Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Supraveghetor sala de jocuri

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
detov

detov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.11.2018

 Tador, on 02 decembrie 2018 - 02:51, said:

Am 20 de ani,  Si operator Call-center ar fi o idee. Papagal am, nu i problema, vorbesc mult cursiv  fara sa ma balbai.
Sincer, ca operator call-center ai salariu mult mai mic, e mult mai stresant, dar inveti mai multe care te pot ajuta in cariera. Poti invata aspecte precum negocierea cu clientii . Vei avea posibilitatea de-ati perfectiona atitudinea in relatiile cu clientii in caz ca ai defecte, poti performa, poti invata cum sa-ti rezolvi problemele de unul singur.
Vei da peste multi clienti oribili, dar iti va intari caracterul si iti vei dezvolta rabdarea.  
Ai putea sa-ti dezvolti o cariera in marketing/publicitate/vanzari.  E de viitor.  

Ca supraveghetor de sala nu faci nimic, esti ca paznicul.
Nu inveti nimic,  creierul se atrofiaza peste ani,  ajungi la 30 de ani sa te dea afara si sa aduca vreo pitipoanca sexy   in locul tau  pe pile sau ca se pricepe la altceva la ce se cere in fisa postului  si pe tine nu te mai angajeaza nimeni la varsta aia, neavand experienta din care sa acumulezi cunostinte.  
E un fel de sinucidere profesionala pe termen lung.  
Lasa fetele frumoase sa lucreze acolo   , tu ca barbat trebuie sa performezi si sa inveti constant.
In cariera e bine sa te gandesti mai mult cum sa acumulezi cunostinte si competente  , nu   la bani.
Multi care s-au gandit doar la bani au sfarsit urat, ajungand mai saraci decat erau inainte.

Plus ca profesia de supraveghetor va disparea cand vor baga camere video si sisteme smart de alarma  peste tot care ii vor inlocui si pe agentii de paza.

Pe cand in marketing sau vanzari  o sa fie mereu nevoie de angajati umani.

Edited by detov, 02 December 2018 - 03:08.


#20
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018

 detov, on 02 decembrie 2018 - 02:58, said:

Sincer, ca operator call-center ai salariu mult mai mic, e mult mai stresant, dar inveti mai multe care te pot ajuta in cariera. Poti invata aspecte precum negocierea cu clientii . Vei avea posibilitatea de-ati perfectiona atitudinea in relatiile cu clientii in caz ca ai defecte, poti performa, poti invata cum sa-ti rezolvi problemele de unul singur.
Vei da peste multi clienti oribili, dar iti va intari caracterul si iti vei dezvolta rabdarea.  
Ai putea sa-ti dezvolti o cariera in marketing/publicitate/vanzari.  E de viitor.  

Ca supraveghetor de sala nu faci nimic, esti ca paznicul.
Nu inveti nimic,  creierul se atrofiaza peste ani,  ajungi la 30 de ani sa te dea afara si sa aduca vreo pitipoanca sexy   in locul tau  pe pile sau ca se pricepe la altceva la ce se cere in fisa postului  si pe tine nu te mai angajeaza nimeni la varsta aia, neavand experienta din care sa acumulezi cunostinte.  
E un fel de sinucidere profesionala pe termen lung.  
Lasa fetele frumoase sa lucreze acolo   , tu ca barbat trebuie sa performezi si sa inveti constant.
In cariera e bine sa te gandesti mai mult cum sa acumulezi cunostinte si competente  , nu   la bani.
Multi care s-au gandit doar la bani au sfarsit urat, ajungand mai saraci decat erau inainte.

Plus ca profesia de supraveghetor va disparea cand vor baga camere video si sisteme smart de alarma  peste tot care ii vor inlocui si pe agentii de paza.
Da, Dar cel putin Fac ceva, Imi ocup timpul, Decat sa stau in casa si sa cheltuii banii, mai bine asta.
As face asta  pe o perioada determinata daca e, nu  as lucra doar asta evident,  vreau sa ma specializez pe Operator calculator sau ceva in genul+ ca s si la o scoala de Asistenti medicali. Deci as avea variante Ulterioare.

#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Tador, on 02 decembrie 2018 - 01:59, said:

De explicatia asta aveam nevoie.  Multumesc mult De tot.  
As vrea sa ma angajez intr-un loc ca asta si unde am intrebat erau doar fete. Fete  calumea, bune...  Si dea sta intrebam. Oare as avea o sansa in Botosani sa ma angajez? Posted Image)  Orimai cazinouri sunt.
Si ce te impiedica sa devii "fete calumea" si tu, de dragul serviciului?

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Spike250, on 02 decembrie 2018 - 01:53, said:

Normal ca pot fi si barbati Posted Image

Eu lucrez ca si supravehetor intr-o sala mica cu 14 aparate
Din perspectiva mea
Avantaje:
-cateodata ai ture in care vin putini clienti si pur si simplu stai/uiti la filme stai pur si simplu Posted Image
- nu iti rupi spatele si nu te comanda nimeni
-daca esti necalificat ca si mine este ok ca esti platit chiar cu mai mult decat minim(procent din profit) am ajuns si la 1800 lei pe luna/ de obicei 1500
- daca esti descurcareti poti lua in amanet/cumpara lucruri foarte ieftin
- mai faci bacsis

Negative
- ture lungi, cel putin la mine 24 ore lucrez si 48 sunt liber
-iti bati capu cu diversi idioti pe care iti vine sa ii bati
- poti sa ai parte de scandaluri
- poti sa te pacalesti la bani si sa pui de la tine
-poti sa iei amenda daca te prind cu minori
-trebuie neaparat abonament la sala ca jobul asta presupune sa stai mult pe scaun

In general este ok daca planuiesti sa stai o perioada scurta ca sa iti vina bani pana sa planuiesti sa faci altceva.
Tu chiar ești necalificat. Posted Image

#23
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Daca lucrezi 24 cu 48 esti platit mai putin decat minimul pe economie.... Luna normala are ~160 ore tu lucrezi 240 ore.... Nu mai zic de spor de noapte si wek platit dublu, conform codului muncii...

#24
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

 Spike250, on 02 decembrie 2018 - 01:53, said:



Negative

-poti sa iei amenda daca te prind cu minori

Pai si de ce dracu i-ai lasa sa intre ? Cred ca meriti amenda cu varf si indesat.

#25
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018

 baribalu, on 02 decembrie 2018 - 08:51, said:

Daca lucrezi 24 cu 48 esti platit mai putin decat minimul pe economie.... Luna normala are ~160 ore tu lucrezi 240 ore.... Nu mai zic de spor de noapte si wek platit dublu, conform codului muncii...
Da, insa de ocupat timpul e bun si asta eu si asa nu prea dorm noaptea.

#26
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 myshyk, on 02 decembrie 2018 - 08:12, said:

Si ce te impiedica sa devii "fete calumea" si tu, de dragul serviciului?

 ericmario, on 02 decembrie 2018 - 08:42, said:

Tu chiar ești necalificat. Posted Image
Ati inceput cu marlania ? Ii  cunoasteti situatia familiala ? V-ati ocupat voi de educatia lui ?

#27
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017

 77777-7, on 02 decembrie 2018 - 10:11, said:



Eu nu ii las insa am vazut altii ca nu au treaba si îi lasa

 baribalu, on 02 decembrie 2018 - 08:51, said:



Stiu insa este oras mic si nu prea ai multe alternative+ la cum se respecta legile in Ro...
Nu prea gasesti cu program de 8 ore si daca gasesti trebuie sa fii ca robotul
Castig 1500 lei lejer+ bacsis
Uite tura trecuta am facut 200 lei..
Planuies sa imi iau permisu si sa fac ceva curs de calificare :)

Edited by Spike250, 03 December 2018 - 02:55.


#28
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

 Spike250, on 03 decembrie 2018 - 02:53, said:

Eu nu ii las insa am vazut altii ca nu au treaba si îi lasa

Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate