Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Maraton

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MaratonistKgb

MaratonistKgb

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.11.2018
Încerc să mă antrenez pentru maraton, momentan pot să alerg aproximativ 20 de minute fără oprire , față de average( omu normal)  stau bine?

Edited by MaratonistKgb, 01 November 2018 - 21:23.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru o viata sanatoasa alege semi-maraton.

#3
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005

 MaratonistKgb, on 01 noiembrie 2018 - 21:17, said:

Încerc să mă antrenez pentru maraton, momentan pot să alerg aproximativ 20 de minute fără oprire , faţă de average( omu normal)  stau bine?
fix pe softpedia te-a apucat alergatu'. las-o jos că măcăne :D
troll :D

#4
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018

 MaratonistKgb, on 01 noiembrie 2018 - 21:17, said:

Încerc să mă antrenez pentru maraton, momentan pot să alerg aproximativ 20 de minute fără oprire , faţă de average( omu normal)  stau bine?

Cu fata sau cu spatele?

#5
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,879
  • Înscris: 10.02.2011

 MaratonistKgb, on 01 noiembrie 2018 - 21:17, said:

Încerc să mă antrenez pentru maraton, momentan pot să alerg aproximativ 20 de minute fără oprire , față de average( omu normal)  stau bine?
Depinde cat de repede alergi, ca daca alergi ca melcul o poti tine asa si 3 ore fara oprire. Cam cati km alergi in 20 de minute ?
Ai alergat macar 10 km fara pauza ? vezi ca dupa 12-15 km apare deshidratarea. Lasa maratonul.

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Bursul, on 01 noiembrie 2018 - 21:23, said:

Pentru o viata sanatoasa alege semi-maraton.
Pentru o viata sanatoasa faceti cel putin 30 minute de miscare zilnic.

#7
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

 BebePanda, on 01 noiembrie 2018 - 21:38, said:


Cu fata sau cu spatele?

Cu spatele, in maini.

#8
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Depinde de viteza. Pentru cineva care are o oarecare conditie fizica e nevoie de vreo 4 luni pentru a fi gata de un maraton. Asta inseamna sa il poti termina, nu sa il termini in sub 4 ore. Sunt destule programe de antrenament pe internet, practic distanta alergata devine din ce in ce mai mare, cu anumite pauze, variatiuni, etc. E destul de greu sa te pregatesti pentru asta daca nu ai un partener. La un moment dat treci peste oboseala, depasesti zidul ala, dar ramane plictiseala, mie asta mi se pare adevaratul dusman. Poti gasi o zona frumoasa si interesanta in care sa alegi, poate asa e mai ok.

Am un prieten care se antrena pentru maraton si incepuse de prin iarna, afara era prea frig sa alerge si bagam in sala cu el. Iti dai seama cum eram dupa 50-60 de ture de sala de handbal? :))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate