Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Indrumare office 365

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut colegi, am nevoie de ajutor în obținerea celei mai rentabile soluții Microsoft office pentru o companie mică. Este necesară licențierea pentru 3 pc-uri și un MAC și nu știu care este cea mai ieftină opțiune. Menționez pentru voi că nu sunt necesare caracteristici avansate cum ar fi servicii exchange șamd, este necesar doar Word, Excel și Powerpoint (din câte știu OneNote acum e gratuit și înlocuit de aplicația stand alone cel puțin pe windows). Mulțumesc.
L.E: este vorba despre office 365, deci cu abonament continuu.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
OpenOffice nu-i suficient de bun?

#3
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View Postxeleron, on 31 octombrie 2018 - 15:37, said:

Salut colegi, am nevoie de ajutor în obținerea celei mai rentabile soluții Microsoft office pentru o companie mică. Este necesară licențierea pentru 3 pc-uri și un MAC și nu știu care este cea mai ieftină opțiune. Menționez pentru voi că nu sunt necesare caracteristici avansate cum ar fi servicii exchange șamd, este necesar doar Word, Excel și Powerpoint (din câte știu OneNote acum e gratuit și înlocuit de aplicația stand alone cel puțin pe windows). Mulțumesc.
L.E: este vorba despre office 365, deci cu abonament continuu.
alege ce vrei de pe Ebay:
https://www.ebay.com...5.c100010.m2109

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Din păcate nu smiley, sunt foarte mari probleme în special la formatarea cu Excel.

@myceran,se emite factură pe ebay? Nu am nevoie de un serial ordinar, aici vorbim de bsa România.

#5
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View Postxeleron, on 31 octombrie 2018 - 16:23, said:

Din păcate nu smiley, sunt foarte mari probleme în special la formatarea cu Excel.

@myceran,se emite factură pe ebay? Nu am nevoie de un serial ordinar, aici vorbim de bsa România.
eu stiu ca s-a emis o Directiva Europeana, care-ti da voie sa revinzi licenta!
Daca in Germania e legal, Romania e mai catolica decat Papa?

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

OpenOffice nu-i suficient de bun?   

E cam decedat - acuma e Libre Office.

Ar mai fi SoftMaker Free Office - e cu licenta dar free - te inregistrezi la ei si primesti cheia de activare pe mail. Daca nu vrei sa faci chestii complicate e ok.

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Eiffel, nu, excel de la ms e critic, la fel și winword. Am avut atatea probleme de formatare și funcționalitate cu orice altceva decât ms încât nu mai vor sa își bata capul.

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Pai fie mergi pe Office 365 cu abonament lunar de aprox. 200 lei pentru 4 clienti sau cumperi 4 licente de Office 2019 H&B (trebuie sa iasa pe piata curand) pentru ~4000 - 4500 lei. Personal as alege Office 2019 pentru ca e mai avantajos pe termen lung, mai ales daca nu ai o problema sa tii versiunea asta 4-5 ani.

Edited by LensFlare, 31 October 2018 - 17:31.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Eiffel, nu, excel de la ms e critic

Eu zic sa incerci totusi SoftMaker. Eu l-am pus la servici in paralel cu Office. Il am deja de 4 luni si pana acum n-am avut probleme. E pus doar de test tocmai ptr ca la alte programe am intalnit problemele care le mentionezi.

Singurul "bug" e o fereastra care apare mereu dupa ce isi face update-uri si care la ultimul update apare la fiecare deschidere.

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Poti incerca si WPS Office 2016 Free - Multi-Language (10.1.0.5671) http://www.kingsofts...office-freeware[ http://www.kingsoftstore.com/images/img/w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xmanyacs77, 31 October 2018 - 19:06.


#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
E bun si ala, singura chestie - nu sunt sigur daa licenta permite si utilizare ptr firme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate