Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Pareri First Bank ?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#37
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 eiffel, on 06 decembrie 2018 - 10:30, said:

Mai exact Piraeus Bank a fost cumparata de astia.
Astia fiind cine anume?

#38
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,538
  • Înscris: 30.08.2017
Bullshit! Singurii americani din banca aia sunt patronii, adica un fond de investitii, nicidecum un grup bancar. In rest, nimic american, tot romaneste se va face banking.

#39
StefanCBV

StefanCBV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 30.01.2017

 PopaXXX, on 06 decembrie 2018 - 10:35, said:

Astia fiind cine anume?

Pe 28 Iunie 2018, Piraeus Bank România a fost achiziționată de către JCF IV Tiger Holdings S.àr.l., entitate aparținând grupului JC Flowers & Co.
Este prima investiție pe care fondul o face pe piața din România și în Europa Centrală și de Est.

#40
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nenea asta e proprietarul.

#41
bobot90

bobot90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 09.08.2007

 eumorocanosul, on 05 decembrie 2018 - 18:32, said:

Au 3% cash back doar pentru cumpărături făcute în perioada 01.12.2018 - 15.01.2019.
this post should be pinned !

 Frorn, on 05 decembrie 2018 - 18:32, said:

Cu ce rulz fata de un card de credit cu 2% cash back și la care ai cursul visa la schimb valutar?
Care-i cardu asta?

Edited by bobot90, 06 December 2018 - 11:07.


#42
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Am vazut eu bine sau..30% dobanda Dae la cardul lor de credit? Ohooo...le urez succes cu scorul asta.

Site ul mi se pare super ciudat...deic sunt pe piata dinRo ania, iar site ul are o prezentare in prim plan in engleza...cati au rabdare sa arunce o privire in detaliu?

Referindu ma strict la cardul de credit...de ce as da 12 rate fara dobanda si apoi 30% Dae cand Cec imi ofera 24 de rate fara dobanda, 14% Dae si comisioane la jumate?ce are “Fist” Bank asta si nu are Cec?

Nu stiu de ce dar am senzatia ca au inceput cu stangul, baietii astia. Sper sa isi dea seama ca sunt in Romania totusi

Edited by cuculea, 19 December 2018 - 19:57.


#43
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
A aparut pe net si a doua reclama la banca - asta e cu Benjamin Franklin in timp ce isi duce pictorul cu zaharelul si ii promite credit.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QPGjW4FVtPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Personal sunt iritat de campania de imagine a acestei bănci, nu are conținut. Se bazează pe asocierea cu simboluri americane, cunoscute global. Grupul țintă? Babele care inca așteaptă venirea americanilor salvatori de tara?! Cu dobânzi și taxe mari... Aveam pretenții mai mari de la Inoveo

#45
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007
Tocmai am descoperit una din schimbari dupa rebranduirea in FB din PBR: in trecut rambursarile anticipate partiale (credit prima casa) se faceau doar in ziua scadentei ratei creditului odata cu rata insa acum rambursarea anticipata partiala se face la data procesarii cererii avand in componenta dobanda+principal iar apoi la scadenta rata lunara

Revin cu feedback daca dobanda la rambursarea anticipata este calculata corect pro-ratata pe nr de zile de la data retinerii dobanzii de la cererea de rambursare partiala anticipata si pana la scadenta ratei lunare

Edited by costinuti, 22 December 2018 - 20:46.


#46
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

 george_alexandru, on 06 decembrie 2018 - 10:36, said:

Bullshit! Singurii americani din banca aia sunt patronii, adica un fond de investitii, nicidecum un grup bancar. In rest, nimic american, tot romaneste se va face banking.
Si niste recilati din BCR.

#47
JohnnyD2

JohnnyD2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 22.12.2006
Ma facurati curios! :))  Tre  sa intru si eu intr-o  sucrusala....  In  Craiova, avem un  ditamai  sediu, introci caruta.... :))

#48
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 costinuti, on 22 decembrie 2018 - 20:45, said:

Tocmai am descoperit una din schimbari dupa rebranduirea in FB din PBR: in trecut rambursarile anticipate partiale (credit prima casa) se faceau doar in ziua scadentei ratei creditului odata cu rata insa acum rambursarea anticipata partiala se face la data procesarii cererii avand in componenta dobanda+principal iar apoi la scadenta rata lunara

Revin cu feedback daca dobanda la rambursarea anticipata este calculata corect pro-ratata pe nr de zile de la data retinerii dobanzii de la cererea de rambursare partiala anticipata si pana la scadenta ratei lunare

Update feedback: dobanda pt rata s-a perceput ok la sfarsitul lunii proportional cu nr de zile ramase din luna de la data rambursarii partiale anticipate.

Edited by costinuti, 02 January 2019 - 21:22.


#49
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 JohnnyD2, on 02 ianuarie 2019 - 20:46, said:

Ma facurati curios! :))  Tre  sa intru si eu intr-o  sucrusala....  In  Craiova, avem un  ditamai  sediu, introci caruta.... :))

Intri... ca sa ce?

#50
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 PopaXXX, on 06 decembrie 2018 - 10:30, said:


Pai astia-s greci, ce treaba au cu America si cu patriotismul asta siropos din reclamele astea?

Nicio treaba, incearca sa se plaseze in opinia publica ca banca americana, dar nici vorba de asa ceva.

#51
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Au fost greci, acum au vandut la americani...sau nu mai e voie sa se faca afaceri intre companiile grecesti si cele americane?

Intr -adevar , FIRST nu e tocmai corecta reclama, nu sunt chiar First, e doar o denumire de care se profita...in fine. Asta nu ii impiedica sa fie americani. S-a mai aratat ca noii propietari sunt americani.

#52
JohnnyD2

JohnnyD2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 22.12.2006

 don_dannielo, on 02 ianuarie 2019 - 22:41, said:

Intri... ca sa ce?

Sa vad cum se prezinta si cum isi vorbesc de bine, produsele .... :)

#53
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Credeam ca numai pe mine ma agaseaza reclamele imbecile la aceasta `banca` Posted Image

Dar dincolo de reclame, voua va inspira incredere designul / identitatea vizuala de balci?
Vorba unui coleg de topic, parca si scrisoarea nigeriana imi inspira mai multa incredere decat aceasta organizatie.

Parerea mea.

#54
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 dan_slack, on 06 ianuarie 2019 - 23:28, said:

Credeam ca numai pe mine ma agaseaza reclamele imbecile la aceasta `banca` Posted Image

Dar dincolo de reclame, voua va inspira incredere designul / identitatea vizuala de balci?
Vorba unui coleg de topic, parca si scrisoarea nigeriana imi inspira mai multa incredere decat aceasta organizatie.

Parerea mea.
Nu neaparat ca nu e de incredere, caci, fiind banca, se va supune normelor BNR.
Problema mea e ca au venit cu niste preturi cam mari la ce vand,asa ca noi intrati pe piata din Ro. Parerea mea personala e ca au cam inceput cu stangul, tinand cond ca au tinut preturile sus si nu au venit cu nimic revolutionar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate