Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

am de mers la serviciu in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostAdm, on 07 noiembrie 2018 - 22:26, said:

Peste 15 luni e o eternitate, cine stie cat ajunge petrolul sau litrul de combustibil?
Ai sanse sa iti iei bicicleta electrica pana atunci.

In rest, secretul este sa te scoli cu noaptea in cap.


Cam toata lumea se trezeste cu noaptea in cap, daca vezi ce coada de masini este pe Doamna Ghica incepand de la scoala 143, pe la ora 6 ai zice ca a innebunit lupul, oare mai nou corporatii incep munca la ora 7 ?

#20
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 22.05.2003
Corporatiile incep la 8-9 sau le au program flexibil cat de cat.
Dilema este la cat incep cei care pe la 9-10 stau in trafic?
Cei care sunt in trafic la 7, adesea au de strabatot Bucurestiul, asa ca isi iau avant.

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostAdm, on 08 noiembrie 2018 - 08:30, said:

Corporatiile incep la 8-9 sau le au program flexibil cat de cat.
Dilema este la cat incep cei care pe la 9-10 stau in trafic?
Cei care sunt in trafic la 7, adesea au de strabatot Bucurestiul, asa ca isi iau avant.

Toata gasca aia strabate Bucurestiul la ora aia ? eu cred ca unii si-au reformat programul, este mai usor sa ajungi in zonele alea inflamate Pipera, Aurel Vlaicu, etc, si este si mai usor sa parcurgi traseul spre casa

#22
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View PostFrom 08 noiembrie 2018 - 08:28:

Cam toata lumea se trezeste cu noaptea in cap, daca vezi ce coada de masini este pe Doamna Ghica incepand de la scoala 143, pe la ora 6 ai zice ca a innebunit lupul, oare mai nou corporatii incep munca la ora 7 ?
astia de isi petrec cateva ore din viata in masina isi cam merita soarta, nu de multe ori am vazut lume stand in masina cu orele cand aveau la dispozitie metroul. da, pentru cei care nu au varianta metroul ii inteleg ca sunt nevoiti, insa ciufutii astia de la corporatii care au si varianta metroul folosesc masina ca deh moft de corporatist

#23
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postflavius18, on 08 noiembrie 2018 - 08:35, said:

astia de isi petrec cateva ore din viata in masina isi cam merita soarta, nu de multe ori am vazut lume stand in masina cu orele cand aveau la dispozitie metroul. da, pentru cei care nu au varianta metroul ii inteleg ca sunt nevoiti, insa ciufutii astia de la corporatii care au si varianta metroul folosesc masina ca deh moft de corporatist

Nu mai vorbi asa, ca sa ajungi la Pipera la ora aia trebuie sa astepti, si uneori abia razbati sa iei al 3-lea, al 4-lea metrou, si stai inghesuit ca sardelele ....

#24
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
aia e, stai. cred ca si prin alte tari se sta la metrou si de asta te cam asigur. cat despre romanii fuduli sunt multe de zis.

Edited by flavius18, 08 November 2018 - 08:42.


#25
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,386
  • Înscris: 28.10.2018
Tramvaiele au inceput sa aiba gardurile lor drept pentru care smecherii nu mai pot circula pe liniile de tramvai. Eu cred ca tramvaiul a devenit un mijloc de transport competitiv in Bucuresti.

https://newsby.maria...niilor-tramvai/

Edited by abac, 08 November 2018 - 08:46.


#26
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postflavius18, on 08 noiembrie 2018 - 08:42, said:

aia e, stai. cred ca si prin alte tari se sta la metrou si de asta te cam asigur. cat despre romanii fuduli sunt multe de zis.


Nu este chiar fudulie......poate daca ai face cateva curse la ore de varf ai intelege

View Postabac, on 08 noiembrie 2018 - 08:46, said:

Tramvaiele au inceput sa aiba gardurile lor drept pentru care smecherii nu mai pot circula pe liniile de tramvai. Eu cred ca tramvaiul a devenit un mijloc de transport competitiv in Bucuresti.

Ti se pare....merg la fel de incet, si sunt la fel de proaste, doar ca nu mai au masini in fata, cu ocazia asta pot sa traga si vatmanii cate un pui de somn

Edited by Platon, 08 November 2018 - 08:47.


#27
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
am facut si fac ca stau in Bucuresti. cand am de ales iau metroul si nu masina. nu-mi cad gradele cu metrou.
in fine, fiecare sa circule cum vrea insa nu va mai dura mult si in curand se va sta si mai mult in traffic.

View Postabac, on 08 noiembrie 2018 - 08:46, said:

Tramvaiele au inceput sa aiba gardurile lor drept pentru care smecherii nu mai pot circula pe liniile de tramvai. Eu cred ca tramvaiul a devenit un mijloc de transport competitiv in Bucuresti.

https://newsby.maria...niilor-tramvai/
alea sunt deja montate in tarile civilizate si pe acolo circula pompierii,salvarea,politia. nu ca la noi, in mijlocul haosului auzi o ambulanta cu sirena data drumu. oare unde sa te dai cand nimeni nu se misca?

#28
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 18.10.2011

View PostPlaton, on 08 noiembrie 2018 - 08:47, said:


Ti se pare....merg la fel de incet, si sunt la fel de proaste, doar ca nu mai au masini in fata, cu ocazia asta pot sa traga si vatmanii cate un pui de somn

Confirm, inclusiv pe linia 41 se merge execrabil de incet.

#29
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,386
  • Înscris: 28.10.2018
Si daca tramvaiele ar merge cu viteza de alergare a unui om, sa zicem unuia hranit bine, 20 km/h, tot e de 5 ori mai repede decat cu masina la ora de varf ;)

#30
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Pentru Drumul Taberei - Piata Presei ai 41, merge cat de cat ok.
Pentru Drumul Taberei - Universitate/Eroilor un pic de miscare, trotineta electrica sau trotineta simpla.
Oricum, greu de planificat un traseu, cartierele din vestul Bucurestiului, Drumul Taberei, Militari si Crangasi au ramas la fel de oribile ca acum 15 de ani, s-au schimbat mai putin ca cele din estul orasului.

Edited by spooky51, 08 November 2018 - 09:02.


#31
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 18.10.2011

View Postabac, on 08 noiembrie 2018 - 08:56, said:

Si daca tramvaiele ar merge cu viteza de alergare a unui om, sa zicem unuia hranit bine, 20 km/h, tot e de 5 ori mai repede decat cu masina la ora de varf Posted Image

Asta nu e decat o slaba si trista consolare...

Eu m-am dat jos de cateva ori pe la Cotroceni, Dna Ghica, la cozile alea de masini. Am ajuns inaintea mijlocului ratb, fara exceptie, mergand repede, e drept.

View Postspooky51, on 08 noiembrie 2018 - 08:57, said:

Pentru Drumul Taberei - Piata Presei ai 41, merge cat de cat ok.


Cat de cat OK fata de celelalte mijloace RATB.

Ce ziceti de asta? - https://youtu.be/RrdRoBJYnU4?t=71

#32
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,386
  • Înscris: 28.10.2018

View Postaaaa4567, on 08 noiembrie 2018 - 10:09, said:

Asta nu e decat o slaba si trista consolare...

Atunci ia una mai puternica: tramvaiul nu trebuie sa il parchezi.

#33
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
trotineta electrica

#34
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postaaaa4567, on 07 noiembrie 2018 - 22:17, said:

O problema: voi avea de facut peste vreo 15 luni niste drumuri in Bucuresti,
Fara nicio urma de gluma, in halul in care este condus Bucurestiul, peste 15 luni o sa mergem toti pe jos

#35
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostPlaton, on 08 noiembrie 2018 - 08:41, said:


Nu mai vorbi asa, ca sa ajungi la Pipera la ora aia trebuie sa astepti, si uneori abia razbati sa iei al 3-lea, al 4-lea metrou, si stai inghesuit ca sardelele ....

poti sa iei metroul in sens invers si te urci spre Pipera la IMGB

#36
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,672
  • Înscris: 03.12.2014
eu merg cu bicicleta de la Ozana (Titan) la Bucureștii Noi, aproape de Laminorului.
Ajung mai repede și decât cu mașina și decât cu metroul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate