Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 

Stergere virtual CD Drive.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Am instalat ieri Power Iso, am instalat un programel cu el si acum l-am sters, dar nu mi-a disparut si acel CD Drive si nu stiu cum sa scap de el. Nu pot sa-i dau nici eject.
Ceva idei? Ma gandeam sa reinstalez Power Iso sa le dezactivez de acolo ( dar nu stiu daca le va mai vedea ca activate ) si apoi sa sterg iar Power Iso, dar mi se pare munca degeaba si trebuie sa existe si alta cale, nu?

Fișiere atașate



#2
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.729
  • Înscris: 16.11.2017
Stergi?
Dezinstalezi?
totuna

Editat de OPEDI, 21 octombrie 2018 - 10:40.


#3
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Eu stiu ca-i tot una, dar nu stiu nici cum sa sterg si nici cum sa dezinstanlez alea de acolo. Posted Image

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.707
  • Înscris: 15.06.2004
Nu stiu cine mai are nevoie de programe de genul in WIndwos 10 - dai click pe fisierul iso si im monteaza explorerul direct.
E posibil ca programul respectiv sa fie prea vechi - incompatibil cu 10.
Poti incerca sa-l instalezi sa stergi drive-ul din el si sa dezinstalezi iar.

#5
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Power Iso - Mount - Set number of devices - Disable (in win10 n-ai nevoie de program extra pt montare iso-uri, le recunoaste windows-ul). In caz ca ai dezinstalat si a ramas agatata, reinstaleaza si seteaza pe disable, apoi dezinstaleaza.
PS: nu stiu de ce softpedia imi blocheaza link de pe PowerISO.com ...ai instructiunile chiar pe site, cu poze (Tutorials - Change number of drives).

Editat de 1nqiu, 21 octombrie 2018 - 11:50.


#6
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.862
  • Înscris: 25.01.2002
am intilnit iso-uri care au refuzat sa se monteze automat. fara explicatie, doar un simplu mesaj "cannot mount blablabla". in cazuri ca ala, un virtual drive isi face treaba fara probleme.

in esenta, power iso are suport pentru windows 10... totul tine de versiuni (si ale lui power iso, si ale lui 10)


 g0dafk, on 21 octombrie 2018 - 10:29, said:

Ma gandeam sa reinstalez Power Iso sa le dezactivez de acolo ( dar nu stiu daca le va mai vedea ca activate ) si apoi sa sterg iar Power Iso, dar mi se pare munca degeaba si trebuie sa existe si alta cale, nu?

exact asta ar trebui sa faci. in plus, programele care se instaleaza se DEZinstaleaza, nu se sterg. pentru ca asa ramin o groaza de balarii in sistem! inclusiv (posibil) drive-uri virtuale fantoma!

#7
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.918
  • Înscris: 27.01.2016

 g0dafk, on 21 octombrie 2018 - 10:29, said:

Am instalat ieri Power Iso, am instalat un programel cu el si acum l-am sters, dar nu mi-a disparut si acel CD Drive si nu stiu cum sa scap de el. Nu pot sa-i dau nici eject.
Ceva idei? Ma gandeam sa reinstalez Power Iso sa le dezactivez de acolo ( dar nu stiu daca le va mai vedea ca activate ) si apoi sa sterg iar Power Iso, dar mi se pare munca degeaba si trebuie sa existe si alta cale, nu?
Te duci in Windows explorer, dai click dreapta cu mouse pe discul virtual si selectezi eject si ai scapat forever de discul virtual.

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.987
  • Înscris: 23.03.2018

 Testosteron, on 21 octombrie 2018 - 11:55, said:

Te duci in Windows explorer, dai click dreapta cu mouse pe discul virtual si selectezi eject si ai scapat forever de discul virtual.
No sh*t Sherlock :)
Daca citeai mesajjul origianl si vedeai si poza.... poate taceai.
Nu mere.

 g0dafk, on 21 octombrie 2018 - 10:29, said:

Control panel > administrative tools > computer management > disk management > click dreapta pe ala > ...ceva cu Letter.... > Remove ?!

#9
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.918
  • Înscris: 27.01.2016

 trollerul_de_serviciu, on 21 octombrie 2018 - 18:02, said:

No sh*t Sherlock Posted Image
Daca citeai mesajjul origianl si vedeai si poza.... poate taceai.
Nu mere.


Control panel > administrative tools > computer management > disk management > click dreapta pe ala > ...ceva cu Letter.... > Remove ?!
Ah. OK pai atunci sa-i dea un System restore la o data anterioara instalarii acelui disc virtual si a scapat de problema... (Probabil)

Editat de Testosteron, 21 octombrie 2018 - 18:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate