Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Media player 4k cu Netflix, Youtube, HBO GO

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#37
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Nu stie HBO Go.

#38
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Salut, ai luat playerul pana la urma?
Ceva impresii?

#39
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Il am de cateva zile dar inca e in teste. Din ce am vazut pana acum Atmos este recunoscut corect la un concert cu Atmos dar nu-mi reda Atmos din aplicatia Netflix din player, stie cineva daca merge sau nu?

La o comparatie intre un film de pe Netflix cu DV redat din tv si acelasi film redat prin Sony X700 din aplicatie imaginea este putin mai intunecata in cazul variantei din player fata de cea din tv. Voi mai testa si cu alte filme ca sa fiu sigur ca este asa.

Edited by Mr. Incredible, 19 December 2018 - 10:50.


#40
Calin_fdx

Calin_fdx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 13.09.2014

View PostMr. Incredible, on 19 decembrie 2018 - 10:33, said:

Il am de cateva zile dar inca e in teste. Din ce am vazut pana acum Atmos este recunoscut corect la un concert cu Atmos dar nu-mi reda Atmos din aplicatia Netflix din player, stie cineva daca merge sau nu?

La o comparatie intre un film de pe Netflix cu DV redat din tv si acelasi film redat prin Sony X700 din aplicatie imaginea este putin mai intunecata in cazul variantei din player fata de cea din tv. Voi mai testa si cu alte filme ca sa fiu sigur ca este asa.
Am achizitionat si eu X700, am sa il testez pe tv-uri calibrate

#41
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Nici X800 nu scoate Atmos la Netflix si intradevar sunt diferente la luminozitate la aceleasi filme in HDR, nu DV, pentru ca X800 nu stie de DV.
Interesant este ca subtitrarea, care arde retina pe aplicatia Netflix din TV, se vede mult mai domol pe X800.

#42
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Ciudat ca nu scoate atmos din player la Netflix. Imi confirmi ca este dferenta de luminozitate si la HDR nu doar la DV, nu mi s-a parut.

Legat de subtitrarea din aplicatia Netflix din tv, nu se poate regla altfel din aplicatie? Vad ca in contul de pe laptop imi apar niste optiuni de modificare dar din cate am inteles nu sunt valabile modificaril decat la subtitrarile in alta limba, nu in romana?

#43
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postr_ovidiu2000, on 06 decembrie 2018 - 08:20, said:

Da, Xbox One S este cam cel mai complet "player", chiar daca este consola de jocuri. Are si unitate optica capabila sa redea discuri 4k. Exista si aplicatie HBO Go in Microsoft Store. Reda Netflix 4k, reda discuri 3D blu-ray, exista aplicatiile Plex si Kodi. Exista si telecomanda dedicata! Am renuntat complet la ideea unui player cu Android. La atatia ani de la lansarea lor... aceleasi probleme de configurare, lipsa suportului Netflix, blocari si frustrari. Mai bine nu!
Xbox One S reda atmos din Netflix?

#44
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Nu pot incerca, ca nu am receiver, dar ei spun ca poate : http://www.tomsguide...-streaming.html

https://www.forbes.c...k/#56b609ad7b97

Din ce oras esti?

Edited by octav_sergiu, 20 December 2018 - 18:50.


#45
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostFC72, on 04 decembrie 2018 - 11:48, said:

Sony X700 cu toate ca nu stiu 100% daca respecta toate cerintele.HBO GO are calitate net inferioara transmisiei pe cablu.

Asa este si, din nefericire, problema nu este legata doar de rezolutie ci si de gama de culori. Imaginea HBO-GO este formata din griuri, nu din culori, de zici ca te uiti la un TV de 800 de lei luat la reducere din supermarket. Indiferent de display, nu am reusit sa scot culori decente din stramingul lor. Productiile lor scoase pe bluray se vad infinit mai bine.

#46
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Pe aplicația HBO GO de pe WebOS pe-un LG OLED B8 (Recent actualizata) se vede superb streaming-ul mult mai bine decât pe Telekom iptv spre exemplu

#47
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Ce inseamna superb? Ai comparat doua episoade unul bluray lossless si unul streaming sa vezi diferenta?

Eu nu am vazut culori frumoase (naturale) pe HBO GO indiferent de dispozitiv.

Edited by razor01, 21 December 2018 - 19:58.


#48
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Pai ai LG OLED cu aplicația HBO go instalata? Dacă nu atunci cred ca discutam discuții. Dacă ai uită-te la serialul "tell me a story" inclusiv genericul de început. Eu am comparat streamingul din aplicație cu postul HBO transmis prin Telekom. Nu am pomenit nimic de niciun blu-ray.

Edited by Hawkie, 21 December 2018 - 20:13.


#49
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Daca nu ai vazut episoade similare bluray vs streaming, de unde stii daca arata cum trebuie sau nu?

Pe OLED pana si jocul video Legends of Zelda arata acceptabil.

Edited by razor01, 21 December 2018 - 20:33.


#50
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Puteti sa-mi spuneti daca vede subtitrari atasate la filme in format mkv?

#51
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Pe ce dispozitiv? Subtitrarea poate fi encodata de tine direct in fisier daca nu merge altfel. Este un proces extrem de simplu, iti trebuie un program special, nu e mare filosofie.

Edited by razor01, 26 December 2018 - 14:13.


#52
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Ma refer la Sony X700 daca poate sa vada subtitrari la filmele mkv?


#53
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Si uite asa am facut si acest thread ghiveci , cum ne place noua
Discutia/subiectul acestui thread este despre media playere care sunt sau nu oficial recunoscute pt Netflix si daca au posibilitatea de a instala/vizualiza aplicatile HBO GO/YT
Nici de cum discutii despre blu ray playerele de la Sony sau tv-uri OLED de la LG

Va rog frumos haideti sa ramanem ON-TOPIC cu subiectul acestui thred
Mai ales ca exista threaduri dedicate celor doua tipuri de device-uri off-topic si unde puteti intreba/discuta cat vreti pe ele

#54
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Am intrebat aici, pentru ca sunt cativa membri care au zis ca detin bluray-ul Sony x700!
Daca esti cumva admin, sterge intrebarea mea ca sa nu te deranjeze prea tare.
Aaaa...si sarbatori fericite!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate