Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

De când a devenit Suedia o țară nasoală ?

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
312 replies to this topic

#307
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Eu nu văd unde s-a referit strict, concret și dacă a pronunțat islamizarea Suediei, se referă mai degrabă la musulmanii, arabii, africanii etc. de bună-credință, care muncesc corect și nu vin să-și facă de cap.

Edited by Vlad_22, 14 September 2022 - 22:13.


#308
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Deci: Premierul Suediei, Magdalena Andersson, și-a anunțat miercuri demisia, după ce a declarat că rezultatele parțiale ale alegerilor legislative, în care opoziția de dreapta a câștigat la o diferență mică cu sprijinul extremei drepte, sunt „suficient de clare pentru a trage concluzii”, potrivit agenției Reuters, citată de boursorama.com.

#309
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postmax_01, on 14 septembrie 2022 - 20:54, said:

Tu poți sa fii informat, la modul general, dacă ești interesat, în timp ce te afli în Suedia,  despre ce se întâmplă în Noua Zeelanda, fără să locuiești efectiv în acea tara și sa fii mult mai bine informat decat o persoana care locuieste în acea tara.
Man, eu imi mai dau cu parerea pe forum despre situatia din Romania, unde am rude si unde am trait cea mai mare parte a vietii mele .... si totusi mereu mi se da replica: "dar tu nu mai locuiesti aici, tu nu stii cum e viata in Romania - ai o imagine incompleta, neinformata de la fata locului" ... da? Asta in conditiile in care am infinit mai multa legatura cu Romania decat ai tu cu Suedia. Asadar, cum zice un prieten de al meu... "lăsați, lăsați" ...
Nu ne-am nascut ieri si nici nu activez pe forumuri de saptamana trecuta. Stiu sa recunosc activitatea unui militant de extrema dreapta. Nu stiu dce agenda ai dar iti recomand sa iti cauti alte tinte.

View PostBursul, on 14 septembrie 2022 - 22:49, said:

Premierul Suediei, Magdalena Andersson, și-a anunțat miercuri demisia,
Este o practica uzuala ca in cazul in care nu ai majoritate parlamentara sau o coalitie care sa te sustina sa nu ocupi postul e prim-ministru. Se intampla des, la fiecare alegeri sau re-configurari de aliante parlamentare.
Acum sunt negocieri intre partide si se fac aliante, urmand ca acpoi coalitia majoritara sa numeasca un nou prim-ministru care va trebui sa primeasca vot de incredere in parlament.
Sunt vreo 3 scenarii posibile in conditiile de fata - le-am dezbatut azi pe larg cu colegii de serviciu la o cafea mai lunga :D

#310
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postro_explorer, on 14 septembrie 2022 - 22:56, said:


Man, eu imi mai dau cu parerea pe forum despre situatia din Romania, unde am rude si unde am trait cea mai mare parte a vietii mele .... si totusi mereu mi se da replica: "dar tu nu mai locuiesti aici, tu nu stii cum e viata in Romania - ai o imagine incompleta, neinformata de la fata locului" ... da? Asta in conditiile in care am infinit mai multa legatura cu Romania decat ai tu cu Suedia. Asadar, cum zice un prieten de al meu... "lăsați, lăsați" ...
Nu ne-am nascut ieri si nici nu activez pe forumuri de saptamana trecuta. Stiu sa recunosc activitatea unui militant de extrema dreapta. Nu stiu dce agenda ai dar iti recomand sa iti cauti alte tinte.
Rudele tale nu au dreptate.Candva,în urma cu mai multi ani, un membru al familiei mele,  aflat în Canada, era mai informat, gratie mediului online, de anumite stări de fapt din orașul și județul meu de baștină, decât mine, in timp ce eu ma aflam fizic,în orașul de baștină din România.
Mai vin cu alt exemplu:
Aseara, după ce ai făcut tu, postarea de mai sus, vorbeam cu un amic care locuieste în SUA, cu toti membrii familiei sale:sotie, copii, parinti, frati, iar socrii ii locuiesc in alt judet.Omul este la zi, cu principalele evenimente care se întâmplă în județul și localitatea sa de baștină din Romania, inclusiv gratie mediului online.
Activez si pe acest forum, exclusiv pentru socializare/informare și nicidecum sa fac intentionat, în beneficiul cuiva, propaganda.Tu nu ești o ținta sau dușman pentru mine, chiar dacă ideologic, ne aflam în tabere adverse.Dar nici cei care au opinii diferite fata de mine nu sunt ținte pentru mine.Consider ca fiecare om are dreptul la propria opinie,cu condiția sa folosească un limbaj civilizat,decent, chiar dacă spune adevăruri deranjante și foarte neplăcute pentru interlocutor.
Personal, când vreau sa fac curat, nu ascund mizeria sub preș, covoare, mobilier,ci o curăț.

Edited by max_01, 15 September 2022 - 08:33.


#311
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,583
  • Înscris: 11.03.2006

View Postro_explorer, on 14 septembrie 2022 - 22:56, said:

Este o practica uzuala ca in cazul in care nu ai majoritate parlamentara sau o coalitie care sa te sustina sa nu ocupi postul e prim-ministru. Se intampla des, la fiecare alegeri sau re-configurari de aliante parlamentare.
Acum sunt negocieri intre partide si se fac aliante, urmand ca acpoi coalitia majoritara sa numeasca un nou prim-ministru care va trebui sa primeasca vot de incredere in parlament.
Sunt vreo 3 scenarii posibile in conditiile de fata - le-am dezbatut azi pe larg cu colegii de serviciu la o cafea mai lunga Posted Image

Cert e ca extrema dreapta a castigat multe voturi. Probabil o serie din ce in ce mai mare de votanti nu sunt de parerea ta in ceea ce priveste migrantii.

Edited by cumparator, 15 September 2022 - 08:55.


#312
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postmax_01, on 15 septembrie 2022 - 08:33, said:

Rudele tale nu au dreptate.Candva,în urma cu mai multi ani, un membru al familiei mele,  aflat în Canada, era mai informat, gratie mediului online, de anumite stări de fapt din orașul și județul meu de baștină, decât mine, in timp ce eu ma aflam fizic,în orașul de baștină din România.

oamenii se informează din surse greșite, indiferent că sunt sau nu la fața locului.
propaganda bagă în creiere idei contrare cu 180 grade realității pe care o vezi în fața ochilor, darămite dacă ești la distanță

doi români identici pot pleca în diaspora (să zicem suedia) și acolo unul să fie complet conectat la realitatea înconjurătoare a unei societăți normale, civilizate, să constate că viața e normală și cu migranți, și altul să fie complet captiv propagandei right-wing neo nazi anti migranti și să considere că ei sunt sursa tuturor relelor și un stres continuu

#313
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,690
  • Înscris: 13.10.2003
Continuam aici:
https://forum.softpe...itorul-suediei/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate