Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Prelungire/modificare abonament cu telefon

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Bună seara! Deoarece vine Crăciunul, m-am gândit sa iau un S9+ sau un alt p20 Pro tot la abonament.
Dar eu deja am un abonament care expira prin luna septembrie 2019.

Ce șanse am sa îmi modic abonamentul (sa îl măresc dacă e necesar) și sa iau unul din cele doua telefoane? (Cu siguranță plătesc diferența)

Știe cineva, ma poate ajuta cineva cu câteva detalii?  Voi suna și la București, dar am zis sa întreb; poate a mai trecut cineva prin situația asta.
Mulțumesc!

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nu e nevoie sa suni la Bucuresti, Duamne fereste.
Suna la relatii clienti, e posibil sa fie chiar in alt oras, dar asta nu are nici cea mai mica importanta.

#3
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
@Buyonevideo   O singura data am vorbit cu cei de la București, și în mai puțin de 15 minute de discutat am finalizat un nou abonament.. Ma gândesc ca poate cei de acolo lucrează altfel.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pfuuu, pai si la ce numar ai sunat, sau e secret ?!

#5
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Am fost sunat de o domnișoară, după ce am  trimis un mail pentru prelungirea abonamentului.. Numerele toate sunt afișate și pe site-ul lor.. Eu prefer sa sun direct la *555.

#6
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nu cred ca ai cum sa iei un telefon tot pe abonamentul asta din care mai ai aproape 1 an. Ori astepti ultimele 6 luni, ori mai faci un abonament :)

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 Abbd, on 12 noiembrie 2018 - 19:31, said:

Am fost sunat de o domnișoară, după ce am  trimis un mail pentru prelungirea abonamentului.. Numerele toate sunt afișate și pe site-ul lor.. Eu prefer sa sun direct la *555.
Cool, cool.
Si acum de ce nu suni ?!

#8
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
De un alt abonament nu as avea nevoie. De asta sper sa reușesc sa îl modific.  Acum îl am de 20 de euro..Dar l-aș modifica pe la 40. Încă sper.

Sun mâine.. Si cum am zis; poate sunt persoane care au făcut sau au încercat.

#9
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Ca idee, telefonul ala la abonament este de fapt o plata in rate cu o dobanda acceptabila. Am vazut azi ca Telekom a venit cu niste oferte Black Friday zic ei, si sunt bune, dar cele standard de la toti operatorii sunt niste credite mascate, adica iesi mai avantajos daca iei cash un tel la liber.

Suna la relatii clienti...gasesti numarul pe pagina operatorului.

#10
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Da, probabil ca iesi mai avantajos, dar nu cu prea mult daca iei in calcul si pretul abonamentului. E mai ok insa pentru ca nu dai toti banii odata. La telekom nu sunt rele ofertele, daca nu vrei un varf de gama actual, sau daca nu vrei iphone de niciun fel :))

#11
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Daca ai pc pana in septembrie 2019, poti sa iti iei iulie la prelungirea abonamentului. Cu 3 luni inainte de expirare.
Ai alte variante: la liber, sau faci alt abonament

#12
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Am vorbit azi cu un consultant de la Vodafone. O singura opțiune mi-a dat. Sa plătesc o taxa de 300 de euro online sau unul din magazinele Vodafone pentru a putea modifica abonamentul cu achiziționarea unui telefon.
Deci, nu se poate. Adica, se poate, dar nu voi face asta clar.
Mulțumesc pentru păreri!

#13
danutz06

danutz06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2018
Acea taxa nu se constituie ca avans la plata abonamentului/telefonului?
Ca altfel nu imi explic ce ar putea reprezenta.

#14
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Pai in cazul in care as fi optat pentru s9+ ar fi fost în jur de 100 de euro, iar pentru p20 pro maxim 50 avansul.. De ce sa ceara 300?
El mi-a zis clar. E o taxa care trebuie plătită sa îmi pot mari abonamentul și sa iau un telefon fără sa aștept termenul limita de 24 (respectiv 21 de luni) . M-a liniștit oricum..

Edited by Abbd, 13 November 2018 - 20:06.


#15
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 Abbd, on 13 noiembrie 2018 - 20:05, said:

E o taxa care trebuie plătită sa îmi pot mari abonamentul și sa iau un telefon fără sa aștept termenul limita de 24 (respectiv 21 de luni) . M-a liniștit oricum..
Stai ca nu inteleg, platesti bani mai multi drept taxa ca sa poti plati un abonament mai mare?

#16
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Exact.. Dacă vrei sa îți modifici abonamentul înainte de termenul știut.. Cum am zis mai sus (24 de luni, respectiv 21)..

O mare mare prostie.

#17
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

 Abbd, on 13 noiembrie 2018 - 22:49, said:

Exact.. Dacă vrei sa îți modifici abonamentul înainte de termenul știut.. Cum am zis mai sus (24 de luni, respectiv 21)..

O mare mare prostie.
de ce?
Pai, logic, tu cand ai modificat ultima oara abonamentul, ai primit reducere. pentru ca, compania sa iasa pe profit, reducerea se amorseaza in 1 an si 9 luni.  Altfel, e pierdere.
Sau, ia-o altfel (no pun intended) :
Compania vine si iti zice : "Boss, stiu ca am zis un an si 9 luni, dar nu imi prea merge bine. Nu vrei sa ma ajuti, si sa mai prelungim abonamentul pe inca X luni?"
Iti convine?
Ctr ala e calculat, pentru ca: business.

#18
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Nu găsesc oare pe nimeni care sa vrea sa își facă abonament de 41 de euro si sa plătesc eu diferența de bani pentru telefon? :))  mi-aș fi făcut și al doilea abonament, dar nu am ce face cu el.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate