Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Folie+husa S9

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bLue795

bLue795

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2018
Salut! Imi poate recomanda cineva o folie si o husa pentru s9? ceva de la altex sau emag (sau cu livrare acasa).
Pt. folie ma gandeam la una smart protection dar am vazut mai jos un topic la un baiat ca i s-a adunat praf si se vede urat. nu vreau sa patesc! :D Sa aleg una de sticla sau sa merg pe una alien surface ?
Iar pentru husa, doar pentru spate, nu foarte groasa, sa imi faca telefonul tanc.
Voi ce ati pus/ ati pune ?

#2
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
E ca si cum ti-ai lua o masina sport noua si ti-ai pune husa peste ea, sa n-o arda soarele... (husa cu numerele scrise, sa nu ti-o fure derbedeii :D ).

#3
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008
In cazul meu (S9+), husa originla Samsung plus folie (sticla) curbata de protectie. Si incerci sa ai grija de el.... ca exista si persoane care il mai tin in buzunar impreuna cu cheile de masina/casa sau alte maruntisuri.

In rest e chestie de gust. E plina piata/netul cu tot felu de huse. La fel am procedat si cu mai vechiul S7 edge. Si in ziua de azi e ca nou.

#4
bLue795

bLue795

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2018
@Quantum imi place sa am grija de lucrurile mele. :D cine stie cum se zgarie sau ceva.

@chris_dvb am avut un s4, la care am renuntat de ceva timp. si dupa 2 ani era ca nou. husa ta este alcantara ? ma uitam la ea dar mi se pare ca e dintr-un fel de piele intoarsa si ma gandeamsa nu se murdareasca sau ceva.. si mai e ceva de silicon.. cred ca o sa merg sa le ”pipai” in magazin sa vad..
cat despre foilie cred ca pana la urma o sa merg la un gsm ceva si o pun acolo. o intrebare- fiind curbata folia , cu husa, nu s-a dezlipit ? am citit pe emag la unii ca asa li s-a intamplat lor..

#5
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Mi s-a dezlipit mie folia pe fata la S9+, nu era de sticla ci folie normala. Acum il tin fara, iar pe spate am un skin, de care m-am plictisit totusi.
Am si husa alcantara dar nu o folosesc, nu suport husele la telefoane dar tot cumpar cate una cand schimb telefonul, in speranta ca o sa le folosesc, dar ajung in sertar dupa 1 saptamana :)

#6
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008
@bLue795

e exact asta din fotografie.

Attached File  original-silikon-hülle-samsung-s9-plus.jpg   67.05K   10 downloads


Pe dinafara este ca un fel de silicon, gumat. Dar pe dinauntru se simte o forma "tare". Apoi nu stiu exact ce e...plastic probabil. In orice caz, sta bine pe telefon. Din cand in cand o curat cu un servetel umed/desinfectant.

E ok. Nici mie nu imi place folie si husa pe telefon, dar vreau cu orice pret sa-l protejez de zgarieturi, etc.... Imi place sa le pastrez, sa arate bine. Incepand de la S3, S5, S7 edge...toate arata impecabil...Am colectie. Posted Image

Edited by chris_dvb, 28 September 2018 - 13:03.


#7
bLue795

bLue795

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2018
O sa merg sa ma uit. Sunt curios de cea alcantara cum este/ cum se simte. daca nu imi place o sa merg tot pe una cum este a ta, de silicon.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate