Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Galaxy Phoenix/A6s

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pand3mic

pand3mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 04.07.2015
Se pare ca mult-zvonitul Galaxy P30 s-a transformat în A6s.

https://www.google.r...x-hands-on/amp/

Personal, mi se pare un telefon interesant. Arata foarte bine și nici specificațiile nu sunt rele. Îl aștept cu nerăbdare. Oare ce preț o avea?


Edited by pand3mic, 13 October 2018 - 16:26.


#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
1. Care specificatii ??????????????

2. E pt piata din China, cel putin la inceput, poate si defnitiv.

3. E ODM - facut sub licenta de alti chinezi.

4. Poate cel mai important, de pus la 1, e ca, daca are ecran de 5,8" cu designul din poza, o sa fie deja prea mare carcasa, deci complet neinteresant deoarece exista zeci de modele mult mai performante si mai ieftine.

5. A6 are un rahat de CPU slabutz si un GPU de zeci de ori mai slab decat gasesti la telefoane mai ieftine cu snapdragon si adreno. A6 are Mali-T830 MP1 in timp de S9 are Mali-G72 MP18 - EMEA si Adreno 630 - USA/LATAM, China, si S8 are Mali-G71 MP20 - EMEA si Adreno 540 - USA & China
Totusi A6 are dimensiuni cat de cat OK, 149.9 x 70.8 x 7.7 mm, dar cu acumulator mic de 3Ah.
A6+ cu ecran de 6" e mult prea mare la 160.2 x 75.7 x 7.9 mm.
A6+ are Snapdragon 450 (14 nm) depasit de mai multi ani, CPU Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53 si GPU Adreno 506 care chiar daca e de 6 X mai performant decat MP1 din A6, tot e foarte slab fata de un Adreno 616 ca sa nu zic 630.
Iar daca pe A6S pun ecran de 5,8" pe carcasa aia cu margini maricele, deja marimea carcasei devine prea mare si magaoaia e complet neinteresanta, poate sa puna pe ea si CPU si GPU de 100 X mai performant decat la S9...

Edited by loock, 13 October 2018 - 17:15.


#3
pand3mic

pand3mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 04.07.2015
A6s e modelul internațional, Phoenix pentru China.
Nu are cum sa fie produs în alte fabrici decât cele Samsung. Poți să-mi dai exemple de modele Samsung produse în alte fabrici decât cele proprii?

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Eu am intrebat primul ceva.

#5
pand3mic

pand3mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 04.07.2015

View Postloock, on 13 octombrie 2018 - 19:56, said:

Eu am intrebat primul ceva.

https://www.gsmarena...xy_a6s-9352.php

Poftim specificatiile.

View Postpand3mic, on 13 octombrie 2018 - 19:45, said:

A6s e modelul internațional, Phoenix pentru China.
Nu are cum sa fie produs în alte fabrici decât cele Samsung. Poți să-mi dai exemple de modele Samsung produse în alte fabrici decât cele proprii?

Corectie: Va fi produs de catre Wintech, in China. ”Primul Samsung chinezesc”.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate