Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De ce în Romania nu găsim la vânzare laptopuri Huawei?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Htngf

Htngf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 27.11.2017
Am observat câteva video review-uri pe YouTube despre Huawei Matebook și am observat că sunt destule laptopuri bune de la Huawei?
De ce în România nu găsim la vânzare laptopuri Huawei?

#2
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Găsim... numai că stocul e epuizat.

(https://www.emag.ro/...1/pd/DBHJS7BBM/)

#3
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
daca chiar il vrei, se poate livra in Romania de aici

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
https://consumer.hua...com/ro/support/

O intrebare nu costa.

Edited by arab, 18 September 2018 - 08:40.


#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Deoarece, exact la fel ca la orice alta afacere, profitul ar fi nesemnificativ, comparativ cu investitia initiala si, poate, riscurile de inceput.
Nu te opreste nimeni sa iei din afara, daca vrei sa-ti asumi acele riscuri (garantie, posibil taxe vamale...)

Edited by trollerul_de_serviciu, 18 September 2018 - 09:39.


#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostHtngf, on 18 septembrie 2018 - 07:54, said:

Am observat câteva video review-uri pe YouTube despre Huawei Matebook și am observat că sunt destule laptopuri bune de la Huawei?
De ce în România nu găsim la vânzare laptopuri Huawei?

Pentru ca Romania e considerata o tara a lumii a 3-a. Numai ce nu se vinde in vest este adus aici sau aprovizionarea se face in etapa a 2-a, dupa ce a fost rezolvat mai intai vestul bogat al Europei.

Am vazut ca s-a deschsi un showroom Huawei langa Galeriile Orizont la Universitate.. ar merita intrebat acolo daca pot aduce pe comanda si cam cat dureaza (ca daca dureaza tot doua luni ca orice expeditie din China, tehnologia ajunge depasita la consumator, apar  intre timp produse noi).

#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Cine naiba cumpara produse de 2000$ din China si nu alege livrarea prin curier de ii tot dati inainte cu 2 luni intarziere ?

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmodoran, on 18 septembrie 2018 - 10:39, said:

Cine naiba cumpara produse de 2000$ din China si nu alege livrarea prin curier de ii tot dati inainte cu 2 luni intarziere ?

Toata Romania, cum cine?

#9
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Tre sa fii tampit ca sa dai 2000 de dolari si sa astepti sa iti vina cu posta in 2 luni :lol:. Asta in conditiile in care curierul ti-l aduce la usa intr-o saptamana :P.

#10
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Am stat eu 2,5 saptamini pentru un tricou....nu ma mai mira nimic...

#11
CrocodiluMereuVesel

CrocodiluMereuVesel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 23.07.2018

View Postrosix, on 18 septembrie 2018 - 09:46, said:

Pentru ca Romania e considerata o tara a lumii a 3-a. Numai ce nu se vinde in vest este adus aici sau aprovizionarea se face in etapa a 2-a, dupa ce a fost rezolvat mai intai vestul bogat al Europei.
De fapt ar  mai fi o chestie:Romania face parte din blocul Nato, iar Trump a declarat razboi economic firmei Huwaei(care este firma a guvernului chinez).
De exemplu Australia, aliat Nato(nu membru) a interzis comercializarea si folosirea telefoanelor Huwaei 5G pe teritoriul tarii sale motivand faptul ca sunt un pericol la adrese securitatii nationale datorita
virusilor ascunsi chiar in softul acestor telefoane.Declaratiile autoritatilor australiene nu au putut fi probate nici de catre acestea nici de catre tertze parti, ceea ce conclude ca ban-ul dat asupra
telefoanelor Huwaei este o decizie pur politica.
https://www.zdnet.co...-disappointing/

Pe aceiasi logica s-ar putea sa vedem si alte produse din china care devine greu de gasit (oare de ce) pe acelasi motiv  de mai sus.

View Post_Dadi_, on 18 septembrie 2018 - 12:10, said:

Am stat eu 2,5 saptamini pentru un tricou....nu ma mai mira nimic...
Ai dat 2000 de euro pe un tricou si ai asteptat 2.5 saptamani ?

Edited by CrocodiluMereuVesel, 18 September 2018 - 15:53.


#12
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Huawei, Ericsson și Nokia sunt principalii furnizori de servicii pentru rețelele de telefonie mobilă, de asemenea Huawei este unul din producătorii importanți de terminale mobile și de dispozitive de transmisie date și are deja piață în România pentru aceste segmente.

Nu cred că va mai dura mult până la aducerea laptopurilor în România de către un importator oficial și cred că vom avea magazine monomarcă Huawei cu telefoane, laptopuri, tablete, ceasuri inteligente și dispozitive pentru case inteligente, în principalele orașe din țară.

.

Edited by Koal, 18 September 2018 - 18:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate