Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1966 replies to this topic

#1909
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020
Au intrat primele 2 episoade din “X-Men ‘97”.
Au intrat sezoanele 3-5 din animația clasică “X-Men”.
Poor Things, din 27 Martie.

Edited by AlexFCSB4, 20 March 2024 - 09:06.


#1910
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 08.07.2018
Dar nu vor baga toate sezoanele din Doctor Who?

#1911
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,590
  • Înscris: 26.12.2015
Nee. N-au drepturi și nici nu le pasă de ele. Vor intra doar episoadele care apar începând de anul acesta, pentru că Disney e partener BBC în producția lor.
Sezoanele trecute le cauți pe căi maritime sau folosești un Vpn mai bun pentru a accesa BBC iPlayer.

Edited by Cosmin_Andrei, 20 March 2024 - 13:33.


#1912
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020
S-a actualizat aplicația pe TV, se deschide un pic altfel și fontul aplicației e schimbat, la fel și al subtitrării implicite.

#1913
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,590
  • Înscris: 26.12.2015
Neinteresant. Să reintroducă naibii aplicația pe Windows, mi s-a luat de porcăria aia de scurtătură către Edge. Nu tu 4K, HDR 10, 5.1. Pentru ce le plătesc abonamentul? Ca să le am doar pe tv?

Edited by Cosmin_Andrei, 20 March 2024 - 20:10.


#1914
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020

View PostCosmin_Andrei, on 20 martie 2024 - 20:08, said:

Neinteresant. Să reintroducă naibii aplicația pe Windows, mi s-a luat de porcăria aia de scurtătură către Edge. Nu tu 4K, HDR 10, 5.1. Pentru ce le plătesc abonamentul? Ca să le am doar pe tv?

Pe TV se folosesc platformele de streaming cel mai des. Te plângi aiurea pentru chestia asta. Vrei 4K, HDR? Doar pe TV. Anulează abonamentul și aia e.

Edited by AlexFCSB4, 20 March 2024 - 20:26.


#1915
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,590
  • Înscris: 26.12.2015
Nu, zau. Cat timp concurenta ofera o asemenea suport, mi se pare normal s-o faci si tu, nu sa-l elmini si sa te faci ca n-a existat, mai ales la o platforma care se vrea a fi cu pretentii. Dar, mna, oi fi vrand prea multe.

#1916
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
HDR pe Windows este cu du-te/vino. Deși am monitor HDR bun, nu țin activă opțiunea pentru că e prost implementată. Conținutul care nu este HDR se vede șters, o implementare bună ar trebui să poată afișa conținut SDR și HDR fără probleme. Singura modalitate de a mă uita la filme pe PC este cu un player capabil bun (MPC HC nou de AICI, nu cel vechi) și pachetul MadVR de AICI (madshi este creatorul MadVR). Nici nu mă uit la filme sau seriale pe PC, mai deschid din când în când câte un film să văd dacă și cum funcționează. Pachetul lui Madshi știe să facă el trecerea în HDR pe baza metadatelor din film și o face extrem de bine. De-asta nici nu prea există suport bun pentru HDR pe Windows pentru că implementarea implicită Windows este prost făcută. Vreți Disney HDR, nu folosiți implementarea Windows. Nici nu știu dacă pluginul Disney+ de Kodi e capabil de HDR așa cum trebuie, pentru că de multe ori pluginurile se bazează pe implementarea dintr-un browser.

Ca fapt divers, aplicația Netflix se bazează tot pe implementarea din browser. Dacă HDR nu este activ din Windows, aplicația Netflix nu e capabilă să facă trecerea în HDR.

#1917
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 06.01.2010
Depinde puternic de monitor. Inainte foloseam un monitor mai ieftin, VA Philips 43'' si se vedea asa cum zici tu... acum am un monitor oled si HDRul e super.

#1918
maressalo

maressalo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 10.08.2009
Doctor Who va fi disponibil pentru vizionare pe Disney Plus în luna mai. O dată exactă de lansare nu este încă disponibilă.

Informație luată de pe JustWatch.

#1919
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020

View Postmaressalo, on 24 martie 2024 - 09:33, said:

Doctor Who va fi disponibil pentru vizionare pe Disney Plus în luna mai. O dată exactă de lansare nu este încă disponibilă.

Informație luată de pe JustWatch.

S-a confirmat data de 10 Mai.

#1920
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postmarr, on 27 februarie 2024 - 08:26, said:

Au intrat primele doua episoade din Shogun !
Abia astept sa ajung spre seara acasa si sa-i dau play !
Sper insa, din tot sufletul, sa nu-l fi stricat cu ”adaptari” si ”corecturi” in buna traditie Disney ci sa fi pastrat firul narativ si atmosfera cartii (pe care am citit-o de cel putin 3 ori).

Am vazut la zi episoadele din Shogun, foarte faine!

#1921
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 05.07.2007
eu astept sa bage toate episoadele si dupa aia ma apuc.

#1922
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,201
  • Înscris: 13.07.2005
Idem !
Am văzut primele doua episoade - mai mult din curiozitatea de a vedea cum e realizat si dacă respecta povestea din carte.
Foarte plăcut impresionat de ambele!
Acum aștept sa fie disponibile toate episoadele înainte sa purced la binging (ma enervează sa aștept câte o săptămâna pentru un nou episod).

#1923
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 08.07.2018
Cate vor fi in total?

#1924
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,590
  • Înscris: 26.12.2015
10. Au apărut 6, mai sunt 4.

#1925
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020
A intrat “Poor Things”.

#1926
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020
În SUA, oficial, conținutul Hulu este disponibil pentru toată lumea, pe Disney+. E asemănător cu hubul Star de la noi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate