Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Vreau să pun IOS 10.3.3.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,716
  • Înscris: 24.03.2002
După ce n-am mai rezistat psihic la cererile de update, mi-am pus și eu IOS 11. (Iphone 5s) Greșeala vieții.
Acuma, vreau să revin la 10.3.3. După serial number, firmware-ul ar trebui să fie GSM. Încerc să fac update-ul (revert-ul, de fapt) din ITunes, dar îmi dă erori.  Am încercat să le rezolv pe rînd, dar n-am reușit. Ultima îmi spune că firmware-ul nu e compatibil cu telefonul. Ok, am încercat și cu Global. Același rezultat...
Poate are legătură cu faptul că în urmă cu vreun an am reușit să fac downdrade-ul, dar mi-a dat la final erori. Dar telefonul a mers apoi, a acceptat și upgrade-ul la IOS 11.

Edited by adiharan, 17 September 2018 - 00:55.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadiharan, on 17 septembrie 2018 - 00:57, said:

?

Cred ca vrea sa spuna ca telefonul are deja 5 ani, este uzat moral, chiar si fizic. Hardware-ul poate nu mai corespunde cerintelor actuale, aplicatiile in sine nu mai functioneaza corespunzator.
Daca ne uitam la ce hardware are la interior, putem spune ca nu este cel mai fericit caz: "Dual-core 1.3" etc

Edited by MembruAnonim, 17 September 2018 - 01:47.


#3
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,140
  • Înscris: 22.02.2017
Defapt vrea sa zica sa-si cumpere un telefon pe care poate sa il controleze dupa bunul plac, sa-i bage ce soft vrea el si asa mai departe, nu dupa bunul plac al Apple. Din cate stiu downgrade-ul nu mai e posibil dupa o anumita perioada datorita, desigur, Appleshit. Posted Image

#4
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Trebuia sa intrebi aici, notificările alea de update se puteau scoate


#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMembruAnonim, on 17 septembrie 2018 - 01:45, said:

Cred ca vrea sa spuna ca telefonul are deja 5 ani, este uzat moral, chiar si fizic. Hardware-ul poate nu mai corespunde cerintelor actuale, aplicatiile in sine nu mai functioneaza corespunzator.
Daca ne uitam la ce hardware are la interior, putem spune ca nu este cel mai fericit caz: "Dual-core 1.3" etc
Si totusi, se misca. Se misca chiar mai bine decat un Galaxy S5 (telefon mai nou cu cateva luni, si varf de gama la vremea lui) cu firmware oficial si mai mult de 4-5 luni de la ultimul factory reset.

View Postadiharan, on 17 septembrie 2018 - 00:44, said:

După ce n-am mai rezistat psihic la cererile de update, mi-am pus și eu IOS 11. (Iphone 5s) Greșeala vieții.
Acuma, vreau să revin la 10.3.3. După serial number, firmware-ul ar trebui să fie GSM. Încerc să fac update-ul (revert-ul, de fapt) din ITunes, dar îmi dă erori.  Am încercat să le rezolv pe rînd, dar n-am reușit. Ultima îmi spune că firmware-ul nu e compatibil cu telefonul. Ok, am încercat și cu Global. Același rezultat...
Poate are legătură cu faptul că în urmă cu vreun an am reușit să fac downdrade-ul, dar mi-a dat la final erori. Dar telefonul a mers apoi, a acceptat și upgrade-ul la IOS 11.
Cum ti s-a spus mai sus, nu mai poti face downgrade. Dupa ce e lansat build-ul final al unei versiuni majore de iOS exista o fereastra mica de timp in care mai poti face downgrade la versiunea precedenta de iOS. Dupa ce se inchide fereastra de timp, ai spus adio pentru totdeauna la downgrade daca nu ai fost pe faza sa-ti salvezi semnatura SHSH de la versiunea precedenta de iOS.
Nu sunt singurii care fac asta, si cei de la Samsung fac la fel de cativa ani pe diferite modele de telefoane.

Edited by Hider141, 17 September 2018 - 07:21.


#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
1. Downgrade se puta face cca 2 sapt dupa ce a aparut IOS 11, acum nu se mai poate
2. Vestea buna este ca IOS 12 promite sa dea o noua viata dispozitivului tau, deci fa upgrade azi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TKpGcV-vvQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by December, 17 September 2018 - 08:10.
modificat data update-ului :)


#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Teoretic, cica se poate: http://www.iphonehac...2-ipad-air.html
Practic, nu stiu exact de unde iei / gasesti acele fisiere blob si ipsw
Plus ca pare foarte lunga si complicata procedura.
Iti dau eu la schimb un 5s cu 10.2.3 sau 10.3.3, are difuzorul paradit, probabil se poate repara, restul e impecabil. Posted Image

Edited by trollerul_de_serviciu, 17 September 2018 - 08:42.


#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002

View Posttrollerul_de_serviciu, on 17 septembrie 2018 - 08:42, said:

Practic, nu stiu exact de unde iei / gasesti acele fisiere blob si ipsw
ipsw-urile le iei de pe net, nu-i problema cu ele. cu blob-urile e mai complicat. ele sunt niste fisiere numai pt telefonul tau si trebuiau salvate cu un program special atata timp cat apple semna ios 10.3.3. acuma nu mai poti salva decat blob-uri pt ios-ul curent.

#9
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,064
  • Înscris: 15.05.2008
prea frumos suna,12 sa invie 5s,mi-e sa nu fie crucita lor,vedem

#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Am vazut niste teste pe youtube, 5s cu 10 sau 11 si cu 12 beta... mergea cam 99% la fel, uneori mai cistiga si 12, uneori 10/11...
12 promite si baterie mai buna....

#11
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Parerea mea ca performanta si autonomia depind 50% de utilizator.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Si de calitatea/stabilitatea semnalului.

#13
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 11.02.2016
Va plangeti atata. Samsung nu da nici macar pt flagshipuri mai mult de 2 actualizari majore iar Apple a ajuns la performanta de a da 5 ani la rand. Iar pt initiator: cine te-a pus sa faci update? A venit unu de la apple la tine si ti-a pus degetul pe ecran? Plus ca telefonul tau este foarte vechi, cat vrei sa te tina? Incearca un telefon cu android din perioada respectiva si dupa mai vorbim

Edited by utopias, 17 September 2018 - 11:03.


#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
5S inca se misca decent pentru varsta lui. Chiar si 5, chiar si 5C ( le am pe toate enumerate si nu vad mari probleme ).

#15
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Nu se încetinește iOS dacă faci update sau ceva, deci...
Încă față de iOS 10, 11 are animațiile mai rapide
Pare mai rapid și este in meniu

Dar sunt câteva aplicații pe 32 biti care merg doar pe iOS 10 și niște jocuri mai vechi la care dezvoltatorul nu a mai actualizat pentru compatibilitate
Nu mai apar in App Store

Edited by calbog, 17 September 2018 - 19:55.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate