Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange aduce în România brandul Xiaomi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Iti negociezi pretul la telefon si abonament la retentie.

#20
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View PostHider141, on 27 septembrie 2018 - 11:02, said:


Esti sigur? Adica i-ai contactat pe cei de la Xiaomi si ti-au confirmat asta?


BLACK TECH GROUP

Este companie romaneasca cu actionariat si capital 100% chinezesc, parte a grupului Fujian HongYu
Electronic Technology Co Ltd (cu o cifra de afaceri de 3,3mld $ in 2017).
Compania Black Tech Group a fost infiintata in luna februarie 2018 avand ca unic obiect de activitate – distributia de produse marca Xiaomi in Romania.

Xiaomi Inc.

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ce vechituri sinistre, xiaomi a scos mi8, mi8 se, A2, pocophone iar intarziaii de la orange se lauda cu redmi note 5 model pe care il are deja toata lumea interesata in buzunar
cat despre preturi, ma abtin

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cumpărarea oricărui model de telefon, de la oricare operator din România, prin prelungirea abonamentului, este cea mai proastă afacere pentru utilizator şi cea mai bună pentru operator. Utilizatorul plăteşte telefonul cât nu face, în perioada contractuală, iar operatorul se asigură cu un abonat stabil, căruia sigur îi va lua banii pe perioada contractuală.
Am făcut şi eu aşa, dar cu un telefon adevărat (Note 4), nu Xiaomi. M-am bucurat fiindcă l-am luat cu 1100 de lei, când el "la liber" era 3000 de lei, dar apoi am aflat că, pe perioada celor 2 ani, am plătit pe el cât nu făcea nici atunci şi, cu atât mai mult, nici acum.
Telefoanele bune vor fi întotdeauna scumpe, indiferent de brand.

Dar cu adevărat cea mai bună afacere - tot pentru operator - este oferirea gratuită a unui telefon în schimbul prelungirii abonamentului.
Nu ştiu cum e la Orange, dar la Vodafone un abonament nu este menţinut mai mult de un an în ofertă. Astfel, indiferent pentru ce model de telefon faci prelungire, vei fi nevoit să treci la un abonament mai scump, mereu mai scump.

Edited by PSC, 27 September 2018 - 11:45.


#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostGingisHan2015, on 27 septembrie 2018 - 10:40, said:

Cum il aduce Orange cand eu l-am luat din aprilie din Flanco,  nu inteleg ?
Adica il aduc ei in oferta lor.

#24
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E o exprimare confuza cata vreme el este in Romania .In fine, nu e ceva neobisnuit pe softpedia .Nu il aduce Orange acum in premiera pe tara, cum reiese din titlu .

#25
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Mda, au deschis relativ târziu taraba. Alții vând modele actuale (Mi A2, Mi A2 Lite, Mi 8 și derivatele) însă poate le vor aduce și pe acestea în timp util la prețuri bune…

#26
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

View Postdanyel61, on 27 septembrie 2018 - 10:47, said:

Mi MIX 2S mi-l ofera orange la 350,75€ cu o reducere de 8,25€ (puncte) la prelungirea abonamentului meu ME de 11€ pe doi ani, deci cam 1600 lei. La liber l-am gasit de la 1860 lei.
Deci, care ar fi motivul sa ma leg la cap pe 2 ani ?
Unii prefera sa-l plateasca in rate cu abonamentul

#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostGingisHan2015, on 27 septembrie 2018 - 11:52, said:

E o exprimare confuza cata vreme el este in Romania .In fine, nu e ceva neobisnuit pe softpedia .Nu il aduce Orange acum in premiera pe tara, cum reiese din titlu .
E o exprimare alambicata dar asta e... au spus primul operator telecom, de aia zic ei premiera, pe piata desigur ca e demult.
A mai vazut cineva telefonul din acest brand la Voda, Digi sau Telekom ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate