Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Achizitie imprimanta CISS doar pentru poze....

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
fox212

fox212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 15.09.2018

 ionutz_joe2009, on 25 septembrie 2018 - 22:06, said:

Nu stiu, mie mi-a spun o persoana , care vinde aparatura pt printari de tot felul sau pe orice(avea tot felul de  aparate , de 15 plus mii de euro bucata).Asa mi-a spus, am intrebat daca se usuca( pbl descrisa  aici prin postul 2-4, mi-a confirmat ca nu se intampla nimic si ca ar trebui folosita la 2 zile.

Insasi firma iti recomanda printrea periodica tocmai ca sa nu ai probleme.
Eu iti zic din propria-mi experienta.
Lasa ce zice nenea vanzatorul, ca nici eu n-am avut un shit, dar nu asta e problema, ci faptul ca poti printa o data pe saptamana pt. mai multa siguranta.
Ti-am zis, cateva saptamani n-am scos nimic din ea, si mergea brici.

#20
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Probabil ca depinde mult si de cerneala.

Nu cred ca a vrut neaaparat sa ma duca in eroare pt ca pt ce am cumparat de acolo mi-a facut chiar si instructatj.

Edited by ionutz_joe2009, 25 September 2018 - 22:18.


#21
fox212

fox212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 15.09.2018
ceneala si cartusurile originale, desigur.

#22
fox212

fox212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 15.09.2018

 ionutz_joe2009, on 25 septembrie 2018 - 22:16, said:

Probabil ca depinde mult si de cerneala.

Nu cred ca a vrut neaaparat sa ma duca in eroare pt ca pt ce am cumparat de acolo mi-a facut chiar si instructatj.

N-am zis ca ar fi fost de rea credinta, el te-a avertizat asupra problemei, doar ca a exgerat putin.
Cand am cumparat alta imprimanta (alta marca), se oferea cadou cerneala.
L-am intrebat pe vanzator daca cartusurile sunt pline, si mi-a raspuns ca sunt doar pe jumate, asa, de prima printare.
Rahat! Cand le-am bagat si verificat, erau full, nene.
Crezi ca are rost sa te mint?

#23
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,672
  • Înscris: 03.12.2014

 awlex, on 24 septembrie 2018 - 06:16, said:

Pai ce probleme si ce griji tia adus Epson? Hiti vad ca se gasesc greu prin magazine si sunt ca si DNP super scumpe.
trebuie alimentată des cu hârtie, cam 50 de coli poți pune odată.
Se mai înfundă.
Trebuie să ai grijă să o alimentezi cu cerneală și să resetezi codurile de cerneală înainte de eveniment
Este lentă.
mai mânjește pozele, trebuie să ai grijă să o cureți.

Nici una din grijile astea nu le ai cu o imprimantă cu sublimare.

Edited by DaculScoril0, 25 September 2018 - 23:39.


#24
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Eu zic sa nu te zgarcesti, mai ales ca e pentru photobooth. Trebuie sa scoti pozele rapid si fara batai de cap, sa ai incredere in imprimanta. Ca daca ti se blocheaza/strica fix cand esti la un eveniment, ti se duce dracu' tot evenimentul si toata reputatia. Stau invitatii langa tine dupa poze si tu nu le poti printa.
Eu as incerca cu Epson sa fac treaba asta doar daca stiu ca e de incredere, pe termen lung. Adica sa ai recomandari de la profesionisti, nu de la "Georgel" de pe emag, care printeaza 10 poze pe zi la xerox-ul din coltul strazii.
Eu am lucrat cu imprimanta DNP si nu m-a lasat niciodata, si printat poze multe. Cere o oferta de la distribuitorul oficial din Romania > cardcolor.ro . 1400 de poze sunt cam 650 lei la ei, din ce stiu eu. Macar ca o comparatie, sa stii toate avantajele si dezavantajele pentru fiecare imprimanta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate