Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Pareri aliexpress.com (2018+)

* * * * * 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8378 replies to this topic

#1675
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 22.03.2019
si eu dupa 2 luni cam asa ce coincidenta, oare s-au apucat in sfarsit de treaba ?

#1676
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008
Au cam dat drumul la colete, am primit recent si colete trimise de vreo 60 zile dar si de 14-20 zile.

#1677
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,412
  • Înscris: 06.01.2007
Am primit avizul la ultimul colet. Maine ma duc sa-l ridic.
Si cu asta.. am cam terminat cu aliexpressul. Mi s-a cam luat sa stau dupa posta romana.
Din pacate as mai avea de cumparat chestii...  De exemplu cum sa iei asta de la decathlon cand exista asta pe aliexpress de 4 ori mai ieftin? As avea nevoie de 17 tarusi + 3 rezerva= 20. Pe decathlon m-ar costa 160 lei, pe aliexpress doar 40.
La fel ... mi s-a pus pata si pe alte chestii de drumetie. Sunt chiar ieftine la chineji, saltele, corturi, bete de corturi, saci de dormit, orice.
Insa.. mai vedem, deocamdata mi s-a luat sa ma tot duc la posta si sa stau  cu ochii pe ele pe ali.

#1678
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009
Eu incep sa cred ca astia de la posta romana ori au ceva dinadins cu posta chineza, ori au prea multe de la posta chineza si prea putine in rest :lol:

Spun asta pentru ca doar cele cu posta chineza dureaza o vesnicie pana mi le proceseaza, in schimb cu posta din singapore sau aliexpress standard shipping merge ca uns de exemplu

#1679
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008
Cele trimise prin China Post reprezinta minim 65% din coletele primite in Romania, conform 17track - https://analytics.17...p#countryp=1802 - si aici discutam doar despre cele care sunt verificate pe acest site.
De asta merge asa greu, dar am primit recent colete untracked trimise cu China Post, sunt trimise de vreo 60 de zile.

Edited by tigerheart, 08 June 2019 - 15:35.


#1680
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009
Si eu am primit 2 colete China Post untracked de acum 3 luni tot zilele astea.. In schimb am 4 de China Post Registered de la care nu mai am semne de viata de mai bine de 2 saptamani (atunci zicea ca au plecat cu avionul), dar na, la alea au trecut doar vreo 35-40 de zile, probabil mai zac un pic prin BSI pana le scaneaza

#1681
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 30.10.2002
Nu e mult 2 săptămâni pentru China Post Registered Air Mail. Am două colete trimise prin China Registered Air și ultimul status pe tracking e de acum o lună, din 9 mai, când au plecat din China (Departed country of origin) și de atunci nimic... încă nu a ajuns avionul în România. Între timp am primit un colet săptămâna asta ce a fost trimis în aceeași perioadă cu Yanwen Economic Air Mail și poșta estoniană, plecat în 7 mai din China.
Și mai am 2 comenzi din 29 și 30 ianuarie cu China Post Ordinary Small Packet Plus care încă nu au ajuns. Dar citind aici că sunt care au primit colete din noiembrie, încă mai sper ca vor ajunge și acestea două.

Edited by amic, 09 June 2019 - 11:53.


#1682
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009

View Postamic, on 09 iunie 2019 - 11:50, said:

Nu e mult 2 săptămâni pentru China Post Registered Air Mail. Am două colete trimise prin China Registered Air și ultimul status pe tracking e de acum o lună, din 9 mai, când au plecat din China (Departed country of origin) și de atunci nimic... încă nu a ajuns avionul în România. Între timp am primit un colet săptămâna asta ce a fost trimis în aceeași perioadă cu Yanwen Economic Air Mail și poșta estoniană, plecat în 7 mai din China.
Și mai am 2 comenzi din 29 și 30 ianuarie cu China Post Ordinary Small Packet Plus care încă nu au ajuns. Dar citind aici că sunt care au primit colete din noiembrie, încă mai sper ca vor ajunge și acestea două.

stiu ca nu e mult neaparat.. mai ales ca nu-s genul care sa se planga ca are de asteptat 2-3 luni dupa un colet Posted Image remarcam doar ca alte metode de livrare se misca de regula mai repede decat china post.. sau posta romana se misca cu ele mai repede, parca mai degraba asta Posted Image

Edited by RSFan, 09 June 2019 - 20:16.


#1683
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008
Am primit un colet după 6 luni. Nu credeam sa mai ajungă. Problema nu este la bsi neapărat, este și la oficiile de cartier. Sunt angajați puțini, au saci mulți și n-au cu cine să-i proceseze. Mai nou am auzit că vin de la sediul central (Brașov în cazul meu) angajați cu funcții de conducere să facă avize, că nu are cine.
Coletele untracked intra destul de repede in țară dar neavând cine sa facă avize, stau in posta. In plus nu deschid sacii fără să facă avize, au ceva reguli cel mai probabil, așa că sacii de la bsi stau mult la posta locală

#1684
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Eu imi mentin afirmatia ca este o mizerie totala ce se intampla la posta romana. Cum spunea cineva mai sus, se vrea falimentarea ei. Care este scopul, habar n'am.

#1685
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 08.09.2010

View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2019 - 04:23, said:

se vrea falimentarea ei. Care este scopul, habar n'am.
firme gen Fan Curier isi freaca deja mainile, asta e scopul

#1686
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 26.12.2015

View PostMembruAnonim, on 10 iunie 2019 - 04:23, said:

Eu imi mentin afirmatia ca este o mizerie totala ce se intampla la posta romana. Cum spunea cineva mai sus, se vrea falimentarea ei. Care este scopul, habar n'am.
Nu intra ea în faliment, e o vacă bună de muls pentru mulți!

#1687
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 24.03.2018
As dori sa va intreb ceva in legatura cu posta chineza si ebay. Eu am comandat niste lucruri de pe ebay acum aproximativ o luna. Doua comenzi a cate doua produse, de la vanzatori diferiti. Un pachet, care continea un mic trepied pentru tel mobil, a venit, mi l-a lasat postasul in cutia de scrisori. Despre celelalte nu stiu nimic, nu am gasit nici aviz de ridicare de la posta. Voiam sa va intreb, pe cei care comandati si de pe ebay, daca stiti cumva perioada in care trebuie sa fac cerere sa-mi dea banii inapoi, daca nu primesc produsul. Multumesc.

Am mai comandat o masina de tuns despre care am citit reviewuri bune, inca un trepied mai mare, si un fel de breloc.

#1688
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
6 luni este daca ai platit prin Paypal. Exista si topic dedicat ebay in aria asta.

#1689
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 02.10.2010
Azi am primit colet intrat in tara pe 31 Mai, prin Estonia

#1690
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 30.10.2002
Știți cumva cărui curier îi aparține un tracking în formatul S00000013096348? Pe 17track nu-l găsește (we can't identify your number yet). Ar fi trebuit să fie Yanwen Economic Air Mail, doar că ce am mai primit până acum prin Yanwen Economic Air aveau tracking care începea cu LP și ulterior UK. Nici pe siteul Yanwen (track.yw56.com.cn) nu-mi găsește codul acesta.

#1691
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Este pe Yanven. Asteapta, la un moment dat vei vedea mesajul "Last mile=> Destination country post (un numar nou de forma UK................EE).

#1692
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009

View Postamic, on 13 iunie 2019 - 09:47, said:

Știți cumva cărui curier îi aparține un tracking în formatul S00000013096348? Pe 17track nu-l găsește (we can't identify your number yet). Ar fi trebuit să fie Yanwen Economic Air Mail, doar că ce am mai primit până acum prin Yanwen Economic Air aveau tracking care începea cu LP și ulterior UK. Nici pe siteul Yanwen (track.yw56.com.cn) nu-mi găsește codul acesta.

poti si sa-l cauti pe global.cainiao.com pana primeste noul numar cu UK...EE

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate