Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
Nu sunt in totalitate constienta la ce riscuri ma expun deschizand acest topic/subiect dar simt nevoia sa-mi descarc sufletul.
Sunt intr-o relatie de mai bine de 3 ani cu un om extraordinar de bun din toate punctele de vedere, mereu ma intreb oare ce a vazut la o pustoaica imatura ca mine? M-am mutat pentru el in alt judet,el are 32 de ani ,eu 21 .
In tot acest timp am invatat o gramada de lucruri bune de la el ,sa gatesc,sa fac curat,sa fiu FEMEIE adica!
. La inceput copila fiind,aveam o gramada de prune in cap, ii ziceam ca eu vreau threesome , (chiar inainte sa fie ziua lui de nastere) , si prostii de genu. Acum le vad prostii cand ma gandesc ce ii faceam. Eu nu ma gandeam nicio clipa ca i-l ranesc,habar n-aveam pt mine parca era totu ca o joaca. Dar eram fericita,tot ce faceam pentru el faceam cu mare drag,o mancare daca o faceam o faceam calumea si cu drag ,cu pofta ,mereu cautam sa-l impresionez,sa-i fac pe plac,sa l multumesc din orice punct de vedere. Omu' asta mi-a iertat foarte multe , am ras,am plans cu el , a trecut cu vederea toate prostiile mele,si cand l-am intrebat de ce... a zis ca pentru ca te iubesc,de-aia. Sunt 100% convinsa ca omu' asta ma iubeste ca.... nu gasesc termen de comparatie. Eu sunt o fatuca de la tara ,si cand am ajuns aici si am cunoscut lumea lui si cu cine iese el,mi-am bagat in cap ca eu niciodata nu o sa ,,fit in" ,si inca cred acest lucru, eu nu prea ies cu prieteni de-ai lui,bineinteles doar barbati ,insurati,alea alea.. Sunt rusinoasa de fel ,nu interactionez prea mult,mai ales de cand m-am mutat cu el eu nu mi-am facut o prietena pe-aici, una care vroia sa fie prietena cu mine vroia doar sa ma racoleze pt a face videochat cu ea si am taiat orice legatura bineinteles,in rest doar cunostinte,ne salutam si atat; nu am genul de prieteni care sa vina in vizita,inafara de prietenii prietenului meu. Nici el nu prea e genul care iese,munceste mult de acasa (WebDesigner) .
In ultima perioada am facut o mica depresie,nimic nu ma mai multumea,ma plangeam intr-una,aveam o gramada de stres si din partea familiei care ma cautau doar cand aveau nevoie de ceva (bani) ,ma enervam foarte repede,conduc f agresiv si imprudent,stateam in casa prea mult,nu gaseam joy in nimic ,imi incepeam ziua fara niciun chef , mi-era greu si sa ma deplasez sa fac niste cumparaturi si sa gatesc ,deficit de atentie,concentrare,scaderea apetitului de toate felurile,am slabit f mult ,suparare si lene nemotivata pana cand am ajuns la psiholog. Fac terapie de 6 luni dar nu pot sa zic ca ma ajuta f mult,ma simt bine in ora in care stau la povesti cu psihologul dar dupa revin la viata mea boring si aceleasi stari. Ma ajuta si prietenul f mult, e cel mai bun psiholog pentru mine ,mereu isi face timp pt mine,sa stam impreuna la o poveste,la un film, o iesire... Sa o dau putin in religie,ma gandesc sa merg la Iasi la preotul Calistrat ,am niste frici cum ca cineva mi-ar face rau (vraji,chestii, auzeam multe prostii de genu pe la tara,dezlegari de casatorii bla bla.) pt ca nimic nu mai imi iese in ultimul timp,nici mancarea , nici cumparaturile,cheltui nejustificat,cumpar si ce nu trebuie, ramane,se arunca,nu sunt organizata cu nimic, nu ma pot pune pe picioare nicicum. Vreau sa mi fac un program, un program de munca, de cumparaturi,de gatit... dar nu reusesc, ma trantesc pe canapea si stau si visez si ma plang de tot ce nu am/nu pot si ma gandesc ce as putea face mai bine. Nu vreau sa mi fac bine doar mie,vreau si partenerul meu sa fie foarte bine ,si stiu ca daca eu sunt fericita si implinita el este si mai si. Imi vrea binele,in fiecare zi imi tine lectii,imi da sfaturi bune , ma inveseleste si ador asta la el sa vad ca ii pasa atat de mult . Nici familiei mele toti la un loc nu le-au pasat vreodata atat de mult de mine precum ii pasa omului astuia si NU vreau pentru nimic in lume sa-l pierd,chiar daca nu mi-a indeplinit nicio fantezie ,etc prostii ce aveam eu in cap. Pentru el merita sa fiu din nou pe picioare,fericita si plina de viata,vreau sa-i transmit o energie buna nu doar negativism si supararari. E atat de simplu sa ma exprim aici tot ce simt si mi-e ciuda ca eu cam stiu ce ar trebui sa fac sa mi revin dar parca tot nu pot. Ma gandeam sa incerc sa discut cu un barbat psiholog ,am niste ,,pitici" pe creier care imi rascolesc mintea cand beau mai ales Posted Image si poate un barbat m-ar intelege mai bine; psiholoaga la care merg acum e o relatie mai mult decat psiholog-pacient si mi-e cam jena sa-i spun despre acei ,,pitici".  Ce sa fac sa imi readuca echilibru ,fericirea si implinirea pe toate planurile in viata ?(si sa mi dispara ,,piticii" Am un om prea minunat langa mine incat sa-l las sa-mi scape,sunt constienta de ce merita el si eu sunt sigura ca pot sa i ofer tot,doar ca nu stiu cum; este prima mea relatie serioasa si mai ales cu un barbat. Ceva sfaturi?

Edited by Starcraft11, 09 October 2018 - 21:00.


#2
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
Si care sunt cauzele acestei depresii?

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Fa un rezumat. Am dat scroll dupa 5 randuri si am scris acest raspuns.

#4
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,870
  • Înscris: 26.01.2010
Job ai ?

#5
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
La ora asta la mai mult de 3 randuri imi iau crash.

#6
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

 Noua_pe_site, on 09 octombrie 2018 - 21:06, said:

Job ai ?
nope

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Starcraft11, on 09 octombrie 2018 - 21:08, said:

nope
Asta e motivul problemelor. Nu zic ca musai trebuie sa muncesti, trebuie sa faci ceva, prea mult nimic duce pe campii, cred eu.

#8
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
Oricum ne cam dam cu parerea degeaba pentru ca nu stim toate detaliile.

#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Starcraft11, on 09 octombrie 2018 - 20:58, said:

Ce sa fac?
Copii. Sau ca sa fiu in ton cu:

 Starcraft11, on 09 octombrie 2018 - 20:58, said:

ii ziceam ca eu vreau threesome
fa un creampie.

#10
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

 Starcraft11, on 09 octombrie 2018 - 20:58, said:


. La inceput copila fiind,aveam o gramada de prune in cap, ii ziceam ca eu vreau threesome ,Ceva sfaturi?
Dezvolta aici și mai vorbim de sfaturi

#11
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

 iamback, on 09 octombrie 2018 - 21:05, said:

Si care sunt cauzele acestei depresii?
nu stiu

#12
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,870
  • Înscris: 26.01.2010

 Starcraft11, on 09 octombrie 2018 - 21:08, said:

nope

There you go !
Prietenul asta al tau care se presupune ca te ajuta cu orice , nu ti-a sugerat sa-ti gasesti un job in loc sa-ti plateasca orele la psiholog?
Crede-ma , nu ai nevoie de psiholog ci de un job. Pana la urma cat crezi ca o sa te tina degeaba iubi ? Plus ca daca iti gasesti serviciu o sa faci cunostiita cu alte persoane si exista posibilitatea sa iti faci prietenii tai nu sa te vezi doar cu babalacii lui iubi.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 iamback, on 09 octombrie 2018 - 21:13, said:

Oricum ne cam dam cu parerea degeaba pentru ca nu stim toate detaliile.
Asta asa e, poate sa fie orice, inclusiv bagajul genetic...

#14
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,870
  • Înscris: 26.01.2010

 iamback, on 09 octombrie 2018 - 21:17, said:

Aolo Freud te-ai reincarnat deja? De unde stii de ce are nevoie, expertule? Ai studiat psihologia postarilor pe forum la Viena sau ce?

Ai toate detaliile la dispozitie , lasa copila in pace si nu o mai trage aiurea de limba.
Nush ce tip de relatie are cu tipul ala dar e clar ca trebuie sa iasa in lume , sa-si faca cercul ei de prieteni , sa poata sa se simta libera. Momentan e la mana lui , ce face mai tarziu cand o sa intre atat de mult in depresie incat incepe sa se certe cu el din orice kkt ? O sa-i faca ala vant si o ramana fata pe drumuri si fara prieteni.

Gatit, curatenie ,cumparaturi , iubit ....incepe sa devina plictisitor la un moment dat chiar daca ai bmw-ul lui iubi la dispozitie !

Btw ,sunt experta si am fost in situatia ei cu diferenta ca eu nu am intrat in depresie pentru ca aveam prieteni si familie. Primul job l-am luat din plictiseala. Si nici nu faceam curatenie sau gateam ca nu stiam .

Edited by Noua_pe_site, 09 October 2018 - 21:26.


#15
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018

 Noua_pe_site, on 09 octombrie 2018 - 21:23, said:


Ai toate detaliile la dispozitie , lasa copila in pace si nu o mai trage aiurea de limba.
Ba cum v-ati luat toti diplomele de psihologi pe youtube. Nu stii toate detaliile, nu o cunosti nu il cunosti pe prietenul ei, dar stii tu clar care e solutia problemelor ei. Daca te-ai fi uitat putin la ce posteaza ai fi stiut ca nu are nici Bacalaureatul.

#16
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Starcraft11, on 09 octombrie 2018 - 21:14, said:

nu stiu
Dar părerea ta despre această relație care e?

#17
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,870
  • Înscris: 26.01.2010
Nu stiu cine esti si de unde te-ai intors dar serios acum , tu cam de ce crezi ca e depresata si ce astepti sa-ti spuna fata ? Ca e venita de la tara dar se exprima si se comporta ca o oraseanca  ?  Ca nu a avut ocazia sa-si termine liceul pentru ca a fost cumparata pe 5 vaci , 3 oi si doua capre de catre iubi sau ce ?

Starcraft , de ce crezi ca ai nevoie sa mergi la psiholog si cine ti-a bagat prostia asta in cap ?

#18
sebannu1

sebannu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 09.01.2010

Ești în depresie și ai probleme cu piticii din cutia ucrainiana, nimic spectaculos pana aici.

Mărește chiria și pleca piticii singuri sau destrabaleaza-te împreună cu ei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate