Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De ce se imbraca femeile sexy ?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

 Dormi_Hete, on 10 noiembrie 2018 - 19:57, said:

O intrebare pe cat de simpla, pe atat de complicata. De ce se imbraca sexy reprezentantele sexului frumos. De multe aceasta tinuta aduce o serie de inconveniente : este incomoda, atrage priviri libidinoase , fluieraturi, propuneri indecente ba chiar mai mult. Si totusi ele se incapataneaza cu stoicism sa suceasca mintile barbatilor. De ce ?

Va rog raspunsuri inteligente. Si nu e vorba de "femeile sexy" , ci sexy este un complement in aceasta propozitie.

Pai daca dumneata nu simti diferenta intre o femeie aranjata si una ca cea coborata din copacul erei primitive, crezi ca altii iti vor explica in vorbe ce trebuie sa simti?

E vorba de ceva foarte simplu: e ca si cum ai face comparatie intre mancatul unei bucati de carne cruda (gest "sanatos" dealtfel dupa unii) cu mancatul unei bucati de carne preparata la gratar cu jeratic, frumos condimentata, infinit mai buna si ca gust si ca estetica. La o adica numai animalele mananca "sanatos" (adica crud si fara mirodenii) insa toata lumea stie ca si animalul prefera mai mult si mananca cu mai multa pofta resturile unei mancari gatite de om decat o prada "cruda si sanatoasa".

Si nu, niciodata nu voi pleca de la premisa implicita ca daca am in fata o femeie sexy sau cu I-phone este obligatoriu curva, parvenita, profitoare sau proasta, ce stiu cert insa este intotdeauna o voi alege pe cea "gatita, rumenita si condimentata". Asta si pentru ca nu este obligatoriu sa ai tone de bani sau un sponsor in spate ca sa arati bine si sexy.

 MembruAnonim, on 10 noiembrie 2018 - 20:13, said:

Nu asta-i varful de lance.
Se imbraca sexy pentru si daca are concurenta printre alte femei din anturajul ei.  „Daca Xuleasca arata asa eu pot fi si sunt mai frumoasa decat ea”. Femeile, mai ales cele tinere, sunt intr-o competitie, mai mult sau mai putin constienta.

Nu este obligatorie intotdeauna concurenta. Eu cred ca este vorba si de inteligenta, bun-simt si incredere in sine. Dealtfel, chiar si o femeie ceva mai putin atragatoare fizic, prin inteligenta si prezenta de spirit poate deveni mai sexy si mai atragatoare ca una mortal de frumoasa

Edited by cap_tepos, 10 November 2018 - 21:34.


#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Femeile, nu se îmbracă sexi.
Sexi este o caracteristica, întotdeauna, in ochii privitorului.

#21
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Femeile ar trebui sa se imbrace toate in panza de sac . Ce inseamna indemnul asta la preacurvie , ha ? Sa vina ele la niste bieti barbati , slabi de inger , si sa-i atraga pe calea necuratului ! Nu le-ar fi rusine , neispravitele ! Eu le-as pedepsi pe toate ...care o vad sexi sa fie pedepsita sa-mi deretice prin casa si sa-mi gateasca ...in pielea goala . Am zis !

#22
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

 Dormi_Hete, on 10 noiembrie 2018 - 19:57, said:

De ce se imbraca sexy reprezentantele sexului frumos.


Or fi unii barbati un pic mai frumosi ca dracu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne imbracam intr-un sac de cinepa si sa ne turnam pe cap o oala cu smoala, ca sa ne asortam cu ei ! Posted Image  Posted Image

Edited by honeybee, 10 November 2018 - 21:51.


#23
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Ce intrebare :)),e ca si cum ai intreba de ce barbati nu poarta rochii,chiloti tanga...

#24
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Voi nu aveti ce face ? Cand nu ai activitati, incerci sa "debitezi" aiureli.

#25
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Pentru a fi acceptate social/a se integra.

#26
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
ca vor penis d-aia Posted Image...complicam lucrurile cand ele sunt simple..pff

Edited by jimi91, 10 November 2018 - 22:35.


#27
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

 jimi91, on 10 noiembrie 2018 - 22:34, said:

ca vor penis d-aia Posted Image...complicam lucrurile cand ele sunt simple..pff
Inclusiv lesbienele non-butch se imbraca sexy si "nu vor penis" cel putin nu din carne.

Edited by iulian_k, 10 November 2018 - 22:36.


#28
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,524
  • Înscris: 18.10.2011

 Dormi_Hete, on 10 noiembrie 2018 - 19:57, said:

O intrebare pe cat de simpla, pe atat de complicata. De ce se imbraca sexy reprezentantele sexului frumos. De multe aceasta tinuta aduce o serie de inconveniente : este incomoda, atrage priviri libidinoase , fluieraturi, propuneri indecente ba chiar mai mult. Si totusi ele se incapataneaza cu stoicism sa suceasca mintile barbatilor. De ce ?

Va rog raspunsuri inteligente. Si nu e vorba de "femeile sexy" , ci sexy este un complement in aceasta propozitie.
Ca sa isi confirme capacitatea de a atrage barbati si, de ce nu, la o adica, de a pune mana pe unul. Sau macar ca exercitiu. Sau, de ce nu, ca mod de viata - le place asta.

#29
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Dar tu cand iti cauti haine de imbracat nu te uiti sa vezi si daca iti sta bine? Doar ca la ele este mai accentuat lucrul acesta
Ma uit la prietena mea, cand mai stateam la masa si mai trecea una, alta le analiza din cap pana in picioare. Cred ca cumva vor sa arate si mai bine decat altele Posted Image

#30
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Parerea mea e ca e vorba de lupta femeii cu imaginea pe care o are despre ea. Altfel nu s-ar explica de ce de ex. o femeie casatorita / cu prieten se imbraca ca si cum n-ar fi casatorita. Nu cred ca are prea mare legatura cu barbatii. E o chestie de imagine.

#31
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Femeile se aranjează, se îmbracă elegant pentru alte femei, nu pentru barbati. Si cand sunt micuțe, fetițelor le place sa fie gătite si nu are nici o legatura cu sexul. Vor sa fie mai frumoase decat colegele, vecinele ori prietenele. E o chestie din subconștient . Cele care umbla mai mult despuiate, e clar ca o fac pentru a atrage atenția bărbaților fara sa realizeze ca se devalorizează cu tinuta aceasta dar cred ca au un IQ destul de mic si de aceea procedează asa. Neavând calități intelectuale, vor sa capteze atenția șocând printr-o vestimentației sumara.

#32
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
corect pentru că daca era pentru bărbați umblau dezbracate :)

#33
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Freddy12, on 10 noiembrie 2018 - 23:24, said:

Cele care umbla mai mult despuiate, e clar ca o fac pentru a atrage atenția bărbaților fara sa realizeze ca se devalorizează cu tinuta aceasta dar cred ca au un IQ destul de mic si de aceea procedează asa. Neavând calități intelectuale, vor sa capteze atenția șocând printr-o vestimentației sumara.
Eu cred ca e un fel de estetica dubioasa din capul lor, nu e neaparat ca sa atraga barbati. Oricum majoritatea nu par sa aiba nevoie de companie.

#34
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
dacă nu s-ar îmbrăca sexi le-ai  vedea celulita de pe bucuțe dar cu niște colanți strâmți deja sunt sexi și nu le mai ajungi la nas

#35
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
N-am nimic cu sexy!  Da prin viata am lovit la sexy si dimineata rupeam usa!  Ce mi-a spus maica-mea:  uitate fiule dimineata la muiere nu pe intuneric! Si mai e o vorba:  cand te pui cu fata>uitate la mama!    Dar,sant exceptii.  Sant fete,femei care infloresc dupa 30. Natural!

#36
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 jimi91, on 10 noiembrie 2018 - 22:34, said:

ca vor penis d-aia Posted Image...complicam lucrurile cand ele sunt simple..pff

Eeee...vor penis.. Nu-s disperate ca barbatii. Sunt in concurenta cu colegele de serviciu si atat.. Care mai care ..ce papuci si fuste de firma are..
Ia du-te la una d-asta care crezi ca s-a imbracat in ciuda pwlii si propune-i ceva...vezi ce zice..   Vaaiii...noroc ca m-ai abordat ca tocmai vroiam sa fac o felatie si nu gaseam..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate