Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Cei doi proroci ai Apocalipsei sunt două biserici: Ortodoxia și Catolicismul

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
297 replies to this topic

#37
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ce vrei sa demonstrezi cu 666 in 2 conturi ? ai fost si tudorel 666

#38
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 legit10, on 29 septembrie 2018 - 19:55, said:

ce vrei sa demonstrezi cu 666 in 2 conturi ? ai fost si tudorel 666

tudorel666 a fost banat, deci este cont inactiv. Am deschis al doilea cont, care sa arate clar cine sunt, pentru a se vedea că nu mă dezic și nu mă ascund de cel ce am fost până acum.

Edited by Dorel666, 29 September 2018 - 19:57.


#39
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
perseverezi cu 666, de ce ?

te-ai inchinat lui 666, ai mintea muci

daca Isus nu face vreo minune cu tine, esti terminat

#40
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 legit10, on 29 septembrie 2018 - 18:03, said:

[ https://i.postimg.cc/fbwk25q1/Capture.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

fa-ti o idee cati sunt protestanti
Din aia 920 de milioane intre 600 milioane si 800 de milioane sunt penticostali
Protestantii nu sunt neo deci sunt ceva mai putini.

#41
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 legit10, on 29 septembrie 2018 - 19:59, said:

perseverezi cu 666, de ce ?


Pentru ca lumea să-și deschidă mintea și să facă diferența între ”semn” și ”număr”:

Apocalipsa 13:17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei, sau numărul numelui ei.

Apocalipsa 14:9 Apoi a urmat un alt înger, al treilea, şi a zis cu glas tare: „Dacă se închină cineva fiarei şi icoanei ei şi primeşte semnul ei pe frunte sau pe mână,

Apocalipsa 14:11 Şi fumul chinului lor se suie în sus în vecii vecilor. Şi nici ziua, nici noaptea n-au odihnă cei ce se închină fiarei şi icoanei ei şi oricine primeşte semnul numelui ei!
Apocalipsa 16:2 Cel dintâi s-a dus şi a vărsat potirul lui pe pământ. Şi o rană rea şi dureroasă a lovit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau icoanei ei.


Apocalipsa 19:20 Şi fiara a fost prinsă. Şi, împreună cu ea, a fost prins prorocul mincinos, care făcuse înaintea ei semnele cu care amăgise pe cei ce primiseră semnul fiarei şi se închinaseră icoanei ei. Amândoi aceştia au fost aruncaţi de vii în iazul de foc, care arde cu pucioasă.

Apocalipsa 20:4 Şi am văzut nişte scaune de domnie; şi celor ce au şezut pe ele li s-a dat judecata. Şi am văzut sufletele celor ce li se tăiase capul din pricina mărturiei lui Isus şi din pricina Cuvântului lui Dumnezeu şi ale celor ce nu se închinaseră fiarei şi icoanei ei şi nu primiseră semnul ei pe frunte şi pe mână. Ei au înviat şi au împărăţit cu Hristos o mie de ani.

După cum vezi, numărul fiarei apare doar pe mărfuri și nimeni nu se poate împotrivi primirii lui, pe câtă vreme semnul fiarei se pune pe mână sau pe frunte și poate fi refuzat. Deci, 666 nu este malefic, dar semnul fiarei este. Așa că lasă numărul în pace și cată să înțelegi semnul! De aceea mi-am pus 666 la id, pentru oameni simpli la minte, ca tine.

Apropo de ceea ce înseamnă ”semnul fiarei” sau ”numărul numelui ei”. Ai observat, la supermarket, că de câte ori cititorul de coduri nu poate citi codul, casiera introduce în casa de marcat numărul acelui cod? Deci mașina aceea nu poate cumpăra sau vinde decât dacă are ori codul de bare (semnul fiarei), ori numărul codului de bare (numărul semnului fiarei, adică).
Care este semnul fiarei, deci? CODUL DE BARE. Iar dacă semnul fiarei este codul de bare, care este numele fiarei? Este ”marfa”. Fiara este marfa! Și oricine transformă mâna lui într-o marfă, adică își vinde forța de muncă fiarei, primește semnul fiarei pe mâna lui. Și oricine își transformă mintea în marfă, primește semnul fiarei pe fruntea lui. Deci, nu vă mai vindeți forța de munca și mintea ca o curvă pe sine, nu vă mai vindeți trupul de dragul banilor, bogăției și faimei! Slujiți lui Dumnezeu, nu banilor! Nu vă mai vindeți trupul: nici mintea și nici mâna!
Amin

Edited by Dorel666, 29 September 2018 - 20:16.


#42
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 19:48, said:

Da, pentru că trupul celor două biserici este Protestantismul, pe câtă vreme Duhul și Sufletul sunt Ortodoxia și Catolicismul și ele sunt vii.
Poți să reformulezi?
Nu de alta, dar să nu sune a bătaie de joc.

#43
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 ericmario, on 29 septembrie 2018 - 20:16, said:

Poți să reformulezi?
Nu de alta, dar să nu sune a bătaie de joc.

Poate pentru protestanți trupurile moarte sunt spurcăciune, dar noi, ortodocșii, ne băgăm morții în biserică, înainte de a-i îngropa, și îi îngropăm lângă biserică, deci considerăm trupurile lor sfinte. De aceea și avem moaște pe care le sărutăm cu pioșenie și în care credem că încă este Duhul lui Dumnezeu, Cel care le ține neputrezite și frumos mirositoare. Deci, unde-i bătaia de joc?!

Reformulând: protestantismul este trupul mort al Bisericii de pe pământ, pentru că refuză să lase să intre în el Sufletul și Duhul său, care sunt Ortodoxia și Catolicismul. Când nu va mai refuza, va învia. Până atunci, însă, va fi ținut neputrezit de Duhul lui Dumnezeu.

Edited by Dorel666, 29 September 2018 - 20:26.


#44
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 legit10, on 29 septembrie 2018 - 19:46, said:

in viata mea nu am vazut un om mai gresit in a interpreta biblia, nu am crezut ca este posibil..si asta e dorel 666 (ti-ai vandut sufletul ?)

Păi băi vericule, mai înainte ziceai că eu sunt cel mai nepregătit de pe aria asta de religie și spiritualitate în domeniul Bibliei, acum zici că Dorel, păi hotărăște-te, sau nu mai știi nici tu... :)

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 19:48, said:

Da, pentru că trupul celor două biserici este Protestantismul, pe câtă vreme Duhul și Sufletul sunt Ortodoxia și Catolicismul și ele sunt vii.

Cum să fie Protestantismul trupul Catolicismului și Ortodoxiei, când Protestantismul se trage din Catolicism, nu invers?!

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 19:56, said:



tudorel666 a fost banat, deci este cont inactiv. Am deschis al doilea cont, care sa arate clar cine sunt, pentru a se vedea că nu mă dezic și nu mă ascund de cel ce am fost până acum.

Bravo, așa da! :)

 Signed_on_ice, on 29 septembrie 2018 - 20:04, said:


Din aia 920 de milioane intre 600 milioane si 800 de milioane sunt penticostali
Protestantii nu sunt neo deci sunt ceva mai putini.

Nu cred că pot fi atât de mulți penticostali! :)

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 20:12, said:



Pentru ca lumea să-și deschidă mintea și să facă diferența Ă®ntre ”semn” și ”număr”:

Apocalipsa 13:17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei, sau numărul numelui ei.

Apocalipsa 14:9 Apoi a urmat un alt Ă®nger, al treilea, şi a zis cu glas tare: „Dacă se Ă®nchină cineva fiarei şi icoanei ei şi primeşte semnul ei pe frunte sau pe mână,

Apocalipsa 14:11 Şi fumul chinului lor se suie Ă®n sus Ă®n vecii vecilor. Şi nici ziua, nici noaptea n-au odihnă cei ce se Ă®nchină fiarei şi icoanei ei şi oricine primeşte semnul numelui ei!
Apocalipsa 16:2 Cel dintâi s-a dus şi a vărsat potirul lui pe pământ. Şi o rană rea şi dureroasă a lovit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se Ă®nchinau icoanei ei.


Apocalipsa 19:20 Şi fiara a fost prinsă. Şi, Ă®mpreună cu ea, a fost prins prorocul mincinos, care făcuse Ă®naintea ei semnele cu care amăgise pe cei ce primiseră semnul fiarei şi se Ă®nchinaseră icoanei ei. Amândoi aceştia au fost aruncaţi de vii Ă®n iazul de foc, care arde cu pucioasă.

Apocalipsa 20:4 Şi am văzut nişte scaune de domnie; şi celor ce au şezut pe ele li s-a dat judecata. Şi am văzut sufletele celor ce li se tăiase capul din pricina mărturiei lui Isus şi din pricina Cuvântului lui Dumnezeu şi ale celor ce nu se Ă®nchinaseră fiarei şi icoanei ei şi nu primiseră semnul ei pe frunte şi pe mână. Ei au Ă®nviat şi au Ă®mpărăţit cu Hristos o mie de ani.

După cum vezi, numărul fiarei apare doar pe mărfuri și nimeni nu se poate Ă®mpotrivi primirii lui, pe câtă vreme semnul fiarei se pune pe mână sau pe frunte și poate fi refuzat. Deci, 666 nu este malefic, dar semnul fiarei este. Așa că lasă numărul Ă®n pace și cată să Ă®nțelegi semnul! De aceea mi-am pus 666 la id, pentru oameni simpli la minte, ca tine.

Apropo de ceea ce Ă®nseamnă ”semnul fiarei” sau ”numărul numelui ei”. Ai observat, la supermarket, că de câte ori cititorul de coduri nu poate citi codul, casiera introduce Ă®n casa de marcat numărul acelui cod? Deci mașina aceea nu poate cumpăra sau vinde decât dacă are ori codul de bare (semnul fiarei), ori numărul codului de bare (numărul semnului fiarei, adică).
Care este semnul fiarei, deci? CODUL DE BARE. Iar dacă semnul fiarei este codul de bare, care este numele fiarei? Este ”marfa”. Fiara este marfa! Și oricine transformă mâna lui Ă®ntr-o marfă, adică Ă®și vinde forța de muncă fiarei, primește semnul fiarei pe mâna lui. Și oricine Ă®și transformă mintea Ă®n marfă, primește semnul fiarei pe fruntea lui. Deci, nu vă mai vindeți forța de munca și mintea ca o curvă pe sine, nu vă mai vindeți trupul de dragul banilor, bogăției și faimei! Slujiți lui Dumnezeu, nu banilor! Nu vă mai vindeți trupul: nici mintea și nici mâna!
Amin

Păi asta înseamnă atunci, că nu mai avem voie să muncim, o să murim de foame, după raționamentul tău! Nu crezi?! :)

#45
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 20:23, said:

Poate pentru protestanți trupurile moarte sunt spurcăciune, dar noi, ortodocșii, ne băgăm morții în biserică, înainte de a-i îngropa, și îi îngropăm lângă biserică, deci considerăm trupurile lor sfinte. De aceea și avem moaște pe care le sărutăm cu pioșenie și în care credem că încă este Duhul lui Dumnezeu, Cel care le ține neputrezite și frumos mirositoare. Deci, unde-i bătaia de joc?!

Reformulând: protestantismul este trupul mort al Bisericii de pe pământ, pentru că refuză să lase să intre în el Sufletul și Duhul său, care sunt Ortodoxia și Catolicismul. Când nu va mai refuza, va învia. Până atunci, însă, va fi ținut neputrezit de Duhul lui Dumnezeu.
Ok, e viziunea ta, o respect.
Posted Image

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 20:23, said:


Reformulând: protestantismul este trupul mort al Bisericii de pe pământ, pentru că refuză să lase să intre în el Sufletul și Duhul său, care sunt Ortodoxia și Catolicismul. Când nu va mai refuza, va învia. Până atunci, însă, va fi ținut neputrezit de Duhul lui Dumnezeu.
Ce-i cu rahatul ăsta?
Cum poți să slujești la doi stăpâni?
Tu te-ai văndut pe 2 arginți. Maxim.

Protestantismul e ce? Ti-a șoptit ție Dumnezeu ceva în privința asta, sau?

#46
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 heart_of_ice, on 29 septembrie 2018 - 21:12, said:


Cum să fie Protestantismul trupul Catolicismului și Ortodoxiei, când Protestantismul se trage din Catolicism, nu invers?!



Pentru că este scris:

Evrei 10:5 De aceea, când intră în lume, El zice: „Tu n-ai voit nici jertfă, nici prinos, ci Mi-ai pregătit un trup;

și deasemenea:

Ieremia 1:5 „Mai înainte ca să te fi întocmit în pântecele mamei tale te cunoşteam şi mai înainte ca să fi ieşit tu din pântecele ei, Eu te pusesem deoparte şi te făcusem proroc al neamurilor.”

După cum vezi, trupul vine în urma duhului și sufletului, nu înaintea lor.

#47
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Tudorele, problema ta e că nu știi sa te oprești în a da citate din VT.
Ortodocșii au dificultăți în a te urmări...

#48
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 heart_of_ice, on 29 septembrie 2018 - 21:12, said:

Păi asta înseamnă atunci, că nu mai avem voie să muncim, o să murim de foame, după raționamentul tău! Nu crezi?! Posted Image

Ba asta înseamnă să-ți cauți o meserie liberă, care să nu implice vinderea mâinii și minții tale fiarei. Eu, de exemplu, m-am făcut terapeut maseur, adică liber profesionist și m-am pus în slujba oamenilor, dar păstrându-mi libertatea. Că mă duc și cumpăr mărfuri de la supermarket, aceasta nu contează, pentru că este scris că de a vinde și cumpăra cu semnul și numărul fiarei, nimeni nu scapă. Dar de punerea semnului fiarei pe mână sau pe frunte se poate scăpa. Nu același lucru se întâmplă cu cei care lucrează în marile corporații, fie că-i vorba de magazine, fie de fabrici industriale sau agricole. Aceia sunt sclavi, chiar dacă li se pare că se lăfăiesc în bogăție. Pentru că nu-și mai permit să zică ce vor, să gândească ce vor, să facă ce vor. Își vând, efectiv, sănătatea fizică și mentală și vând trupul lui Hristos, care este trupul  lor și templu al Duhului Sfânt, pe 30 de arginți, adică plata unui ogor, dar un ogor al sângelui, că-l plătesc cu sângele lor. Cu sângele burdihanului lor pe care și-l vor sparge când vor cădea din înălțimea unde s-au spânzurat.

 ericmario, on 29 septembrie 2018 - 21:45, said:

Tudorele, problema ta e că nu știi sa te oprești în a da citate din VT.
Ortodocșii au dificultăți în a te urmări...

Ortodocșii au dificultăți în a urmări tot ce ține de Biblie, pentru că nu o prea citesc. Și aceasta-i problema lor, nu a mea! Dar sper să o remediem până la urmă. Și aici ar trebui să intervină protestanții, dacă nu și-ar lua-o în cap că-s deștepți și înțelepți, iar ceilalți sunt proști și nebuni.

Edited by Dorel666, 29 September 2018 - 21:49.


#49
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 ericmario, on 29 septembrie 2018 - 21:37, said:

Ce-i cu rahatul ăsta?
Cum poți să slujești la doi stăpâni?
Tu te-ai văndut pe 2 arginți. Maxim.

Protestantismul e ce? Ti-a șoptit ție Dumnezeu ceva în privința asta, sau?

La ce ”doi stăpâni” te referi?

Și nu mi-a șoptit Dumnezeu nimic, ci strigă în Scriptură:

Matei 5:19 Aşa că oricine va strica una din cele mai mici din aceste porunci şi va învăţa pe oameni aşa va fi chemat cel mai mic în Împărăţia cerurilor; dar oricine le va păzi şi va învăţa pe alţii să le păzească va fi chemat mare în Împărăţia cerurilor.

Și toți știm că protestanții sunt cei care strică poruncile lui Dumnezeu și învață așa (stricat). Ceea ce înseamnă că sunt cei  mai mici în Împărăția cerurilor. Pe câtă vreme ortodocșii și catolicii păzesc și învață și pe alții să le păzească, deci sunt cei mai mari. Dar atât cei mai mari, cât și cei mai mici, formează o singură Împărăție. Și Împărăția are un singur stăpân, atât al celor mari, cât și al celor mici. Așa că, de unde doi stăpâni?!

 heart_of_ice, on 29 septembrie 2018 - 21:12, said:

Păi asta înseamnă atunci, că nu mai avem voie să muncim, o să murim de foame, după raționamentul tău! Nu crezi?! Posted Image

De exemplu, mai nou, fiara ne cere să ne închinăm ei, acceptând homosexualitatea, transsexualitatea și toate perversiunile sexuale ca pe ceva normal, dacă vrem să beneficiem în continuare de ”toate bogățiile lumii”. A nu merge la vot sau a merge și a vota pentru familia anormală, înseamnă a accepta să te închini ei! Domnia ta ce alegi?

Edited by Dorel666, 29 September 2018 - 22:08.


#50
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 18:58, said:

Deci, dacă adunăm la 485 numărul de 1260 de zile (ani de zile), obținem anul 1745, adică până în acel an cei doi ”proroci” au prorocit îmbrăcați în sac și cenușă. Ce se întâmplă după acel an, adică în anul următor, 1746? ”Fiara care se ridică din adânc” îi ucide. Cine-i ”fiara care se ridică din adânc”? Citește și  miră-te:

greu cu aritmetica asta, care se bagă peste ”strălucite” argumentații teologice:
485+1260/365=488 sau 489, după cum vrei să socotești acea juma de an care rămâne rest la împărțire

În rest argumentațiile tale sunt la fel de bune și raționale că și cu logica stai la fel de bine ca și cu aritmetica.

Edited by DaculScoril0, 30 September 2018 - 03:57.


#51
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 22:08, said:


Și toți știm că protestanții sunt cei care strică poruncile lui Dumnezeu și învață așa (stricat).
Serios? Asta ai hotărât tu cu de la tine putere?
Ce porunci strică protestanții? (chiar m-ai făcut curios)

 Dorel666, on 29 septembrie 2018 - 22:08, said:

De exemplu, mai nou, fiara ne cere să ne închinăm ei, acceptând homosexualitatea, transsexualitatea și toate perversiunile sexuale ca pe ceva normal, dacă vrem să beneficiem în continuare de ”toate bogățiile lumii”. A nu merge la vot sau a merge și a vota pentru familia anormală, înseamnă a accepta să te închini ei! Domnia ta ce alegi?
Stai liniștit că nu-i nimic nou în treaba asta.
Că ai descoperit tu abia acum apa caldă, e altceva.

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 ericmario, on 30 septembrie 2018 - 06:49, said:

Ce porunci strică protestanții? (chiar m-ai făcut curios)
porunca a 4-a si  porunca a 6-a.

in plus, ortodoxia face cu bolta si pe porunca a 2-a. :)

#53
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ca ortodox, trebuie să ai o anumită doză de tupeu să acuzi pe alții că strică poruncile.
Altfel nu-mi explic de unde vine atitudinea asta sfidătoare, fățărnicia asta.
Adică serios? Voi (noi, că și eu sunt ortodox) pupați și vă închinați la moaște, la chip cioplit.
Pentru voi Sfânta Tradiție(?!) e mai importantă decât Cuvântul Domnului (biblia).
Și tot protestanții sunt cei care strică poruncile???

Voi sunteți cei care faceți pelerinaje la mormântul lui Arsenie Boca pe care în necunoașterea voastră fals îl numiți "Sfântul Ardealului" sau "Sfântul de la Prislop".
Ei bine, Sfântul de la Prislop e Ioan de la Prislop, și e îngropat la câțiva metri de Arsenie Boca, dar nici un popâ, nici un episcop, nici un prea-fericit, ultra-fericit nu are interes să vă spună nimic, pentru că totul e o industrie.
Foamea de bani e mare în BOR.
Dar aroganța e de zeci de ori mai mare.

Protestanții strică poruncile?
Da, vor arde în iad adventiștii pentru păstrarea sabatului sâmbăta.
Vor arde în iad baptiștii pentru păstrarea botezului.
Vor arde în iad penticostalii pentru vorbirea în limbi.

În schimb ortodocșii corupți și catolicii pedofili merg prin definiție în Impărăția Cerurilor.
Și de ce?
Păi degeaba, sau pentru că au avut norocul să se nască într-o familie ortodoxă-catolică.

Doamne iartă-mă, m-am enervat.

Edited by ericmario, 30 September 2018 - 07:19.


#54
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dorele, biblia nu este pentru invatati, visatori, poeti..biblia este pentru oameni simpli...nu trebuie sa descoperi chichite..nu puteti intelege adevarul pentru ca doare, renuntati la bogatii ca saracii sa aiba si ei ceva

sunt oameni pe strazi, copii , batrani, Dumnezeu ne va cere socoteala pentru ca noi ne vedem doar de noi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate