Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare telefon a6/huawey p20 lite...a8

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Andreeacristina28

Andreeacristina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2018
Buna seara! As avea nevoie de o recomandare pt achizitia unui nou telefon...In momentul de fata nu stiu care dintre samsung a6 sau huawey p20 lite ar fi mai ok. Ar mai fi si varianta a8, care este putin mai scump... ce recomandari ati avea, ce ati incercat pana acum? Va multumesc!

#2
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Redmi Note 5 îți place?

Dacă nu, uită-te și de un A7 2018, e chiar un pic peste A8. Și are trei camere pe spate.

#3
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Mie nu mi se pare A7 peste A8, cu toate 3 camerele lui. N-are stabilizare electronica macar, n-are rezistenta apa/praf, n-are usb type-c, ca viteza e tot acolo sau sub, asa ca votez cu A8 daca nu se vrea altceva la pret asemanator sau chiar sub, e chiar un telefon ok.

Edited by 1nqiu, 13 October 2018 - 00:18.


#4
Andreeacristina28

Andreeacristina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2018
Nu stiu cum este Redmi Note 5....

#5
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
In primul rand depinde la ce vrei sa folosesti telefonul ? cat de importanta este camera ? te joci pe el ? etc ...

#6
Andreeacristina28

Andreeacristina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2018
Pt poze, aplicatiile de socializare, jocuri mai rar...

#7
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Atunci iti recomand xiaomi mi a2 . Are o camera excelenta , baterie decenta ( te duce lejer o zi ) , un SOC de generatie noua , ecranul este decent si el.
La pretul pe care-l are nu cred ca o sa gasesti ceva cu o camera mai buna , iar per total mi a2 este un pachet foarte bun .

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Fata nu cred ca vrea sa auda de xiaomi. Intelegeti si voi ca mai e lume care prefera si samsung, huawei, etc... ceva mai cunoscut. De Xiaomi stie doar softpedia si aia ce fac review-uri :)
Eu as recomanda A6+ sau A8.

#9
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Fiecare este liber sa cumpere ceea ce doreste ...INSA ..eu am recomandat ceea ce cred eu ca este mai bun ...
Detin / am detinut ambele telefoane iar pe  partea de camera mi a2 este muuuuult mai bun.
Plus ca, sa nu uitam diferenta de pret, care in momentul de fata este de peste 5 mil.
Dar , cum am zis , fiecare e liber sa faca ce vrea cu banii lui :)

#10
Andreeacristina28

Andreeacristina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.10.2018
In afara de samsung nu am folosit altceva si de aceea intreb aici pt ca sunt destule persoane care au folosit si altceva si ma pot ajuta argumetele aduse... As incerca si altceva in afara de samsung daca ar fi un procent destul maricel pt argumentele pro aduse altor marci si tocmai de aceea nu stiu exact ce sa aleg...

A6+ nu.mi prea place ca si dimensiune

#11
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Tocmai de asta am recomandat mi a2....avand in vedere ca esti interesata de partea de foto / video in principal ..a2-ul face o treaba foarte buna.
https://www.gsmarena...0&idPhone2=8886

Daca vrei neaparat o marca "cunoscuta" poti merge pe variantele de mai sus...insa pt ce ai tu nevoie de la telefon mi a2 este un pachet mult mai atractiv.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Atunci alege A8. Te vor intreba prietenele tale ce telefon ai si nu o sa poti pronunta bine Xiaomi :)) P20 Lite e slab, nu as lua asa ceva. Xiaomi Mi A2 este la fel de mare ca A6+. Ramai cu A8. Are camera buna, selfieurile ies bune, autonomie buna, design placut, e compact, e ideal pentru tine.
Si eu recomand Xiaomi, insa in acest caz nu prea ai ce alege.

#13
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Ca si alternative compacte la A8 n-ai decat fostele flagships (Google Pixel, Galaxy S7, HTC U11). Daca nu te deranjeaza ca sunt aparute de 2 ani, go for it. Altfel, Xiaomi ofera un pret/performanta mult mai bun, daca nu te deranjeaza ca e "chinezarie", pastrezi in buzunar ~500 lei pt alternative precum Xiaomi Mi A2 Lite (mai mic, aprox la fel cu P20 Lite, doar ca mai ieftin), Redmi Note 5 (mai performant, baterie mai mare), sau Mi A2 (camera putin mai buna, insa fara slot card si baterie mai mica). Insa camerele de pe Xiaomi sunt sub A8 la foto, la video e delicata situatia ca Samsung a cam dat-o in bara (din punctul meu de vedere) cu focusarea continua (dar la A8 e mai acceptabila, probabil ajuta EIS-ul), performantele sunt asemanatoare sau chiar mai bune, lipsa NFC poate conteaza, n-au nici certificare IP68.

 TruculMagic, on 13 octombrie 2018 - 09:06, said:

Te vor intreba prietenele tale ce telefon ai si nu o sa poti pronunta bine Xiaomi Posted Image
Hai ca nu-i asa greu Posted Image Dar la A8 poti spune ca ai un S8 Mini.

Edited by 1nqiu, 13 October 2018 - 10:13.


#14
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Camerele de pe a2 sunt sub s8????? De unde ai scos asta??? Ai mai sus link pus de mine de pe gsmarena in care se vede clar ca mi a2 ul este mult peste a8. Și asta pe partea de foto.. Sa nu vorbim de stabilizarea pe video unde a2 ul sta excelent. Eis ul de pe mi a2 este comparabil cu ois ul de pe mi 8.

#15
i0nut_tt

i0nut_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 30.06.2014
A7 2018 sau A9 2018, o sa ii scada pretul.

#16
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Nu stiu ce sa zic cu "mult peste" ala, ca sunt destul de apropiate camerele, iar eu prefer imaginile de pe A8.

#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 crisadi75, on 13 octombrie 2018 - 10:16, said:

Camerele de pe a2 sunt sub s8????? De unde ai scos asta??? Ai mai sus link pus de mine de pe gsmarena in care se vede clar ca mi a2 ul este mult peste a8. Și asta pe partea de foto.. Sa nu vorbim de stabilizarea pe video unde a2 ul sta excelent. Eis ul de pe mi a2 este comparabil cu ois ul de pe mi 8.

Cel putin pe modelele mi a2 lite, note 5... camerele sunt mult sub A8. O femeie isi face multe selfieuri, camera de pe A8 este superioara lui Mi A2. Iar pe spate as zice ca sunt egale.

#18
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Cine vb de mi a2 lite? Mi a2 are imx486 pe spate și imx376 pt selfie. Atât in low light cât și selfie nu discuta cu a8 ul. Chiar nimeni nu a avut timpul sa tragă un ochi pe link-ul de gsmarena.. Înțeleg ca nu aveți telefonul dar chiar sa vb asa.. Doar sa ne aflam în treaba.
Nu știu de mi a2 lite, nu am avut, însă am avut 2 note 5.. Ambele cu senzori Samsung pe spate și omnivision pt selfie. Nu se poate compara sony imx486 cu Samsung.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate