Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Bonus precomanda FIFA 19

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Salutare,


Am cumpărat fifa 19 cu bonus de precomanda de la Emag. Jocul este ok, dar pe baza codului de pre-comanda primit ulterior de la Emag, nu am primit niciun bonus pentru Fotbal Ultimate Team.
EA games nu recunoste codul, desi a putut fi inregistrat si acceptat de ei la "redeem product code" in Origin.
Indienii de la suportul EA Games habar nu au pe ce lume se afla. Pe langa faptul ca te trezesti cu discutia inchisa, cu tichetul trecut ca rezolvat (desi nu este adevarat) spun ca nu recunosc codul de precomanda (dupa ce initial au spus ca este o problema cunoscuta si ca se rezolva). Mai mult, spun ca este cod de joc fifa 19 si nu unul de precomanda.
Emag spune ca ce mi-au trimis este absolut corect. Ba mai mult mi-au trimis alt cod si aceeasi poveste. Este acceptat dar bonusul nu se primeste.
Este cineva care a primit bonusul de precomanda si a functionat? Asta ca sa stiu daca este vreo eroare de la contul meu sau pur si simplu nu vor sa valideze codurile, altele decat cele luate direct prin Origin.


Multumesc.

Edited by geeorge, 17 October 2018 - 10:37.


#2
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Parerea mea este ca eMag au fost domni.
Am avut in trecut o problema nu neaparat asemanatoare, dar implica un cod nerecunoscut pentru PES 2014.
Pe consola de atunci (PS3), am fost nevoit sa fac un cont pe UK pentru a-l putea folosi.

Idee: mentioneaza-le indienilor de regiunea geografica?!

#3
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Le-am oferit tot ce tine de achizitie, factura, tara, retailer. Vroiam sa stiu daca este doar o problema punctuala sau ceva general.
Ce e frumos ca la fiecare discutie ma pun sa le dau iar si iar detaliile. Inchid cazul si discutiile cand considera ei ca nu mai e nimic de zis. La fiecare discutie alta este problema. Daca la inceput au zis de o problema tehnica, pana in final au ajuns sa spuna ca este o probleme cu cheia introdusa.
De la emag mi-au trimis chiar un alt cod de precomanda (la recomandarea indienilor), dar cu acelasi rezultat. Pentru ca astazi aceeasi indieni sa imi spuna, stiti nu vrem sa validam codurile de la terti!

#4
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Daca ai bagat codul si nu ti-a zis ca e prost, dar tot nu ai primit bonus, ai o problema cu EA.
Daca ai bagat codul si ti-a zis ca nu e bun, ai o problema cu vanzatorul, emag.

Si varianta 3, poate nu ai inteles ce bonus ai si l-ai primit.

#5
puiu_pe_diezel

puiu_pe_diezel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 01.10.2018

 geeorge, on 17 octombrie 2018 - 10:37, said:

Salutare,


Am cumpărat fifa 19 cu bonus de precomanda de la Emag. Jocul este ok, dar pe baza codului de pre-comanda primit ulterior de la Emag, nu am primit niciun bonus pentru Fotbal Ultimate Team.
EA games nu recunoste codul, desi a putut fi inregistrat si acceptat de ei la "redeem product code" in Origin.
Indienii de la suportul EA Games habar nu au pe ce lume se afla. Pe langa faptul ca te trezesti cu discutia inchisa, cu tichetul trecut ca rezolvat (desi nu este adevarat) spun ca nu recunosc codul de precomanda (dupa ce initial au spus ca este o problema cunoscuta si ca se rezolva). Mai mult, spun ca este cod de joc fifa 19 si nu unul de precomanda.
Emag spune ca ce mi-au trimis este absolut corect. Ba mai mult mi-au trimis alt cod si aceeasi poveste. Este acceptat dar bonusul nu se primeste.
Este cineva care a primit bonusul de precomanda si a functionat? Asta ca sa stiu daca este vreo eroare de la contul meu sau pur si simplu nu vor sa valideze codurile, altele decat cele luate direct prin Origin.


Multumesc.
E simplu, acel bonus a fost dintr-o campanie de marketing care s-a terminat intre timp.

#6
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006

 spe_ripper, on 17 octombrie 2018 - 12:39, said:

Daca ai bagat codul si nu ti-a zis ca e prost, dar tot nu ai primit bonus, ai o problema cu EA.
Daca ai bagat codul si ti-a zis ca nu e bun, ai o problema cu vanzatorul, emag.

Si varianta 3, poate nu ai inteles ce bonus ai si l-ai primit.
Varianta 1. Am confirmarea acceptarii.
Ultima varianta este exclusa. Nu este ceva de nevazut... El nu a fost validat, desi a fost acceptat. Deci cod corect, dar nerecunoscut de EA.

 puiu_pe_diezel, on 17 octombrie 2018 - 12:41, said:

E simplu, acel bonus a fost dintr-o campanie de marketing care s-a terminat intre timp.
Sunt in discutii cu EA de aproape trei saptamani. Nu a mers de a doua zi de la lansarea jocului.
Repet eu vreau sa stiu daca este cineva care a reusit sa activeze sau nu un bonus de preorder de la Emag.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate