Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

IPhone XS si XS Max

  • Please log in to reply
2225 replies to this topic

#1009
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018

 warchilde, on 02 mai 2019 - 16:16, said:

@abac: s10-le ala care ia foc? Posted Image) dupa galaxy fold care functioneaza maxim 2 zile?

Link catre un site de stiri care informeaza despre S10 care ia foc?

#1010
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
https://bgr.com/2019...msung-response/

#1011
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018
Pe ala l-am gasit si eu cu google. Un singur caz izolat pe care Samsung nu si-l asuma.

Uite o stire de fix aceeasi valoare: https://www.digitalt...re-emits-smoke/



Un link CNN, BBC care sa semnazele macar 10 cazuri?  Pe astea le-as crede.

De BGR nici wikipedia nu a auzit.

Edited by abac, 02 May 2019 - 20:07.


#1012
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

 warchilde, on 02 mai 2019 - 19:49, said:

stand la piscina doar in slip si cu ceasul la mana, fara telefon, fara portofel, fara stres... bei o bere, dai cu ceasul, distractie :D
😂😂😂

#1013
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
nu stiu cine a auzit si cine nu, eu ii urmaresc destul de atent, nu prea dau tampenii.
Da, e un singur caz momentan, dar e un semnal de alarma si eu as mai astepta sa vad daca evolueaza sau nu. Insa nu e domeniul meu, nu ma pasioneaza nimic de la android si in ultimul rand m-ar pasiona samsung, am vrut sa te atentionez ca s-ar putea sa existe o problema, fiind un raport foarte recent. La ala cu xs max nu a urmat nimic, l-am urmarit la timpul lui si pe ala si dupa ce m-am convins ca nu se intampla nimic, l-am cumparat :))

#1014
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005
Depinde de gusturi si nevoi. Pe unii ii coafeaza mai mult samsung, pe altii iphone. Dar niciunul nu e telefonul perfect sau peste celalalt la toate capitolele.

#1015
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

 silviu03, on 02 mai 2019 - 19:53, said:

Pai si de obicei stai altfel?adica in blugi?sau cum?bine eu as interzice slipul la barbati Posted Image
Cele pe care le ai enumerat tu stau in geanta consoartei,sau intr un ghiozdan.
da, stau altfel, fara ceas ca n-are nicio utilitate pentru mine momentan Posted Image)
iar cele enumerate n-or sa mai stea in vreo geanta/ghiozdan, or sa stea direct acasa/la hotel. Fara grija ca trebuie sa stai cu ochii pe geanta/ghiozdan sa nu ramai fara toate minunile Posted Image)

@jericho evident, nu am zis altceva si nici n-ar fi locul pentru nesfarsita comparatie :)). Am spus doar ca un anumit model s-ar putea sa aiba o problema, sa fie atent colegul care se gandea sa-l cumpere.

Edited by warchilde, 03 May 2019 - 09:11.


#1016
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Salutare. Am cumparat ieri un XS de 64 GB venind de pe Android, l-am folosit cam o ora si mi-am dat seama ca nu ma voi obisnui cu el. Problema e ca nu stiu exact la ce pret sa il vand pentru ca nu am mai avut iPhone si nu cunosc prea bine piata, iar olx nu stiu daca e neaparat un reper. Ma puteti ajuta?

#1017
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,382
  • Înscris: 28.10.2018

 in10se_l1fe, on 05 mai 2019 - 08:49, said:

Salutare. Am cumparat ieri un XS de 64 GB venind de pe Android, l-am folosit cam o ora si mi-am dat seama ca nu ma voi obisnui cu el. Problema e ca nu stiu exact la ce pret sa il vand pentru ca nu am mai avut iPhone si nu cunosc prea bine piata, iar olx nu stiu daca e neaparat un reper. Ma puteti ajuta?

Il pui la vanzare la pretul de achizitie minus 10-15% factorul second hand.

Daca nu il vinzi intr-o saptamana, scazi pretul. Samd.

#1018
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
L ai cumparat din magazin?

#1019
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
@abac Multumesc.

@silviu03 Este cumparat de la iStyle si nu pot sa il returnez.

#1020
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Din pacate vei pierde o suma maricica,nu cred ca ai cum sa iei mai mult de 4000-4200 lei pe el.

#1021
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

 in10se_l1fe, on 05 mai 2019 - 08:49, said:

Salutare. Am cumparat ieri un XS de 64 GB venind de pe Android, l-am folosit cam o ora si mi-am dat seama ca nu ma voi obisnui cu el. Problema e ca nu stiu exact la ce pret sa il vand pentru ca nu am mai avut iPhone si nu cunosc prea bine piata, iar olx nu stiu daca e neaparat un reper. Ma puteti ajuta?
Mi e mi au trebuit doua saptamani de butonare intensiva cand am trecut de la Android la IOS
Acum nu as concepe sa ma intorc inapoi.
In o ora nu ai cum sa te obisnuiesti

Oricum vei pierde bani la revanzare,incearca sa te obisnuiesti cu el cateva zile si vei fi castigat pe doua fronturi,IOS stabil si  ani investiti intr-un lucru de calitate
Multi din cei de pe aici sunt fosti utilizatori de Android care cu putina rabdare au trecut la IOS.

Edited by cruiser71, 06 May 2019 - 06:10.


#1022
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
@cruiser71 Da, am decis pana la urma sa il mai tin o perioada ca sa incerc sa ma acomodez, pentru ca are si destule puncte pozitive. Multumesc pentru sfaturi.

#1023
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Sincer sa fiu asta vroiam sa iti recomand si eu. Sa ii mai dai o sansa, pentru ca pierzi o groaza de bani la revanzare acum. Foloseste-l si o sa vezi ca nu e dracul chiar atat de negru.

#1024
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
O baza de date cu toate ofertele de eSIM pentru telefoanele noastre : https://esimdb.com . Selectati tara si va spune si optiuni aveti si la ce costuri.

 Catean, on 06 mai 2019 - 17:44, said:

O baza de date cu toate ofertele de eSIM pentru telefoanele noastre : https://esimdb.com . Selectati tara si va spune si optiuni aveti si la ce costuri.


Observ un nou provider care ofera urmatoarea functie :

MTX Connect offers Free Chat Option with which you get to use many chat apps for free of charge. It is automatically activated for 30 days from the SIM card activation. It will be extended for 90 days with every balance top-up you make. It works without an active data plan and even with zero credit balance on the account. Supported chat apps are Telegram, WhatsApp. WeChat, Viber and LINE.

Mi se pare incredibil sa ai free WhatsUp la nivel planetar for free.

#1025
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

 in10se_l1fe, on 06 mai 2019 - 08:31, said:

@cruiser71 Da, am decis pana la urma sa il mai tin o perioada ca sa incerc sa ma acomodez, pentru ca are si destule puncte pozitive. Multumesc pentru sfaturi.
IOS pare complicat la inceput fata de Android,dar dupa ce te inveti cu el o sa vezi ca este mai simplu defapt.
Este mai restrictiv intradevar,dar acele limitari(widgeturi,descarcare de imagini sau tonuri de apel de oriunde...etc)sunt facute pt.protectia contra virusilor,fluiditatea functionarii,durata bateriei...
Cel mai important este faptul ca vei avea up-date de soft ,multi ani de acum incolo....Android te uita repede ca sa cumperi un alt tel...


#1026
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Are cineva husa din link? https://www.mobiledi...x2r203s2w2.html

Caut o husa/carcasa, care sa fie subtire si flexibila. Am mai citit discutiile de aici si am vazut ca multi ati evitat-o pe cea Silicon Case a lui Apple.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate