Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

problema WIFI Windows 10

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#19
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.743
  • Înscris: 07.02.2011

View PostAreYouDreaming, on 03 noiembrie 2018 - 18:31, said:

...
Intel® Dual Band Wireless-AC 3165
..
Uite setarile pentru wlan Intel explicate aici: https://www.intel.co...networking.html

#20
AreYouDreaming

AreYouDreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 07.09.2015
Va multumesc tuturor, aplicand tot ce mi-ati propus am reusit sa ajung la viteza de 60 mbps, care e cu mult mai decenta decat 20 mbps !

#21
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.760
  • Înscris: 22.11.2006
Salut. Si la Lenovo meu placa Wifi este un gunoi, dar fiindca, biosul meu are whitelist, nu o pot schimba fara sa fac o modificare neoficiala si Biosului, ceea ce e putin riscant.

Drept urmare eu am cumparat de pe Aliexpress un dual band AC Wifi usb card. 7 euro cu tot cu transport, mic cat o unghie - viteza crescuta de la 30 la 180 mb/s in speed test. de 3 luni merge perfect :)

Ocupa un loc slot de usb, dar sunt cei mai buni 7E cheltuiti pe ali de cand ma stiu !

#22
Lord_Paul

Lord_Paul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 18.11.2015
Vă salut! De ceva vreme, probabil în urma unor update-uri, Win10 are o problemă și mă limitează la viteza de net. Am Fiber 500 de la UPC, iar la testele de viteză, nu urcă la mai mult de 168 Mbps. La mine e problemă de LAN eternet, deși am scris din greșeală la topicul cu WiFi. Am făcut tot ceea ce se putea face, mai puțin dezinstalare Windows. Am sunat la BitDefender...se zicea că și asta ar fi una din cauze. Am sunat de 3 ori la rel. clienți UPC și a venit un nene cu un laptop de control, ca să măsoare viteza. A scos 504 Mbps. Am schimbat și modemul cu unul nou cu tot cu cablul CAT. Am dezinstalat driver placă de rețea cu ultima versiune. Am dezinstalat din nou dirver-ul, punând unul mai vechi, apoi iar înapoi. Am boot-at laptopul in "safe mode", nu se schimbă nimic. Aceeași problemă. La "network adapters" unde e și placa rețea, click pe "Configuration" și apare un chenar cu mai multe opțiuni: "general, advanced, driver, details, power management". La rubrica "advanced", iar apoi subrubrica "speed&duplex" e bifată funcția "auto negotiation", iar acolo apar mai multe viteze pe care placa mea de rețea le vede. Există acolo, 10, 100 si 1.0 Gps. La mine lipseste acel 1.0 Gps. Aș fi dorit să pun un print screen, dar nu am reușit să-l urc aici. Sper să se înțeleagă. E bun un sfat, însă n-aș dori să fac eu însumi modificări, pentru că sunt novice într-ale IT-ului și nu vreau să fac vreo prostie. Aștept un răspuns cât mai rapid! Vă mulțumesc!

Editat de Lord_Paul, 22 decembrie 2018 - 18:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate