Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce P.C. all in one sa fie asta?

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

Pareri aliexpress.com (2018+)

* * * * * 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8378 replies to this topic

#1657
Florin__Adrian

Florin__Adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 11.05.2019
Am primit astazi 2 comenzi transportate cu Yanwen, total ~20 zile de cand au plecat din China, bun, nu ma asteptam. Deci, urmatoarele comenzi pe care le mai am vor ajunge in 3 saptamani.

#1658
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009
Ce zi minunata sa te iei la discutii cu doamnele de la ghiseu.. imi comenta una azi ca n-am comandat la adresa de pe buletin (stau in alt oras) si data viitoare sa comand cu "post restant"..

nu inteleg ce relevanta are adresa de pe buletin in conditiile in care stiu ce am comandat si e scris numele meu si numarul de telefon pe colet

si sigur ma apuc sa bantui cutiile postale ale altora in cautare de avize

Edited by RSFan, 05 June 2019 - 15:47.


#1659
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 17.05.2012

 RSFan, on 05 iunie 2019 - 15:46, said:

Ce zi minunata sa te iei la discutii cu doamnele de la ghiseu.. imi comenta una azi ca n-am comandat la adresa de pe buletin (stau in alt oras) si data viitoare sa comand cu "post restant"..

nu inteleg ce relevanta are adresa de pe buletin in conditiile in care stiu ce am comandat si e scris numele meu si numarul de telefon pe colet

si sigur ma apuc sa bantui cutiile postale ale altora in cautare de avize
Tocmai ce am comandat ieri 2 colete pe adresa de al tara, dar la mine e alta adresa pe buletin, sper sa nu faca aia urat cand vine, sau mai rau sa mearga la vama..

#1660
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009

 vladuzz7, on 05 iunie 2019 - 15:50, said:

Tocmai ce am comandat ieri 2 colete pe adresa de al tara, dar la mine e alta adresa pe buletin, sper sa nu faca aia urat cand vine, sau mai rau sa mearga la vama..

culmea e ca la mine aia care mi-o comentat inainte sa imi dea coletul era de la oficiul postal de cartier, am fost tot azi si la vama si nu mi-o zis absolut nimic :lol:

#1661
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De cand s-a schimbat directoarea postei, s-a abrogat si tampenia ca adresa de livrare trebuie sa fie cea din buletin. Ca unii angajati dorm in papuci si nu au aflat de modificarea de acum cativa ani, e alta poveste.

#1662
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 17.05.2012
g) în cazul în care trimiterea poştală se livrează la o altă adresă decât cea reprezentând domiciliul stabil al destinatarului (în special, în situaţia în care destinatarul are în proprietate mai multe imobile / reşedinţe, iar livrarea se face la o altă adresă decât cea a domiciliului stabil), se înscrie numele şi prenumele destinatarului şi adresa poştală unde se doreşte livrarea trimiterii poştale. La predarea trimiterii poştale, destinatarul completează un formular care conţine datele de legitimare din actul de identitate şi domiciliul stabil.
asta scrie in regulament
problema mea e ca eu nu sunt acasa cand e deschis la posta si se duce bunicul meu dar o sa fie adresa lui si numele meu acolo, sper sa poata sa o ridice

#1663
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
Azi am ridicat 2 mici achizitii din 27.03 si 1.04 si trimise cam la o saptamina dupa plati cu Yanwen si China post. Unul a fost pierdut in spatiu mult timp, ca am tot cautat sa vad ce face si pe unde este Posted Image Au mai stat ceva timp, tot spre saptamina prin Bucuresti, dar e ok avind in vedere ca fac escala prin Timisoara.
LE: Cind am verificat pe site la Posta Romana au aparut ca sosind din Tarile de Jos :lol:

Edited by Evergreen, 05 June 2019 - 19:31.


#1664
na-alexandru

na-alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 17.07.2017
Am ridicat astazi de la posta de cartier 2 colete China Post untracked.  Unul din octombrie 2018 si altul din februarie 2019. Greu, foarte greu....

Edited by na-alexandru, 05 June 2019 - 19:48.


#1665
vladuzz7

vladuzz7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,069
  • Înscris: 17.05.2012
Am si eu unul din 7 ianuarie, nici acum nu a venit

#1666
RSFan

RSFan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 04.01.2009

 vladuzz7, on 05 iunie 2019 - 17:40, said:

g) în cazul în care trimiterea poştală se livrează la o altă adresă decât cea reprezentând domiciliul stabil al destinatarului (în special, în situaţia în care destinatarul are în proprietate mai multe imobile / reşedinţe, iar livrarea se face la o altă adresă decât cea a domiciliului stabil), se înscrie numele şi prenumele destinatarului şi adresa poştală unde se doreşte livrarea trimiterii poştale. La predarea trimiterii poştale, destinatarul completează un formular care conţine datele de legitimare din actul de identitate şi domiciliul stabil.
asta scrie in regulament
problema mea e ca eu nu sunt acasa cand e deschis la posta si se duce bunicul meu dar o sa fie adresa lui si numele meu acolo, sper sa poata sa o ridice

multumesc pentru informare, ii zic asta data viitoare cand o vad pentru ca poate asa afla regulamentul institutiei la care e angajata

Edited by RSFan, 05 June 2019 - 20:02.


#1667
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu trebuie nicio declaratie. Pe vremuri, daca era alta adresa, imi reprosau ca nu ar trebui sa-mi dea coletul, dar sunt ele marinimioase si fac cu mine o exceptie. De cand s-a schimbat regula, imi dau coletele fara probleme, atat la posta vamala, cat si la una dintr-un satuc, la 10km de oras, pe unde trec zilnic si-mi convine ca imi pica in drum, nu am probleme cu parcarea, niciodata nu e coada, postarita ma suna cand am ceva, nu mai trebuie sa piarda timp cu avizele.

#1668
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
Azi am receptionat alte 2 colete venite cu PostNL ce le-am platit in 17/18.05 si le-au facut vint spre mine cam dupa o saptamina.

#1669
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ia fa o comanda care vine cu posta chineza, apoi sa te lauzi. :)

#1670
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 vladuzz7, on 04 iunie 2019 - 12:10, said:

Merci mult. ca acum o luna si ceva au venit toate la vama..

Luni aveam inca 3 untracked mici la posta de cartier.

Dincolo de asta, s-a schimbat design-ul paginii ali cand faci plata?

Ca am avut o retinere in a-mi da datele de pe card...

#1671
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004

 rumegus, on 06 iunie 2019 - 18:00, said:

Ia fa o comanda care vine cu posta chineza, apoi sa te lauzi. :)
au fost menționate mai inainte:yanwen și încă una dubioasa.

#1672
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008
A comandat cineva de pe banggood iar tracking number-ul dat sa fie urmărit cu 10000post?
Mai jos este linkul pentru pagina de urmărire:
http://www.10000post.../trackIndex.htm

Întrebarea este: in Europa cu cine va fi livrat coletul?
Merci

#1673
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am ridicat si eu azi de la posta de cartier bateriile si incarcatorul pentru apratul foto sony. Foarte multumit de baterii si de incarcatorul PALO. A meritat sa astept 3 luni.. Posted Image
Daca nu ar fi posta romana comunista si sistemul de rahat postal romanesc altfel ar sta treaba cu comenzile din China. Posted ImagePosted Image

De aia nu se dezvolta tara asta frate.. Infrastructura.. nema.. servicii de stat Nema.. Posta Romana, CFR.. sunt toate o mizerie..

Din ce am observat si aici si la posta.. Au venit in ultimele 2 saptamani un val de comenzi.. de parca aia de la BSI au facut rost de un buldoexcavator.. ca nu mai faceau fata la lopata si la furca.. si ala le-a usurat munca.

Au vagonetele alea de ocnasi in loc sa fie robotizat totul si sitematizat.. Posted Image

Edited by -koss-, 07 June 2019 - 11:32.


#1674
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Am primit si eu 3 comenzi saptamana asta dupa 3 luni si 10 zile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate