Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Kron Tower brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
fantomel10

fantomel10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.05.2016
Salut.stie cineva mai multe detalii despre kron tower? Investitorii sunt seriosi?
Care este modul de cumparare al apartamentului in stadiul de proiect.(sau locatie inca neterminata).platesti avans gen 15% sau doar faci un act de rezerare de 500-1000 euro?
Mi-as lua si eu un apartament aici, dar mi-e teama sa dau avans asa aiurea.
Garantia ca ei termina blocul mi-o ofera mama😁!

Multumesc anticipat!!!

#2
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
misto publicitate

#3
fantomel10

fantomel10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.05.2016
Ba decat sa ti pierzi timpul raspunzandu-mi aiurea mai bine te iei cu mainile de fund si sari in sus.

Am nevoie de informatii clare, concrete.am zis sa intreb poate cineva(mai dragut ca tine) m-i le ofera.

#4
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,816
  • Înscris: 30.11.2017
Braşov, oraş de deal - depresiune puternic poluat şi cu o umezeală dinaia care-ţi merge în oase mai după înaintarea în vârstă. Depresiunea aia îşi spune cuvântul prin faptul că acumulează aerul rece şi poluanţii, CO2 -ul, smogul totul. Vântul bate pe deasupra. Asta se exlică prin densitatea mai mare a CO2-ului, noxelor, poluantilor şi aerului rece comparativ cu aerul normal.

Frigul vine din august şi pleacă în mai. Uite-te pe hartă să vezi că acolo sunt 8 grade acum si 7 la Predeal, concomitent in alte părţi ale tării sunt 20.  Nu aş alege sub nici o formă. Poate să facă şi mama omida blocuri şi vile acolo.

Se merită doar dacă ai deja loc de muncă pe la multinationalele de pe acolo. De fapt si-n iad te poţi muta dacă acolo ai loc de muncă.

Edited by cipri2bau, 21 September 2018 - 19:46.


#5
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
BA , o sa vezi tu ce raspunsuri o sa primesti, nu de alta dar au mai fost si altii care au "cautat " info

 fantomel10, on 21 septembrie 2018 - 19:37, said:

Ba decat sa ti pierzi timpul raspunzandu-mi aiurea mai bine te iei cu mainile de fund si sari in sus.

Am nevoie de informatii clare, concrete.am zis sa intreb poate cineva(mai dragut ca tine) m-i le ofera.


#6
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,816
  • Înscris: 30.11.2017
Băi fantomel, cine cunoaste toti bazdacii care iau bani si pretind că fac case in schimb? ai văzut si cu blocul ala care a luat foc. Asa ca cască ochii.

Dai bani să-ţi facă neica nimeni casă sau bloc cu materiale din demolări, aşa că e un risc, mai bine construieşte-ti singur sau cu cunostinte sau cumpără gata facut.

#7
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Citește și aici: http://www.bizbrasov...zone-ale-tarii/

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006

 cipri2bau, on 21 septembrie 2018 - 19:40, said:

Uite-te pe hartă să vezi că acolo sunt 8 grade acum

M-ai facut curios si m-am uitat:sunt fix 14 grade acum la Brasov.

#9
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
am citit "Korn Tower Brasov" si credeam ca vin Korn pe la noi... ar suna bine un Got the life sub Tampa.

#10
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,816
  • Înscris: 30.11.2017

 adisz, on 21 septembrie 2018 - 21:28, said:

M-ai facut curios si m-am uitat:sunt fix 14 grade acum la Brasov.
ala e la ghimbav care e la ceva distantă şi e in câmp. Cea mai apropiata temperatura a brasovului locuit este cea măsurată la predeal, in rest ei nici măcar nu au o statie meteo cum au toate orasele mari. Se raportează la o comună (ghimbav) cu climă diferită situată la vreo 12 km in zonă de podis nu de depresiune.

Iar cu aerul curat, cred că şi-au dat cu părerea fumătorii de prin bude. România are infrângenent de mediu exact ptr bucuresti brasov si iasi, şi nu ptr cluj timis sau ploiesti. E chiar culmea să mai zici de aer curat când mai sunt şi pe net zeci de plângeri ale localnicilor despre aerul care "pute" după spusele lor in anumite perioade ale zilei sau noaptea.

Cu tot felul de minciuni si legende isi atrag acei excroci numiti "dezvoltatori imobiliari"  care au facut si blocul ala care a ars prin bucuresti clienti prin diverse oraşe ale tării.

Edited by cipri2bau, 21 September 2018 - 22:15.


#11
fantomel10

fantomel10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.05.2016
Ce intreb eu si ce vorbeste lumea.Bosilor nu iau in calcul sa stau o viata in bv.la cati melteni se muta in bv acum pare o investitie de viitor un apartament.
Problema e ca unde mama naibi sa imi cumpar ca pe tot internetul gasesti in faze de proiect sau cu constructii demarate(inca neterminate).alea finalizate sunt integral cumparate.

Lumea chiar arunca cu banii ca nebunii in faze de proiect.Eu sunt sceptic.Tocmai de aceea am zis sa intreb..sa mai aud si alte pareri

#12
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 09.04.2008
Kron Tower e cam la mama naibii de zone mai centrale. Plus n-are în spate nici-un dezvoltator mai mare și mai serios ci unul care a avut parcă agenție imobiliară. Eu dacă aș lua doar cu avans minim eventual.

#13
fantomel10

fantomel10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.05.2016

 blotunga, on 23 septembrie 2018 - 21:18, said:

Kron Tower e cam la mama naibii de zone mai centrale. Plus n-are în spate nici-un dezvoltator mai mare și mai serios ci unul care a avut parcă agenție imobiliară. Eu dacă aș lua doar cu avans minim eventual.

Mie imi convine zona.nu caut sa stau ultra central.si ies repede din oras spre buc.
Problema e de incredere la banii in avans.mersi de parere

#14
g0t0g0

g0t0g0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.11.2005

 cipri2bau, on 21 septembrie 2018 - 19:40, said:

Braşov, oraş de deal - depresiune puternic poluat şi cu o umezeală dinaia care-ţi merge în oase mai după înaintarea în vârstă. Depresiunea aia îşi spune cuvântul prin faptul că acumulează aerul rece şi poluanţii, CO2 -ul, smogul totul. Vântul bate pe deasupra. Asta se exlică prin densitatea mai mare a CO2-ului, noxelor, poluantilor şi aerului rece comparativ cu aerul normal.

Frigul vine din august şi pleacă în mai. Uite-te pe hartă să vezi că acolo sunt 8 grade acum si 7 la Predeal, concomitent in alte părţi ale tării sunt 20.  Nu aş alege sub nici o formă. Poate să facă şi mama omida blocuri şi vile acolo.

Se merită doar dacă ai deja loc de muncă pe la multinationalele de pe acolo. De fapt si-n iad te poţi muta dacă acolo ai loc de muncă.
Hai "mah" ca e cel mai ok din RO, sincer o zic. Ca peste cativa ani o sa pice imobiliaretele intrucat "corporatiile" auto o sa mearga in jos, asta nu trebuie sa stie toata lumea, momentan tot ce e rezidential e in chirie pt alte judete sau credite, mai e un procent de cel putin 20% de "capsunari" care au luat cash multe si le dau in chirie la 250E garsoniera in CAMP, dar e misto zona, nu o mai promova negativ, o sa vina airport, cu 4 5 curse saptamale Posted Image Vai de capu celor din ghimbav, cand trece jetu noapte pe deasupra acoperisului. In rest te contrazic putin, in zonele mai inalte din BV si Racadau, nu e poluarea de care zici, in camp e mai peste limite, dar ce conteaza? Creditu e luat, papa la magazinu de cartier e ok, e mai bine decat la satu de unde am venit. Llife. Daca ai luat ceva cash, vine in max 1an, altfel mai stai 5 7 ani ca sa mai scoti banu.

Edited by g0t0g0, 23 September 2018 - 23:15.


#15
P-etru

P-etru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.11.2018
Cu cat vinde Kiron Tower apartamentele?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate