Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

IDE BOOSTRAP 4

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017
Stie cineva un program bun de realizat boostrap folosind metoda drag and drop.

Exceptie : pingendo = l-am descarcat acum cateva minute si nu ma lasa windows sa-l instalez.
bootstrap studio - este contra cost.

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
nu e greu sa scrii niste clase, .container, .row, .btn-lg , .col-md-8, poti copia cod intreg

#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postflash98, on 18 septembrie 2018 - 17:26, said:

Stie cineva un program bun de realizat boostrap folosind metoda drag and drop.

Exceptie : pingendo = l-am descarcat acum cateva minute si nu ma lasa windows sa-l instalez.
bootstrap studio - este contra cost.
Stiu cateva programe. Pentru toate trebuie sa intelegi ce faci, bootstrap 4 fiind un fel de constructie de rachete.

Programele se numesc:

* chrome
* firefox
* internet explorer
* edge
* safari

intri cu unul din ele pe https://getbootstrap...d/introduction/, gasesti clasa de care ai nevoie, selectezi textul, si o drag si drop-uiesti in editorul tau text.

(mi-ar fi si rusine).

#4
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,524
  • Înscris: 18.10.2011

View Postcristirg, on 18 septembrie 2018 - 17:43, said:

nu e greu sa scrii niste clase, .container, .row, .btn-lg , .col-md-8, poti copia cod intreg
Sa te vad scriind cod pentru interfete cu zeci de controale. sigur, se pot face interfete simplute etc.

N-am sa inteleg cum si de ce s-a considerat desuet acest mod de construite a GUI, ma rog.

Accesul programatic e necesar, insa nu suficient.

Oricum, nu mai fac asa ceva de mult. Ideea e ca aplicatiile interne (ERP, CRM etc) seamana mai mult cu un Amazon. Bine, nici chiar, sa zicem cu Amazonul de acum 8-10 ani. In plus, nu prea se expun pe web, din motive de securitate, printre altele. Sunt aplicatii care merg si dupa 20 de ani de la fabricatie. Cu ce browser web vedeti compatibila chestia asta? Posted Image  Nu e timp de actualizari, reinstalari si alte chestii, se lucreaza intr-un (cvasi)intranet si basta. Pur si simplu abia sunt bani de updatat softul pentru a corespunde regulilor de business, cerintelor legale etc. S-a vazut ce se intampla cu aplicatiile web, vezi equifax si altele. Pe langa updatari, sunt necesare evaluari de risc, training etc. Te lipsesti... Ah, sau poate iti angajezi un CISO drept tap ispasitor...

Edited by aaaa4567, 19 September 2018 - 03:00.


#5
flash98

flash98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.02.2017
Chiar nu-mi este greu sa scriu cod in editorul text, dar sunt genul de persoana care pune foarte mult accent pe aspect , pe cum este totul aranjat si uneori chiar si dupa ce termin , tot mai gasesc ceva de schimbat.

Cautam ceva cu drag and drop doar ca sa-mi usurez munca.

Nu stau mereu sa fac schite in Photoshop pe care sa lucrez si dupa care sa fac.

Imi cer scuze daca topicul meu a deranjat anumite persoane.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate