Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Problema ciudata

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Undercover1989

Undercover1989

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.10.2018
Am un numar portat din orange in vodafone in urma cu mai multi ani. De o saptamana cand sunt sunat din vdf, telekom, rds primesc apelurile fara probleme dar in schimb daca formaza cineva nr meu din reteaua orange si ma suna raspunde o alta persoana, cum naiba e posibil asa ceva? Nr este portat in vodafone din 2015 pana acuma nu am avut nici o problema puteam fi sunat din orice retea, culmea ca persoana care raspunde la aceelasi nr care il am eu este din alt oras si zice ca ia fost alocat cand a facut abonament exact in urma cu o saptamana. Cum este posibil aceelasi nr de telefon sa fie la 2 persoane in aceelasi timp

Edited by Undercover1989, 28 October 2018 - 16:47.


#2
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
suna-te tu (de pe alt tel) si vezi cine raspunde

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Problema trebuie sa o rezolve operatorii intre ei. Sunat la ambele centre  si expus problema.

Inteleg ca dintr-o eroare cei de la Orange nu au setat numarul ca fiind portat sau l-au pierdut pe drum si dupa un timp l-au realocat la abonamente.

Edited by MembruAnonim, 28 October 2018 - 17:06.


#4
Undercover1989

Undercover1989

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.10.2018
Daca ma sun singur de pe o cartela de orange raspunde aceel domn despre care am spus mai devreme, daca sun din vdf, telekom, digi imi suna tel meu

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Numerele portate apartin in continuare de operatorul de baza, doar ca sunt alocate spre reteaua de portare.

#6
Undercover1989

Undercover1989

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.10.2018
Deci reclamatie la ancom nu ?

Edited by Undercover1989, 28 October 2018 - 17:13.


#7
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
.

Edited by Paz, 28 October 2018 - 17:16.


#8
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

View PostUndercover1989, on 28 octombrie 2018 - 17:12, said:

Deci reclamatie la ancom nu ?
nene, poate-i o greseala, fa-i atenti care-i treaba si dupa aia artileria grea

#9
Undercover1989

Undercover1989

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.10.2018
Am vorbit la relatii clienti orange a raspuns o fatuca care era picata din luna tot incerca sa imi explice ca nu e nimic in neregula si ca nr nu este portat, i-am spus sa intre pe portabilite.ro sa vada ca acolo scrie ca nr apartine vdf si ca este portat dar nu a vrut, am trimis o reclamatie si pe adresa lor de mail, astept sa imi raspunda sper cat mai repede cu putinta

#10
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
mi se pare ciudat cum de domnul cu abonament orange nu este deranjat de faptul ca poate fi sunat doar din orange.

#11
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostCatalinr, on 28 octombrie 2018 - 18:40, said:

mi se pare ciudat cum de domnul cu abonament orange nu este deranjat de faptul ca poate fi sunat doar din orange.

Si ca o sa ramina fara numarul actual de telefon in viitorul apropiat. Fa reclamatie la ambii provideri, evident la Orange e problema dar si Vodafone are cartele de test [Orange] si pot sa vada si singuri ca nu ajunge apelul la ei cind suna (si dupa aia fac ei o reclamatie care bineinteles nu trece prin furnicutele normale de la suport).

Edited by f300, 28 October 2018 - 19:01.


#12
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 07.02.2011

View PostUndercover1989, on 28 octombrie 2018 - 17:05, said:

Daca ma sun singur de pe o cartela de orange raspunde aceel domn despre care am spus mai devreme, daca sun din vdf, telekom, digi imi suna tel meu
Respectivul ti-a confirmat numarul?
Sa nu fie vre-o incurcatura sau vre-o anomalie cu setarile pentru redirectionare apel.
Redirectionare apel se face din setari telefon sau din contul My Orange, ai avut cont la Orange inainte de portare?
...

#13
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
daca era o problema de redirectionare din telefon, toate apelurile erau forwardate catre orange, insa nu este asa. orange e buna de plata catre acel domn, care fraier sa fie sa nu le ceara despagubiri.
ca si curiozitate, e cumva un numar mai deosebit?

#14
Undercover1989

Undercover1989

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.10.2018
Este de forma 0743zzyyzz, il am din anul 2004 nr

#15
Undercover1989

Undercover1989

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.10.2018
Acuma pot fi apelat si din orange. Problema a fost rezolvata repede nu ma asteptam sa se rezolve prea curand

#16
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna,

Iti multumim pentru ca ai revenit cu confirmarea rezolvarii. Pe viitor, in astfel de situatii, iti recomandam sa iei legatura si cu operatorul curent, respectiv cu noi intrucat poate exista posibilitatea ca noi sa luam ulterior legatura cu operatorul aneterior si sa solutionam situatia.

O zi frumoasa tuturor! Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate