Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Troliu manual

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
și troliul de la emag nu-i bun fiindcă are util de tras 1,5m adică dacă tu întinzi un cablu de la mașină la un pom,tragi să tensionezi acel cablu cât poți mai mult iar când incepi cu troliul acei 1,5m activi îți vor ajunge să întinzi cablul bine.care n-a lucrat niciodată cu așa ceva să nu mai dea sfaturi de cumpărare.nu știu de vânzare ceva bun de aceea te-am întrebat.știu că există,poate apare cineva cu un link bun

#20
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Nu vreau să trag barca sus ci să ajut mașina dacă intru în bucluc :) .

#21
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

View PostEMPP, on 21 septembrie 2018 - 14:10, said:

palanul nu-l poți folosi orizontal.nu dai un link cu troliul de 2t?
Merge, l-am testat eu. Am un palan manual de o tona. Modelul cu lant. Niste prieteni si-au indoit o poarta si am incercat sa o indrept fara demontare. Am pus Cielo la 2 metri de poarta si am legat masina cu palanul de poarta. Nu am reusit sa indrept poarta  asa deoarece masina aluneca pe pavaj, desi era bagata in viteze si cu frana de mana trasa.
  Se poate folosi pe orizontala dar este destul de incomod. Pe pavaj a mers dar in situatii de impotmolire nu stiu, se incarca lanturile cu noroi si e greu de manevrat. Eventual varianta cu levier.

https://www.emag.ro/...a/pd/DXTXR2BBM/


Sau modelul cu cablu dar amandoua au un neajuns. Cablul/lantul este destul de scurt, 1.5-2 metri, deci nu poti sa tragi masina prea mult, maxim 1-1.5 metri.
https://www.emag.ro/...1/pd/DC2VX0BBM/

Edited by PoeOvidiu, 22 September 2018 - 15:47.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Un troliu electric portabil nu ar fi mai bun ? Eventual cu un scripete pentru dublarea fortei. Nu am detalii dar am vazut la lucru asa ceva.  A scos un Ford Ranger din noroi fara probleme.

#23
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
https://www.sculesie...tric-12v-55128/


Problema e si de pret :)

#24
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postbumpocbum, on 22 septembrie 2018 - 19:45, said:

Un troliu electric portabil nu ar fi mai bun ? Eventual cu un scripete pentru dublarea fortei. Nu am detalii dar am vazut la lucru asa ceva.  A scos un Ford Ranger din noroi fara probleme.
Nu-l folosesc foarte des . Nu se justifică .
Poate găsesc unul cu manetă care să aibă cablul mai lung .

#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018

View PostPoeOvidiu, on 22 septembrie 2018 - 15:45, said:

Merge, l-am testat eu. Am un palan manual de o tona. Modelul cu lant. Niste prieteni si-au indoit o poarta si am incercat sa o indrept fara demontare. Am pus Cielo la 2 metri de poarta si am legat masina cu palanul de poarta. Nu am reusit sa indrept poarta  asa deoarece masina aluneca pe pavaj, desi era bagata in viteze si cu frana de mana trasa.
  Se poate folosi pe orizontala dar este destul de incomod. Pe pavaj a mers dar in situatii de impotmolire nu stiu, se incarca lanturile cu noroi si e greu de manevrat. Eventual varianta cu levier.

https://www.emag.ro/...a/pd/DXTXR2BBM/


Sau modelul cu cablu dar amandoua au un neajuns. Cablul/lantul este destul de scurt, 1.5-2 metri, deci nu poti sa tragi masina prea mult, maxim 1-1.5 metri.
https://www.emag.ro/...1/pd/DC2VX0BBM/
dacă puneai Cielo la 20 m de poartă îți dădeai seama instantaneu de ce nu merge nici în cazul ideal(în curte)dar pe câmp în ploaie,noroi etc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate