Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Text-to-Speech Android

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Salutare. Cum fac sa "citesc" ziare, bloguri, si alte pagini web in limba romana si engleza? Am nevoie de o aplicatie de tip text to speech care sa nu-mi citeasca toate elementele din pagina ci doar titlurile si textul articolelor. Am gasit capabilitatea asta din intamplare pe un Nokia 1 cu Android Go Oreo al carui Google Go este absolut fantastic; e suficient de inteligent incat sa citesca doar titlul si continutul articolului  fara sa citeasca si alte alemente din pagina web! Cum fac sa am asta si pe un telefon Android normal?!  Am activat text-to-speech pe Samsung dar nu e ce vreau eu; practic trebuie sa selectez eu textul sau citeste alte elemente din pagina web ca pentru nevazatori. Multumesc.
https://www.theverge...g-feature-india

Edited by Fuserisk, 29 September 2018 - 20:52.


#2
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 21.03.2016
Allview AVI ii dai comanda citeste stirile.

#3
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Cea mai cunoscută unealtă pentru așa ceva e oferită chiar de Google și se numește Google Translate.

Alte aplicații asemănătoare care te-ar putea ajuta sunt : De aici îți alegi ce dorești (https://play.google....s romana&c=apps).

Succes !

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 Bahuru, on 29 septembrie 2018 - 21:28, said:

Allview AVI ii dai comanda citeste stirile.
Pe Samsung? Nokia? Posted Image AVI e compatibila doar cu telefoanele Allview!

#5
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001

 stlk, on 29 septembrie 2018 - 21:59, said:

Pe Samsung? Nokia? Posted Image AVI e compatibila doar cu telefoanele Allview!
Corect . Sau... https://www.cristian...avi-pe-telefon/

#6
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Avi e offtopic nu face ce am întrebat eu. Oricum sunt utilizator de un an deja de Google Home ce bate la dos orice Avi sau Amazon Alexa. Am nevoie de text-to-speech care sa fie suficient de inteligent incat sa nu citească orice din pagina sau să necesite selectarea in prealabil a textului ce urmează a fi vorbit. Aplicatia Google Go din Android Go face asta excelent! Nu înțeleg de ce google nu o face disponibila și pe androidul normal/full. Probabil din rațiuni comerciale.

Edited by Fuserisk, 30 September 2018 - 09:33.


#7
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
După ce mi-am pus contul Google pe telefon cu Android Go, Google Go Mi-am devenit accesibil și pe alt telefon cu Android normal! Magazin/Aplicațiile și jocurile mele/Biblioteca  Superrr?
LE
Pe Samsung

Edited by Fuserisk, 29 November 2018 - 11:44.


#8
dan-marius

dan-marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.09.2005

 Fuserisk, on 30 septembrie 2018 - 09:29, said:

Avi e offtopic nu face ce am întrebat eu. Oricum sunt utilizator de un an deja de Google Home ce bate la dos orice Avi sau Amazon Alexa. Am nevoie de text-to-speech care sa fie suficient de inteligent incat sa nu citească orice din pagina sau să necesite selectarea in prealabil a textului ce urmează a fi vorbit. Aplicatia Google Go din Android Go face asta excelent! Nu înțeleg de ce google nu o face disponibila și pe androidul normal/full. Probabil din rațiuni comerciale.
Nu e chiar atit de usor sa citesti elementele unei pagini web si sa decizi care contine textul articolului. Daca ar avea implementate regulile de la schema.org ar fi destul de simplu, dar nu toate site-urile implementeaza asa ceva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate