Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Recomandare telefon a6/huawey p20 lite...a8

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Pt s9 diferența este mai mica decât pt a8?

#38
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013
Finalul e demențial, recunosc.
Deci, ia-ți S9...

#39
Andreeacristina28

Andreeacristina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2018
Da, este diferenta mai mica pt ca e abonamentul mai mare plus e oferta pt.portare. Practic dupa perioada contractuala de 2 ani e cam pretul telefonului in momentul de fata + abonamentul. E ca si cum l.as lua in rate. La a8 abonamentul e de 15€.

#40
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Atunci clar s9

#41
Andreeacristina28

Andreeacristina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2018
Va multumesc tuturor pt ajutor. Cel mai probabil va ramane s9, deci niciunul dintre cele cu care am inceput discutia :)).

#42
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014
Bate cu pumnul in masa, la figurat, face minuni in cazul negocierilor.
Daca tot "te bagi" la abonamente de 30 Euro cred ca si pe 2 ani, le spui:
"Batem palma(tradus, va fac favoarea asta), dar mai pun 100-maxim 200 de ron in plus si imi dati S9+-ul".

Daca primul consultant nu cedeaza, cedeaza al doilea, cedeaza seful mic, seful mai mare si tot asa :)
Diferenta in magazine dintre S9 si S9+ este de 110-115 Euro, nu saraceste operatorul daca mai "pierde" putin de la el, mai ales cand aude de abonament de 30 de euro.

La orice negociere trebuie sa dai impresia ca pierzi si tu.

Desi este mai mare S9+, are inca o camera(pentru zoom si bokeh, ceata cum ii ziceti voi fetele), are o baterie mai mare, si este si putin mai rapid.

Edited by i0nut_tt, 13 October 2018 - 15:19.


#43
Andreeacristina28

Andreeacristina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2018
Multumesc pt sfat! :)

#44
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Propun sa votam Xiaomi brand national ☺.  Cum cere unul un sfat din 20 de opinii,10 spun Xiaomi, dar numai 2 au acest model. Asa ca daca in topic nu se precizeaza Xiaomi de ce ne intoxicati cu asa ceva? Recomand A8 chiar daca al meu e in service.


#45
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Xiaomi nu e brand național, dar se recomandă pentru ca au procesoare și baterii bune, peste concurenta la banii ceruti, plus un soft decent.

Am Redmi Note 5.

#46
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Eu unul nu as recomanda Xiaomi. Nu zic neaparat ca toate-s rele. Dar al meu redmi4x,dupa un an,2 pete galbene,nu chiar asa deranjante,insa de o luna i s-a cam bulit touchu-l. Are momente cand merge bine si momente cand in partea dreapta-mijloc,parca ar ramane apasat mereu,deci se deschide iconita din zona respectiva sau daca apasa pe home,se deschid alte aplicatii,random:))

#47
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Lumea recomanda xiaomi pt ca are cel mai bun raport preț calitate. Ceea ce oferă xiaomi pe device uri mid end este mult peste ceea ce oferă concurenta.. Și prețul este foarte bun.. De aceea lumea le recomanda.
@blanaru_mihai.. Pe tine te a obligat cineva sa citești ce scrie aici?? Nu cred.

#48
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Eu mi-am spus punctul de vedere, ai vreo problema? Reprezinti cumva brandul Xiaomi? Aici era vorba doar de 3 modele, nu alt telefon si s-a specificat nu Xiaomi.

Edited by blanaru_mihai, 13 October 2018 - 21:50.


#49
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Dacă încă nu te ai prins ești pe un forum unde lume vine și cere păreri. Fiecare este liber sa sugereze orice model de telefon dorește atâta timp cât se încadrează în cerințele op ului. Tu, care nu ești op pe acest thread, nu ești obligat sa citești thread ul.
Pseudo moderarea sa știi și tu ca este infracțiune.. Asa ca nu spune tu cui și ce sa sugereze ca nu ai acest statut.

#50
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Fii bucuros ce plec de aici. Si apropo unde lumea vine si cere pareri, nu lume vine si cere pareri.

Edited by blanaru_mihai, 13 October 2018 - 22:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate