Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Schimbat placa video pe un sistem - ce nu e overkill pentru procesor?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Pe computerul meu am folosit Speccy din linkul dat de tine.

Pe computerul lui fi'miu am instalat speccy de pe site-ul lor (cautat cu google), si acolo este o versiune mai noua.
Uite ca am instalat versiunea mai noua si pe computerul meu ... ia vezi, "calca" ?

Attached File  Capture2.JPG   118.99K   10 downloads

Edited by ro_explorer, 04 December 2018 - 15:09.


#74
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Filmulețu,l cu căderile FPS-urilor la 160, va fi postat azi sau rămâne pentru mai târziu?

 ro_explorer, on 04 decembrie 2018 - 15:07, said:

ia vezi, "calca" ?
Dacă vei conecta monitorul de la sistemul cu GTX 1080 la sistemul cu RTX2080Ti, atunci vor mai exista acele căderi de calciu la 160FPS?

#75
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
O lasam pe mai tarziu ... zic eu. Si asa am iesit din zona de confort cu snapshoturile astea. Nu trebuie sa iti demonstrez tie nimic. Poti sa te uiti la refreshurile monitoarelor din snapshoturile alea ca sa vezi cum sunt setate.
Daca poti intelege ca exista si oameni care apreciaza "high fps" la jocuri, bine ... daca nu, tot bine. Eu nu am nimic de pierdut si nimic de castigat din asta.


Succese

Edited by ro_explorer, 04 December 2018 - 15:16.


#76
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Doar o categorie aparte de utilizatori va putea face-n viața asta diferența între sutele de FPS-uri în jocuri:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rQY8hSZ9xNE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#77
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
nene... el vorbea de diferenta de la 60 la 160, nu de la 144 la 240.
chiar n-ai ce face decat sa tot schimbi subiectul discutiei? chiar vrei sa ai ultimu cuvant de spus?

#78
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
Eu imi cer scuze, desi sunt OP trebuie sa dau unsubscribe la thread ca ma depaseste subiectul actual al discutiei :D Sa fiti cuminti, va pupa tata.

#79
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

 _______, on 04 decembrie 2018 - 15:23, said:

Doar o categorie aparte de utilizatori va putea face-n viața asta diferența între sutele de FPS-uri în jocuri:
Acum nu denatura ce am spus initial. Pentru aducere aminte:

 ro_explorer, on 03 decembrie 2018 - 19:15, said:

Hai sa iti spun un secret .. fi'miu joaca in 1080 pe un monitor de gaming la 180 Hz cu un card GTX 1080 si tot mai are caderi sub 160fps cateodata Posted Image ...

Nu am zis ca vede sau ca sesizeaza diferenta intre 160 si 180 ci ca aceste caderi exista si sunt indicate de frame-counter-ul din coltul ecranului.
Nu i-am testat sensibilitatea la frame-uri dar eu unul peste 120 nu prea fac diferenta .. intre 120 si 60 insa e atat de clara incat nici nu trebuie sa stau sa ma gandesc ... 90 e discutabil, depinde de joc.

Eu ma las de dezbateri aici. Vrei sa discutam cu chestii concrete, numere, teste .. sunt dispus sa imi sacrific ceva timp pentru asta ... deschide un topic relevant si discutam.
Il rugam si pe @shmu sa testeze pe ultrawide-ul lui chestii ;) ...

Edited by ro_explorer, 04 December 2018 - 15:30.


#80
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Oare vreunul, din cei doi fermecați, va putea să insereze aici reply-ul meu în care am făcut vreodată referire la 60FPS?...

Oare vreunul, din cei doi fermecați, s-a prins de faptul că AICI jocurile au fost testate-n 4K?...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate