Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Volkswagen ar putea folosi fabricile Ford din SUA: “Suntem în negocieri avansate privind o alianțã globalã”.

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,164
  • Înscris: 13.11.2017
Daca are motorul atat de bun, de ce se vand asa de putine in Europa in comparatie cu Ranger ?
In SUA motorizarile diesel de la Ford oricum au vanzari foarte slabe in comparatie cu cele pe benzina iar comparatiile cu Amarok nu-si au rostul fiindca nu se vinde pe aceasta piata, deoarece VW nu stie sa faca motorizari pe benzina competitive. Probabil asta e si rostul aliantei, Ford sa-i invete sa fabrice motoare pe benzina puternice fiindca piata mare de truck-uri e in SUA nu in Europa.

#56
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Habar n-am. Probabil din cauza pretului enorm. Poate nu multi ar fi dispusi sa puna 10.000 de euro in plus fata de un Ranger de exemplu doar pentru motorul mai bun.
Dar motorul este fenomenal pentru o camioneta, nu poti sa negi. E motorul 3.0 pe care il gasesti pe absolut orice de la VAG, inclusiv pe Q8 si A8 de tspe mii de euro. Dar pacat ca ca Amarok-ul nu ofera un "pachet" mai bun la banii aia.

Edited by AstroNut98, 15 January 2019 - 23:01.


#57
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,164
  • Înscris: 13.11.2017
Se pare ca am avut dreptate : Ford va proiecta si va construi camionete si alte vehicule comerciale pentru ambele marci. Daca va folosi si motorul de la VW, ramane de vazut. Probabil ca-l va folosi doar pentru Europa unde inca se mai cauta diesel.

https://www.zf.ro/au...-marci-17840194

Totusi se pare ca nu va fi o alianta ci doar un parteneriat, deoarece nu vor face schimb de actiuni ca in cazul Renault Nissan. Singura mea nelamurire este ce va oferi VW in cadrul acestui parteneriat. Ma indoiesc ca ar fi vorba doar de acel motor diesel.

View PostAstroNut98, on 15 ianuarie 2019 - 23:01, said:

Dar motorul este fenomenal pentru o camioneta, nu poti sa negi. E motorul 3.0 pe care il gasesti pe absolut orice de la VAG, inclusiv pe Q8 si A8 de tspe mii de euro. Dar pacat ca ca Amarok-ul nu ofera un "pachet" mai bun la banii aia.

Nu stiu cum este motorul ca in afara de Hillux eu nu am mai mers cu alte camionete. O fi mai bun decat motorul diesel de la Ford. Dar daca Ford il va prelua, crezi ca se va dovedi mai bun decat motoarele lor pe benzina, astfel incat sa castige in vanzarile din SUA unde motoarele diesel de la Ford nu prea au succes ?

#58
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Scad costurile de producție, mai sunt parteneriate de genul asta între fost și psa pe anumite segmente de piațã etc :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate