Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

TV LED NEI!

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 05.02.2015
Salutare am dat si eu comanda de acest TV https://www.emag.ro/...0/pd/D58PFJBBM/ vreau si eu niste pareri merita sau nu ? i-am dat comanda cu 900 de lei resigilat ce parere aveti ? Ma interesaza mai mult sa il folosesc pentru pc sa ma uit la filme si ps4

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
900 de lei 4k la 102 cm nei ?!
Deci clar 4k nu vei folosi, probabil arata exact la fel ca 1080p
102cm.... e relativ mic in ziua de azi....
Da, este ieftin, foarte ieftin :)
Nota 3.98 (51 de review-uri) este medie/buna.
Ai dat deja comanda, deci e foarte bun.

#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Folosit ca monitor e chiar prea mare, nicidecum mic.  Nu vorbim de functia lui de tv, ci de cea de monitor. Vezi ca doar portul HDMI 1 este 4k60Hz.

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Altul care da comanda si apoi intreaba daca merita achizitia.
O sa se vada ca un NEI.

#5
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016
Brand-ul este al Vestel Turcia.
Deci, macar nu e China. Eu am Horizon si Finlux, tot de Vestel sunt facute si sunt foarte multumit de ele pana acum, mai ales ca am garantie 5 ani. Ideea e ca sunt low cost, dar isi fac treaba foarte bine, daca nu esti foarte pretentios. Dar, daca esti pretentios, atunci va trebui sa dai dublu pe unul similar de la producatori mai de renume.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel

#6
puiu_pe_diezel

puiu_pe_diezel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 01.10.2018

View Postkiller2015, on 14 octombrie 2018 - 18:05, said:

Salutare am dat si eu comanda de acest TV https://www.emag.ro/...0/pd/D58PFJBBM/ vreau si eu niste pareri merita sau nu ? i-am dat comanda cu 900 de lei resigilat ce parere aveti ? Ma interesaza mai mult sa il folosesc pentru pc sa ma uit la filme si ps4
la alte magazine e cu 20 lei mai eftin
https://www.ideall.r...source=price-ro

View PostMagicwisewolf, on 14 octombrie 2018 - 18:51, said:

Brand-ul este al Vestel Turcia.
Eu stiam ca NEI este demult in Romania, erau televizoare NEI pe tub  fabricate in Romania.Am avut unul pe tub.M-a tinut 10 ani si putea sa mai ma tina daca nu trecem pe LED
Dar la vremea respectiva , NEI inca nu facusera trecerea pe astfel de panouri.

https://www.olx.ro/o...ei-ID1ZgH7.html

"In perioada post-decembrista,  farbica "Electronica" a infiintat un joint - venture cu o firma din Marea Britanie si cu "Thomson CSF" Franta, vechi partener din anii 60 si a fabricat faimoasele produse N.E.I.(Network Electronica International) - de la radiocasetofoane pana la televizoare , facand un salt tehnologic imens si ajungand iarasi pe piata pierduta dupa revolutie."

View Posttrollerul_de_serviciu, on 14 octombrie 2018 - 18:10, said:

900 de lei 4k la 102 cm nei ?!
Deci clar 4k nu vei folosi, probabil arata exact la fel ca 1080p
102cm.... e relativ mic in ziua de azi....
Da, este ieftin, foarte ieftin Posted Image
Nota 3.98 (51 de review-uri) este medie/buna.
Ai dat deja comanda, deci e foarte bun.
NEI are aceiasi calitate ca LG si Samsung, doar ca nu platesti in plus  "brandul"

Edited by puiu_pe_diezel, 14 October 2018 - 19:07.


#7
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 05.02.2015
multumesc baieti deci merita pana la urma nu ?! si nu sunt foarte pretintios la cum se vede... bine totusi sa se vada cat de cat bine, si baiatu care intreaba mai sus "altu care da comanda si apoi intreaba" ce e asa greu sa sun maine si sa le zic ca renunt ca nu mai vreau tv-ul ?

#8
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 29.01.2016

View Postkiller2015, on 14 octombrie 2018 - 19:14, said:

multumesc baieti deci merita pana la urma nu ?! si nu sunt foarte pretintios la cum se vede... bine totusi sa se vada cat de cat bine, si baiatu care intreaba mai sus "altu care da comanda si apoi intreaba" ce e asa greu sa sun maine si sa le zic ca renunt ca nu mai vreau tv-ul ?
Din pc meu de vedere, da. Daca ai rabdare sa citesti acele review-uri, o sa vezi ca sunt unele de 1-2 stele care sunt total aiurea date. Chiar destul de multe. Plus ca, sunt unii care vor Mercedes la pret de Dacie si atunci, normal ca nu sunt multumiti.
Macar ia-l si testeaza daca corespunde cu asteptarile tale. Daca da, atunci pastreaza-l. Daca nu, atunci mai pune cateva sute de lei (bune) si ia ceva mai de brand. Dar, tare mi-e teama ca nici alea nu sunt cine stie ce. Cum am mai spus, eu sunt multumit de 2 branduri Vestel - Horizon si Finlux. Chiar foarte multumit as putea spune. Dar, fiecare cu cerintele si exigentele lui. Eu l-as testa inainte de a lua o decizie. Oricum ai 30 de zile de retur.

Aaa, inca o completare la ce ziceam mai devreme despre Vestel. Din familia Vestel fac parte inclusiv Philips, Sanyo, Hitachi, Toshiba, JVC, Hyundai, Orion, Funai si chiar o parte din TV-urile Panasonic plus alte branduri ale copilariei noastre. Deci...

LE : Dupa ce il testezi, poate revii cu o impresie. Sigur va ajuta si alte persoane sa isi faca o idee.

Edited by Magicwisewolf, 14 October 2018 - 19:47.


#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postpuiu_pe_diezel, on 14 octombrie 2018 - 19:05, said:

Eu stiam ca NEI este demult in Romania, erau televizoare NEI pe tub  fabricate in Romania.Am avut unul pe tub.M-a tinut 10 ani si putea sa mai ma tina daca nu trecem pe LED
Dar la vremea respectiva , NEI inca nu facusera trecerea pe astfel de panouri.

Știai tu ceva, între timp lucrurile s-au schimbat.
Nei pe tub am avut și eu prin anii '9x.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel

View PostMagicwisewolf, on 14 octombrie 2018 - 19:37, said:

Cum am mai spus, eu sunt multumit de 2 branduri Vestel - Horizon si Finlux.
Am un LG, un Samsung 3D și un Digihome (Vestel).
Ăsta ultimul îmi place cel mai mult. Bine, e cel mai nou și mai e și smart.

#10
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 05.02.2015

View PostMagicwisewolf, on 14 octombrie 2018 - 19:37, said:

Din pc meu de vedere, da. Daca ai rabdare sa citesti acele review-uri, o sa vezi ca sunt unele de 1-2 stele care sunt total aiurea date. Chiar destul de multe. Plus ca, sunt unii care vor Mercedes la pret de Dacie si atunci, normal ca nu sunt multumiti.
Macar ia-l si testeaza daca corespunde cu asteptarile tale. Daca da, atunci pastreaza-l. Daca nu, atunci mai pune cateva sute de lei (bune) si ia ceva mai de brand. Dar, tare mi-e teama ca nici alea nu sunt cine stie ce. Cum am mai spus, eu sunt multumit de 2 branduri Vestel - Horizon si Finlux. Chiar foarte multumit as putea spune. Dar, fiecare cu cerintele si exigentele lui. Eu l-as testa inainte de a lua o decizie. Oricum ai 30 de zile de retur.

Aaa, inca o completare la ce ziceam mai devreme despre Vestel. Din familia Vestel fac parte inclusiv Philips, Sanyo, Hitachi, Toshiba, JVC, Hyundai, Orion, Funai si chiar o parte din TV-urile Panasonic plus alte branduri ale copilariei noastre. Deci...

LE : Dupa ce il testezi, poate revii cu o impresie. Sigur va ajuta si alte persoane sa isi faca o idee.

Multumesc frumos pentru raspuns :), atunci o sa astept zilele astea si o sa il testez atat pe ps4 cat pe pc pentru filme :) si am sa revin si eu cu un mic review aici daca o sa mai fie deschis topicul :) seara faina tuturor !

#11
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Daca nu esti pretentios e OK , altfel ......retur
Nu stiu cat de 4K ai la 900 lei , dar asta e.....cat dai atata face
Si Loganul este autoturism ca si Mercedes-ul , insa doar atat ca in rest........

#12
puiu_pe_diezel

puiu_pe_diezel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 01.10.2018
In industria de electrocasnice si Loganul si Mercedesul se fac cu acelasi componene, deci este aceiasi masina.

#13
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Te inseli amarnic , incearca si pune un carburator de Logan pe Mercedes si invers
Stiu ca romanul e cel mai EXPERT IN TOATE ,cel putin in teorie , practic insa.......

#14
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postpuiu_pe_diezel, on 15 octombrie 2018 - 08:36, said:

In industria de electrocasnice si Loganul si Mercedesul se fac cu acelasi componene, deci este aceiasi masina.
Mamaaa! Ce cugetare! Maxima zilei!

#15
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006

View Postwather, on 15 octombrie 2018 - 10:13, said:

Te inseli amarnic , incearca si pune un carburator de Logan pe Mercedes si invers
Stiu ca romanul e cel mai EXPERT IN TOATE ,cel putin in teorie , practic insa.......
te inseli matale...  "carbelitoarele " nu se mai folosesc  de zeci de ani iar unele modele  de la Mercedes  A si B classe   sunt facute ,echipate cu  motoare  Renault  ,de alea de Logan nene !!!   clientul plateste   mii de euro in plus doar pt  sigla ,STEMA ! asa si cu  televizoarele astea ...





http://www.automarke...mele-51787.html

Edited by akayy, 15 October 2018 - 10:30.


#16
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postakayy, on 15 octombrie 2018 - 10:21, said:

unele modele  de la Mercedes  A si B classe   sunt facute ,echipate cu  motoare  Renault  ,de alea de Logan nene !!!   clientul plateste   mii de euro in plus doar pt  sigla ,STEMA ! asa si cu  televizoarele astea ...
De fapt cumpara loganuri si schimba sigla apoi le vand ca mercedes, ca nu e nicio alta diferenta intre ele, este?

#17
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Damn! Unul vrea info despre un tv ieftin, facut cine stie pe unde si voi vorbiti de masini. Buna treaba!

@initiator: Il cumperi, il testezi, nu-ti place.. retur! La banii aia sper ca n-ai asteptari mari. Cat dai, atat face!

#18
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 05.02.2015
Salutare revin mi-a venit tv-ul si sincer sunt foarte multumit de el Posted Image nu samsung, lg, sony dar la bani care am dat pe el sunt foarte multumit Posted Image se vede chiar bine in fullhd, este destul de subtire are doar un minus sunetul se putea si mai bine... dar repet inca odata la 900 de lei e super Posted Image las si 2 poze


[ https://i.postimg.cc/90SmWgmL/44178735-552920611804466-1633855295119687680-n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.postimg.cc/ncjVdx2g/44223947-2175614602651082-3953466122648420352-n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by killer2015, 16 October 2018 - 17:39.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate