
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016

 Maria2018, on 07 decembrie 2018 - 10:53, said:

Au fost făcute multe poze, din toate unghiurile. A fost chemata politia RUTIERA CARE S-A LĂMURIT CUM AU STAT LUCRURILE.  A fost chemata politia locala (care nu a putut aplica nicio sancțiune pentru ca legea nu le permite sa sancționeze un conducător auto care are domiciliul în alt județ și în orașul meu ÎNCĂ NU SE POT RIDICA MAȘINILE) . Am scris de doua ori CA ÎMI ASUM ÎN TOTALITATE VINA. DAR CUM UNII CITESC precum se dau cocoși.... Întrebarea mea a fost alta. Nu am cerut părerile celor care nu au fost în aceasta situație și tuturor cocoșilor misogini și perfecți in trafic care nu au mame, soții, iubite în trafic. Dați-vă cu părerea în continuare și judecați cât doriți. Atât am avut sa mai adaug. Voi comunica aici când voi avea răspunsul oficial al politiei.
Eu incerc sa va inteleg necazul, nu si frustrarea, in schimb; in fond daca v-ati asumat vina, ce rost are tot taraboiul? Mai mult, credeti ca Politia rutiera chiar n-are alta treaba? In fond nu e accident de circulatie cu victime sau multe masini implicate. Sigur, e timpul dvs., nervii dvs... faceti cat taraboi doriti, dar nu luati dreptul celor de aici sa-si spuna parerea; chiar daca nu e aia pe care o asteptati. E un forum, totusi...

Edited by iancuMIC, 07 December 2018 - 11:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate